سایه وحشت بر سر چهارباغ اصفهان

 


صحبتهای اخیر "عباس حاج رسولی ها " رئیس شورای شهر اصفهان مبنی بر عبور مترو از چهارباغ عباسی اصفهان و صحبتهای ضد و نقیض مسئولان میراث فرهنگی استان و کشور در این باره و همچنین تجربیات اتفاقاتی که طی سالهای گذشته در حوزه میراث فرهنگی استان اصفهان و کشور رخ داده است موج عظیمی از نگرانی در مورد سرنوشت آثار تاریخی و طبیعی اصفهان در بین شهروندان اصفهانی ایجاد کرده است.

در حالیکه طی سالهای گذشته همواره عبور مترو از زیر "چهارباغ عباسی" و "سی و سه پل" از سوی مسئولان انکار می شد همزمان با شیوع شایعاتی مبنی بر حفر تونل مترو در زیر چهارباغ عباسی ، صحبتهای اخیر "عباس حاج رسولی ها "یکبار دیگر " مترو اصفهان" را به مهمترین دغدغه دوستداران میراث باستانی و طبیعی اصفهان تبدیل کرده است .

بنا به اظهارات قاطعانه ، مستدل و مستند کارشناسان خبره و مستقل  عبور مترو از زیر چهارباغ عباسی در کنار لرزش های ایجاد شده ناشی از حرکت قطار شهری باعث تخریب و نابودی بناهای تاریخی این خیابان که دارای ارزش فرهنگی ، مذهبی و علمی است می شود .

نگرانی شهروندان اصفهانی نسبت به این میراث جهانی به حدی است که تنها چند روز بعد از صحبتهای رئیس شورای شهر اصفهان ، عده ای از آنها با تجمع در مقابل دادگستری اصفهان بار دیگر اعتراض خود را نسبت به این موضوع نشان دادند.

گفتنی است در حالیکه بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک ، مترو اصفهان باید از زیر خیابان شمس آبادی ( در ضلع غربی چهارباغ) عبور کند، "عباس حاج رسولی ها " رئیس شورای شهر اصفهان این مصوبه را اینگونه تفسیر کرده که : مترو باید از پیاده رو غربی چهارباغ عباسی عبور کند!

لینک های مرتبط:

+ اعتراض ایران دوستان به گذر مترو از چهارباغ اصفهان

+  تاکید کانون مدافعان حقوق بشر به حفظ میراث فرهنگی چهارباغ اصفهان

/ 2 نظر / 105 بازدید
بستکده

مژده! مژده! فرصت را از دست ندهيد در روز عيد سعيد فطر به ازای هر 1 سی دی خريد از سايت بستکده 1سی دی هديه بگيريد 1=2 ، 2=4 ، 3=6 ، 4=8 .... ...منتظر قدوم سبزتان تيم بستکده www.bestkade.com[گل]

مائده

من آدرس این وبلاگو به شما داده بودم؟؟؟(4today.blogfa.com)؟[تعجب] ممنون از راهنماییتون. [عینک] ایران همه ی کاراش اینجوریه...بخوان یه چیزو درست کنن حتما باید به یه چیز مهمتر آسیب بزنن!![قهر] فعلا