ذبح غیر مجاز ممنوع

دوستداران حیوانات-ذبح غیر مجاز

ذبح غیر مجاز ممنوع

 

یکشنبه هفته آینده عید قربان است و در این روز بسیاری از کسانی که سالهای قبل به حج تمتع مشرف شده اند گوسفند قربانی می کنند.

 

این رسم دیرینه سالهاست که اجرا می شود . درسالهای گذشته بخاطر نبودن مراکز و افراد متخصص امکان تشخیص دامهای مریض و آلوده وجود نداشت و به همین خاطر چاره ای جز ذبح دام در منازل نبود ولی در سالهای اخیر مراکز کشتار دام گسترش پیدا کرده و بویژه به مناسبت همین روز مراکز مخصوصی در هر شهر ایجاد شده تا مردم با مراجعه به آن مکانها نذر خود را اداء نمایند. بیش از 400 بیماری مشترک بین انسان و دام وجود دارد و بسیاری از دامهایی که جهت قربانی خریداری می شوند آلوده به امراض و انگلهای گوناگون هستند که تشخیص نوع و میزن آلودگی تنها از عهده متخصصان این رشته بر می آید و به همین خاطر کلیه دامها باید الزاماً در مراکزی که این افراد حضور دارند قربانی شوند.

 

سوای بعد بهداشتی ، بعد حیوان دوستانه مسئله بسیار مهم می باشد . دیدن صحنه کشتن ، جان کندن ، جهش خون ، سلاخی و ... حیوان بی آزاری مثل گوسفند بسیار دردناک می باشد و خاطره ای بد در ذهن هر بیننده ای و بخصوص کودکان بوجود می آورد.

 

از آنجا که کودک نمی تواند علت مناسبی برای این صحنه های وحشتناک بیابد اینگونه در ذهن خود تصور می کند که حتماً برای گرفتن جشن و برپایی میهمانی باید حیوانی را اینگونه سلاخی کرد. دیدن اینگونه صحنه ها می تواند عامل بسیاری از حیوان آزاری ها و خشونتهای اجتماعی در آینده باشد.

 

به امید روزی که دیگر شاهد این صحنه ها در کوچه ها و خیابانهای شهرمان نباشیم.

 

 

/ 5 نظر / 10 بازدید
تربچه

دلايلتون واسم قانع کننده نبود لطفا بيشتر توضيح بدين . ممنون.

آسمان مال من است

درود بر شما وبلاگ بسيار زيبا و موفق وجالبی دارين از آنجايی وبلاگ دوستداران حيوانات از اولين وبلاگ هايی است که در رابطه با حيوانات و حمايت از آنان تلاش ميکند به نظر میرسد با به روز کردن مداوم آن گام مهمی در رسيدن به موفقيت برخواهيد داشت. ضمن سپاس ميخواستم خواهش کنم اطلاعاتی در مورد دو گونه جانوری "کره خر "و "يابو " در اختيارم بگذاريد يا لينکی مرتبط با آنها معرفی کنيد. پيروز باشيد.

rira

عکس خيلی متاثرکننده است با اين حال نمی فهمم چه ظور يه عده حاضرند از نزديک شاهدش باشند... اميدوارم...

صالح کاميابی

سلام با بعد اثرات سوء اجتماعی و حيوان ازاری قضیه کاملا موافقم چون خيلی ديدم که بچه ها برای بازی ادای سر بریدن حيوانات رو به شيوه بززگترها انجام می دهند

iman mar

قربانی گوسفند جنایتی عادی! دردی که کسی آن را درک نمی کند! گناهی بزرگ برای خشنودی الله! این رسم در کشورها و ادیان دیگر هم هست منتها برای خدایانی با نامهای دیگر! البته خدایی با نام دیگر در دین دیگر این مطلب را قبول نداره اگر انسان به اشتباه در حال حاضر گوشت میخورند(ثابت شده انسان ذاتا گوشت خوار نیست و سکته و بیماریهای وطول عمر کم و... نشانه این گناه هست) ، میتواند مانند انسان حیوانها را بکشد ، میتواند آنها را بیهوش (مثلا با شوک برقی مانند کافران ) کرده بعد جنازه آن را مصرف کند به عنوان یک پزشک عرض می کنم این طرز فکر اشتباه هم که مذهبیون دارند که با این طرز کشتن خون گوشت می رود وگوشت بهتر و. ... از نظر علمی و پزشکی کاملا اشتباه هست درضمن توجه کنید تفاوت بزرگ معنایی و تاریخی بین دو کلمه قربانی و کشتن هست اگر دوست داریم به عنوان فردی مذهبی قربانی کنیم ، میتوانیم با دادن پول آن به یتبمان ، مراکز خیریه ، ساخت بیمارستان و... کارهایی زیبا و خوب انجام دهیم