دولت نهم با اجازه عبور مترو از چهار باغ در حق ایرانیان خیانت کرد

محمد علی دادخواه در گفتگو با یاری، حضور مجدد احمدی‌نژاد در ریاست‌جمهوری را از منظرهای مختلف قابل بررسی دانست و افزود:«یکی از مهمترین حوزه‌هایی که تداوم ریاست جمهوری احمدی‌نژاد در آن قابل ارزیابی است حوزه حقوقی است».

وی گفت:«ایران از سال 54 با پذیرش کنوانسیون‌های اعلامیه حقوق بشر خود را متعهد به اجرای آن دانست و قاعدتا رییس جمهور ایران نیز باید بایدها و نبایدهای این کنوانسیون را رعایت کند که متاسفانه وضعیت فعلی کشور حاکی از عدم تعهد پذیری احمدی‌نژاد در رابطه با این موضوع  است».

این حقوقدان تصریح کرد:«علاوه براین رییس دولت نهم هیچ مسوولیتی برای حفظ میراث‌فرهنگی کشور که براساس قوانین بین‌المللی متعلق به تمامی مردم جهان است،ندارد».

وی اظهار داشت:«هنگامی که 4350نفر از مردم ایران اقدام به طرح شکایتی برای حفظ آرامگاه کورش که حتی در قرآن نیز به ویژگی‌هایی این فرد اشاره‌ای شده است،می‌کنند دولت نهم هیچ توجهی به این دغدغه مردمی نمی‌کند».

وی متذکر شد:«در پروژه دیگری دولت نهم با اجازه عبور مترو از بنای تاریخی چهار باغ خیانت غیر قابل جبرانی را در حق ایرانیان و نسل های آینده این کشور مرتکب شده است این در حالی است که احمدی نژاد در گزارشات خود ادعایی بر خلاف حقایق این موضوع را  بیان کرد».

این استاد دانشگاه تاکید کرد:«نباید  انتظار داشت که با تداوم ریاست جمهوری احمدی‌نژاد اقدامات غیرعقلانی دولت نهم پایان پیدا کند».وی گفت:«این دولت نسبت به آیین‌های دینی و مذهبی کشور در اعتلای دانش و فرهنگ نیز بی‌توجه بود به طوری‌که عملکرد دولت نهم در مواجه با دانشجویان و اساتید دانشگاه در تمام تاریخ نظام جمهوری اسلامی بی‌سابقه بوده است».

دادخواه افزود:«خانه‌نشینی فرهیختگان کشور و جلوگیری از ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی ماحصل تلاش های دولت احمدی‌نژاد در حوزه علم به شمار می‌رود ».وی با اشاره به احکام طویل مدتی که برای دانشجویان دانشگاه های کشور در زمان فعالیت دولت نهم صادر شده است،اظهار داشت:«این دانشجویان بدون دلیلی جدی و قانع کننده محکوم به زندان شده‌اند».

دادخواه گفت:«دولت احمدی‌نژاد مانند گلیم نخ‌نمایی است که تداوم دوره ریاست جمهوری‌اش تنها به فرسوده‌تر شدن و از هم پاشیدن تار و پود این دولت منجر خواهد شد»

 

/ 3 نظر / 13 بازدید
محمد

ایام فاطمیه تسلیت باد ماهمه با هم پای صندوق رای به ما یه سری بزن

فان شاد.کام

سلام سایت ما شروع بکار کرده و خوشحال میشیم که افتخار بدید و یه سری به سایتمون بزنید و در گروه ما هم عضو بشید. میخوایم با کمک شما بزرگترین گروه و اجتماع بچه های ایرونی رو تشکیل بدیم و با هم شاد باشیم و با هم لحظات خیلی خوبی داشته باشیم. اگه افتخار بدی و در گروه ما عضو بشی خیلی خوشحال میشیم. راستی حتی میتونید برای اعضای گروه مطالب مورد علاقت رو هم بفرستید و مطالب و وبلاگتون رو به بیش از ۵۰۰۰۰ عضو گروه معرفی کنید. ممنونم