در ستایش بانوی محیط زیست نصف جهان

در این سالهایی که در سازمانهای غیردولتی زیست محیطی بوده ام آدمهای زیادی را دیده ام، هر کدام به شکلی فعالیت کرده اند. خیلی ها موقتی بودند و پس از خزان سازمانهای غیردولتی در 8 ساله دولت نهم و دهم دیگر اثری از آنها نبود. بعضی ها به سراغ شغل های دولتی رفتند و بی خیال شدند. عده ای نا امید شدند و رفتند و عده ای نیز ماندند.
در میان کسانی که مانده اند، فعالیت های اجتماعی و زیست محیطی برای عده ای به مثابه یک زنگ تفریح است، برای گروهی راهیست برای کسب پرستیژ اجتماعی، برای عده ای یک تعهد اخلاقی و اجتماعی است اما شاید آدم های خیلی خیلی کمی باشند که کوشش های مدنی و زیست محیطی برایشان «خود زندگی» باشد. در میان آدم هایی که از نزدیک می شناسم، خوشه عظیم پور یکی از آنهاست.
خیلی از شما دوستان من که این نوشته را می خوانید حتمن کوشنده اجتماعی و کوشنده یا روزنامه نگار محیط زیستی هستید اما یقین دارم تعداد بسیار اندکی از شما او را می شناسید. او به همان اندازه که در شکل گیری و سامان دادن به برنامه های زیست محیطی در اصفهان نقش دارد، در خبرها، گزارش ها و عکس ها غایب است و درست به همین خاطر است که وقتی این عکس را دیدم ترغیب شدم چند خطی در مورد او بنویسم. یادداشتی که نه برای معرفی او، بلکه یک وظیفه شخصی است برای سپاسگزاری از شخصی که زندگی اش را وقف کرده برای زمینی بهتر، هوایی پاک و رودهایی روان.
بیش باد چنین مردمانی.

/ 3 نظر / 81 بازدید
مهران پوستی

سپاس از ایشان به خاطر این کوششها؛ و از شما که ایشان را معرفی کردید. اما یک سؤال در مورد عکس، مگر تالاب گاوخونی در «طرح حفاظت از تالاب های ایران» نیست؟! البته ظاهر امر چیزی جز این نشان نمی دهد. با جستجو، به سایت زیر که متعلق به طرح مذکور است رسیدم: http://www.wetlandsproject.ir/Persian/Default.aspx در همان منوی اصلی دیده می شود که فقط 3 مورد «دریاچه ارومیه»، «تالاب پریشان» و «تالاب شادگان» وجود دارند! البته اگر «واقعاً» اقدامی برای همین 3 مورد هم بشود که جای خوشحالی است؛ ولی بقیه تالاب های ایران چه؟! ...

سپاس و تشکر از شما و ایشان که در زمینه حفظ محیط زیست فعالید

مریم

ممنون هم از ایشان هم شما ادم امیدوار میشه باور کنید بعداز مدتها مطلب مایه شادی خوندم ممنون ممنون