برای آن « بنده خدایی » که جلوی مجلس سوخت

خبر خود سوزی یکی از هموطنانمان جلوی مجلس شورای اسلامی طی چند روز گذشته بازتاب فراوانی داشته است . ابتدا گفته شد که آن فرد جانباز بوده است و در اعتراض به عدم دیدار با نماینده اش خودسوزی کرده و روز بعد از آن جمعی از نمایندگان مجلس و در راس آنها رئیس مجلس گفتند که آن فرد جانباز نبوده و معتاد بوده است.

خودسوزی و خودکشی را هیچ عقل سالمی تائید نمی کند ، نمی دانم آن بنده خدا برای چه خودش را آتش زده ولی باید اعتراف کنم از شنیدن این حرف که " آن مرد جانباز نبوده و معتاد بوده " و بی اهمیت جلوه دادن مرگ آن انسان از این طریق ، وجدان هر انسانی را به درد می آورد.

مگر نه اینست که همه جا می گوییم و می شنویم که : معتاد بیمار است ؟ مگر آن فرد ، مادرزاد معتاد بوده ؟ مگر معتادان بی شمار و رو به فزونی کشورمان از کره مریخ آمده اند؟ مگر نه اینست که شرایط بد اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی در بروز و گسترش اعتیاد موثر است ؟ مگر اعتیاد محدود به گروهی خاصی است و افراد مختلفی در جایگاههای متفاوت معتاد نیستند؟! مگر فراموش کرده اید در سالهای گذشته برخی از نمایندگان مجلس و بعضاً وزرا به جرم اعتیاد رد صلاحیت شده اند؟! مگر خداوند ملاک برتری بندگانش را در تقوی نمی داند و به بندگان نادانش توصیه نمی کند بر اساس ظاهر آنها قضاوت نکنند ؟

چطور روی بندگان خدا ارزش می گذاریم و برای زندگی آنها نرخ تعیین می کنیم ؟ آن کسی که خود سوزی کرد ، یک بنده خدا بوده است . بنده ای که از بد روزگار بیمار شده بود . و آخر آنکه حتمن آقای لاریجانی خوب می دانند که تعداد معتادان کشور بیش از 4 تا 7 برابر تعداد افرادی است که به ایشان برای حضور مجلس رای داده اند ... (+) و (+)

پی نوشت :

اصلن قصد ندارم از اعتیاد و خودکشی دفاع کنم ، امیدوارم اینگونه برداشت نشود .

/ 6 نظر / 15 بازدید
متین فر

[گل]

سلول

سپهر گرامی ، باور کنید مطلبی را هم که بنده نوشتم دقیقآ ورود به همین بحث از "زاویه’ انسانی" بوده است .یعنی اصلا معتاد بوده و ایدز و هپاتیت هم داشته و حرکات مشکوکی هم داشته !!!!! ( با طلب مغفرت از روح آن مرحوم ) بابا انسان که بوده ، موکل شما که بوده ، اگر به مجلس اعتقادی نداشت که چرا اصرار به ملاقات با نماینده’ شهرش را داشته ؟ چرا جلوی مجلس خودسوزی کرده ؟ حالا کپسول آتش نشانی نبوده ، یعنی یک پتو یا پالتو هم نبوده که رویش بیندازند ؟ فقط چند قدم با بیمارستان شهید معیری (سوانح و سوختگی) فاصله داشته و کمی پایین تر هم کلانتری و ایستگاه آتش نشانی و .... واقعا جای شرم دارد برای همه’ مسئولین و باید به جای افشای گناهان! آن مرحوم مستاصل ، از خجالت بسوزند .

مژگان جمشیدی

دوست من همه روزه هزاران نفر در این مملکت در دام اعتیاد و بی پولی و فقر و فحشا می سوزند و دولتمردانی چون لاریجانی ها از کنارش بی تفاوت می گذرند . این بار هم مثل دفعات قبل . اما تاسف آور به قول شما همین است که رییس مجلس منتخب مردم اینچنین درباره خودسوزی یک انسان قضاوت می کند . اگر جانباز بوده که واقعا دردآور است و حتی اگر هم جانباز نبوده و یک انسان بیمار بوده باز هم دردآور است ...

حسین

آن بنده خدا هرچه بود یا نبود انسان بود