یک آرزوی زیست محیطی – سیاسی برای خلیج فارس

persian_gulf_01.jpg

این روزها بحرانهای زیست محیطی در خلیج فارس پای ثابت اخبار است و هر روز اخبار ناگواری به گوش می رسد . گسترش آلودگیهای نفتی ، احداث پالایشگاهها و تاسیسات نفتی و نیز جزایر مصنوعی و ... بسیاری موارد دیگر اکوسیستم این منطقه را با تهدیدات جدی روبرو کرده است. از بین رفتن مرجانها ، انقراض بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری ، مشکلات بوجود آمده برای ساکنین حاشیه خلیج فارس و اخیراً مرگ 70 دلفین تنها برخی از فجایع رخ داده در این منطقه است .

دیروز وقتی صحبتهای آقای احمدی نژاد در سازمان ملل را گوش می دادم برای لحظاتی نسبت به مردم لبنان حسادت کردم ؛ از اینکه می دیدم رئیس جمهور ایران اینگونه از منافع کشور دیگری حمایت می کند ! ( البته منکر حمایت از مردم مظلوم لبنان نیستم ولی متاسفانه طی سالهای گذشته هر وقت کشوری با مشکلی مواجه می شده به سمت ایران آمده و بعد که خرش از پل گذشت سراغی از ما نگرفته . مثل بوسنی و هرزگوین ، چچن و یا همین افغانستان ) .

ای کاش بجای امارات و قطر و بحرین و ... ، کشورهای لبنان و فلسطین و بولیوی ونیکاراگوئه در حاشیه خلیج فارس قرار داشتند تا مسئولان کشور ما برای سلامت مردم و حفاظت از موجودات زنده این کشورها کمی بیشتر به خلیج فارس عزیز توجه می کردند.

  اینجا را هم بخوانید: توصیف حداد عادل از NGO ها ؛ تاکتیک دشمن علیه حکومت دینی !

/ 8 نظر / 9 بازدید
بامداد

هر طور که مصلحت ایجاب کند .....!!

م خ

درود مطلب جالبی بود اما حقیقت آن است که دولت به اين کشورها يی که نام بردید به هدف همراه کردن آنان با مواضع حکومت اسلامی باج ميدهد وگرنه اين کشورها به خودی خود برای استمداد کمک دست به سوی جمهوری اسلامی دراز نکرده اند. نمونه ی آن هم کشيدن خط لوله گاز به کشورهای همجوار و تغذيه کردن حزب الله لبنان ( و نه تامين امنيت برای ساکنين و شهروندان عادی آن) فرستادن سلاح به عراق از طريق خط راه آهن ترکيه و ... است. همچنین سیاست دولت از ابراز نگرانی در رابطه با اوضاع فلسطین تنها این است که فلسطین را وسیله ای برای مواجهه با اسرائیل در جهت اعمال خواسته های خود قرار دهد و نه اینکه واقعا دل آقای احمدی نژاد به حال مردم لبنان ( البته جنوب آن ) و فلسطین و ... سوخته باشد بلکه برعکس با ایجاد آشوب و نا آرامی در آن مناطق و تغذیه و تحریک گروهک های مخالف در آن کشورها بیشتر به ادامه ی نا امنی و آشوب در آن کشورها دامن میزند.

مهشید

چطوری سپهر جان دوست خوبم. شما اینقدر برای ما محترم و عزیزی که با این حرفها از ارزش و احترامتون واسه ما کم نمی شه. شنگول خان که خوبه، اگه منگول و حبه انگور و خانوم بزی و آقا گرگه هم پشت سر شما حرف بزنن ما شما رو دوست داریم البته اشتباه این شنگول سوء تفاهم بوده. منظورش شخص دیگه ایه که منم می شناسم.

بی نام

http://smojabi.blogfa.com/post-72.aspx يه نگاهی به اين بندازی ضرر نداره آقا سپهر

آرش يکدانه

اگه يه سخنرانی از رجل پيدا کردی که از توطئه دشمنان صحبتی نشده بود لطفا لینک بده. ظاهرا ما با همه دوستیم و همه با ما دشمن...

کفترچاهی

سلام دوست عزيز خسته نباشين ممنون وب جالب و پرمحتوايی دارين منتظر مطالب جديدتون هستم فعلا

؟

سلام مطالب آقای حداد مثلا عادل رو خوندم و برای خودم واقعا تاسف خوردم واقعا تاکی بايد شاهد جملات وکارهای وصحبتهای کوتاه خردانی باشيم که نهايت بينش آنها تا نوک دماغشان است برای کسی که عنوانی همچون دکتر را يدک می کشد و مقامی چون رياست مجلس يک کشور را دارد همچين گفتاری تنها می تواند دليلی بر غرض ورزی و کوتاه خردی و تحجر و تعصب بی منطق باشد و لاغير نه تنها در اين موضوع بلکه در تمام موضعاتی که ايشان اظهار فضل می نمايند اينگونه غرض ورزی را می توانيم ببينيم صرف اينکه در صدا و سيما تبليغات بسياری برای ايشان می شود و در هر مجلس و جلسه ای که شاید هیچگونه ربطی به ایشان ندارد ايشان يک پای ثابت هستند و به اظهار فضل و سخنرانی می ژردازند واقعا متاسفم