پنهان کاری سیاست اصولی سازمان محیط زیست است

27zaxq8.jpg

این چند روزه درباره مصاحبه خانم جوادی با روزنامه همشهری مطالب مختلفی در وبلاگهای دوستان نوشته شده است ، در دل این مصاحبه ، سیاست پنهان کاری و عدم بیان واقعیات از سوی مسئولان محیط زیست و مدیران دولتی واقعیت تلخی است که بیش از پیش جلوه می کند.

متاسفانه اثر بلاهایی که این روزها بر سر محیط زیست می آید در سالهای آینده مشخص می شود و این به مسئولان مجال می دهد تا نگران اثرات کوتاه مدت سوء مدیریت خود در این حوزه نباشند . اگر محیط زیست مانند اقتصاد بود که سیاستهای غلط در این بخش در زمانی کمتر از دو سال به تورم وحشتناک می انجامد ، آنوقت مدیران محیط زیست اینگونه با خیال راحت و خوشبینانه برخورد نمی کردند و برای حفظ میز خود تلاشهایی هر چند اندک انجام می دادند.

اگر اعصابتان از خواندن مصاحبه خانم جوادی خرد می شود تنها این چند خط را بخوانید تا متوجه شوید مدیران مردمی دولت مردمی تا چه حد مردم را از خود می دانند:

جوادی- توي دولت، ما پيمان بستيم با همديگر و با رئيس‌جمهوري كه درروزنامه‌ها با هم صحبت نكنيم چون مشكلي در روزنامه كه حل نمي‌شود، جز اينكه مردم خسته مي‌شوند.

سوال- خانم دكتر كدام پروژه بزرگ اقتصادي را صرفا به خاطر مغايرت آن با هنجارهاي زيست محيطي تعطيل كرده‌ايد؟

جوادی- تعطيل؟ تعطيلي نداشتيم.

سوال- آيا شده وزيري وعده‌اي بدهد، شما بياييد تكذيب كنيد و بگوييد اين بدون هماهنگي بوده و ما اجازه نمي‌دهيم؟

جوادی-بيرون كه نه. گفتم به‌شما كه ما يك قراري بستيم بيرون با هم حرف نزنيم ولي توي دولت اگر لازم باشد، چرا.

سوال- مصداقي داريد؟

جوادی - به شما كه نمي‌گويم.

پی نوشت:

در مطلب قبلی خبر ایسنا در مورد رتبه 67 ایران در محیط زیست را نوشته بودم و خوشبختانه همانطور که انتظار می رفت آقای دلاور نجفی معاون سازمان ، جایگاه ایران در این رتبه را تکذیب کردند (*) تا خیال همه دوستداران محیط زیست راحت شود و نگرانی ها برطرف شود.

/ 6 نظر / 8 بازدید
ژاله

بيخود نيست وقتت را هدر بدی و در باره مصاحبه بی سر و ته و مزخرف اين يارو بنويسي .. اصلا خودش هم نفهميده چی گفته درمورد کامنتت فقط اميدوارم يک روزی برسه که ظلم و ستم های بی مورد به حيوانات متوقف بشه.. حالا خوردن گوشت رو کاری ندارم.. ولی آزمايشات روی آنها... کندن پوست آنها و قربانی کردن های مسخره تو مملکت گل و بلبل خودمان

ژاله

به وب لاگ من سری بزن يک نفر برات انجا کامنت گذاشته

آرش

مگه سياست و اقتصاد كه اثرات كوتاه مدتش مثل تورم نمايان شد چه جوابي شنيديم؟ مگه كسي زير بار رفت؟

علامه

سلام در حاشیه مرگ دلفینها، یه نظرخواهی در مورد ارزش اقتصادی دلفینها روی وبلاگمون گذاشتیم. خوشحال می شیم که شرکت کنین و به دوستان هم خبر بدین که شرکت کنن. ممنون و متشکر