لاشخورها در گاوخونی !

nwzoe8.jpg

 

21o9dmh.jpg

 

2v2cttw.jpg

عکسهایی را که در بالا می بینید ، عکس بیابان نیست ، عکس کوه یا تپه ای معمولی هم نیست ، حتی عکس منطقه ای شکار ممنوع هم نیست . قرار نیست در اینجا برای مردم مسکن مهر بسازند ،از ساخت سالن برای برگزاری ازدواج آسان هم خبری نیست ، نیازی هم به اتوبان ندارد ، لوله گازی هم در کار نیست.

اینجا تالاب بین المللی گاوخونی است . در عکس پائین اگر دقت کنید پرنده های مهاجر قابل مشاهده هستند. تمام خرابکاریهایی را که مشاهده می کنید فقط نتیجه تلاش چند ساعته این ماشین های وحشی در "کوه سیاه" تالاب بین المللی گاوخونی است. "کوه سیاه" جزئی از اکوسیستم تالاب گاوخونی است که به ثبت کنوانسیون رامسر نیز رسیده است و اکنون برای استخراج خاک آن مورد دستبرد قرار گرفته و در آستانه نابودی قرار دارد.

تالاب گاو خونی بر اثر کم آبی و نیز طرحهای آبی غیر اصولی اجرا شده در مسیر زاینده رود طی سالهای گذشته با مخاطرات فراوانی روبرو بوده است ولی علیرغم همه ی مشکلات همچنان زنده است ولی ظاهراً عده ای تصور کرده اند که گاوخونی زودتر از آنچه که باید بمیرد ، مرده است و اینگونه است که همچون لاشخور خود را بر پیکر کم جان گاوخونی رسانده اند . معلوم نیست کدام نادانی با تخریب این منطقه موافقت کرده است و از کیسه طبیعت ایران به جیب پیمانکار آن زر بخشیده است.

لاشخور هم لاشخورهای قدیم ! حداقل می گذاشتید گاو خونی بطور کامل بمیرد بعد بر سر سفره آن می نشستید.

پی نوشت:

این عکسها را صبح امروز دوستی برایم فرستاده . طاقت نیاوردم درباره آن چیزی ننویسم . قطعاً این قضیه را به همراه دوستانم پیگیری خواهیم کرد تا انشا ا... به نتیجه ای مطلوب برسد.

/ 8 نظر / 77 بازدید
canary

حد اقل کار اساسی این است که اسم پیمانکار و دستگاه و مدیری که این مجوز را صادرکرده به طور گسترده افشا کرد.(تا در موقع انتخابات وزیر و وکیل و ...سابقه این آقایان در دست باشد!!!)این کار شاید کمی برای حضرات بازدارنده باشدو حیا کنند.

ژاله

سپهر عزیز به وب لاگ زیر (کیانا) سربزن.. بیشتر از یکساله که این دختر خوب را میشناسم و میدانم که همش داره فعالیت میکنه برای حیوانات چه شهری و چه حیات وحش.. جمعه گذشته هم باهم رفتیم پارک پردیسان به دیدن آقا یوز پلنگ .. خیلی خوشگل بود.. ادرس وب لاگ را گذاشتم بالا جای وب خودم[چشمک]

مهدی

دوست عزیز یه سری به این پست بزن و در صورت امکان بازتاب بده و اگر برات مقدوره بیا.. www.sivandprotest.blogfa.com

علی

دوست عزیز لطفاَ قبل از اطمینان از چیزی اینچنین صحبت نکنیم من چند ماه گذشته آنجا بودم و مرداب رو دیدم. با یک سری عکس تحریف شده و مربوط به زمانهای مختلف حال و گذشته نمیتوان اینطور قضاوت کرد. بهتر است چیزی را مطمئن باشزم و راجع به آن صحبت کنیم

سپهر سلیمی

برای علی: همونطور که گفتید شما چند ماه پیش اونجا بودید و از آخرین اخبار بی اطلاع هستید . این عکسها جدید هستند و تحریفی در کار نیست . بهتر است اول سری به آنجا بزنید و سپس در مقام دفاع از آنها بر بیابید... پیشنهاد می کنم یک تماسی با نمایندگان مجلس اصفهان یا ادارات محیط زیست و میراث فرهنگی بگیرید تا بدانید کجا چه خبر است