در انتخاب شهردار اصفهان مطالبات زیست‌محیطی باید از اولویت‌های نخست باشد

وی با تاکید بر اینکه تمدن ایران مرکزی با زاینده‌رود شکل گرفته است، اضافه کرد: در حال حاضر دانش و انرژی وجود دارد و با مصرف انرژی تهدید تمدن را کاهش می‌دهیم، اما با صرف هزینه‌های بسیار در حوزه‌های دیگر به مشکلات اضافه می‌کنیم.

کوشا‌فر با بیان اینکه نقش انسان در ایجاد ریز‌گرد‌ها و بیابان‌زایی بسیار بوده و در بحث عوامل انسانی آلودگی‌های هوا ناشی از خودرو و صنعت است، تاکید کرد: در حال حاضر عنوان می‌شود که 70 درصد از دلیل آلاینده‌های هوا در سطح شهر ناشی از فعالیت خودرو‌ها‌ست و تنها 30 درصد آن به دلیل فعالیت‌های بخش صنعت است.

وی با اشاره به اینکه البته ‌روی این موضوع تردید داریم و مطالعات جدیدی باید برای مشخص شدن بحث خودرو و صنعت در راستای ایجاد آلاینده‌ها صورت بگیرد، افزود: اگر 70 درصد بحث آلاینده‌ها مربوط به خودرو باشد‌ درصد بالایی از این خودرو‌ها نیز به صنعت اختصاص دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ‌اردستان با تاکید بر اینکه به هر میزانی که آلایندگی خودرو‌ها کاهش پیدا کند روزانه به تعداد خودرو‌ها در سطح شهر اضافه می‌شود، گفت: راه‌اندازی خطوط «بی‌آرتی‌» روی کاهش آلودگی هوا مؤثر نبوده است.

وی با بیان اینکه مترو و «بی‌آرتی‌» زمانی روی آلودگی هوا مؤثر هستند که مردم دیگر از خودرو‌های شخصی ‌استفاده نکنند، اظهار کرد: «بی‌آرتی‌» در برخی از زمان‌ها آلودگی‌ها را افزایش داده ‌و ‌نباید مترو و «بی‌آرتی‌» را با آلودگی هوا گره بزنیم.

کوشا‌فر با اشاره به اینکه در راستای موثر بودن استفاده از «بی‌آرتی‌» در راستای کاهش آلودگی هوا مطالعاتی باید صورت بگیرد، ادامه داد: از نقش صنعت در آلودگی هوا نمی‌توانیم غافل باشیم.

وی با تاکید بر اینکه یک مدیرکل در محیط زیست محدودیت‌های مدیریتی دارد، تصریح کرد: در سال‌های گذشته نقش مدیرکل محیط زیست در راستای رسیدگی به مسائل زیست محیطی مهم شده ‌و پلمپ مشعل‌های مازوت‌سوز نیروگاه‌ها و انجام اقدامات دیگر توسط مدیرکل محیط زیست استان صورت گرفته است.

 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان با بیان اینکه مدیرکل محیط زیست با توجه به ویژگی‌های خود می‌تواند از شرایط و قوانین موجود به خوبی استفاده کند، اضافه کرد: جایگاه محیط زیست در استان مشکل دارد که باید اصلاح شود چرا که در حال حاضر اداره کل حفاظت محیط زیست هم‌عرض سایر ادارات در استان است.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست باید به معاونت استانداری تبدیل شود، تاکید کرد: فعالیت در اصفهان در حوزه محیط زیست غیر‌سیاسی است.

کوشا‌فر در پایان با تاکید بر اینکه ایستگاه متروی اصفهان در انقلاب نمادی از مظلومیت زیست‌محیطی است، افزود: در انتخاب شهردار اصفهان مطالبات زیست‌محیطی اصفهان باید از اولویت‌های نخست باشد.

/ 1 نظر / 40 بازدید
سايت و انجمن عشق سرا عاشقي ....محفلي براي عاشقان (بازگشايي مجدد و دعوت به همکاري)

دوست عزيز سلام سايت و انجمن عشق سرا عاشقي asheghisara.ir بلاخره بعداز چند سال تعطيلي مجددا اغاز به کار کرده است لطفا با حظور گرم خودتان عشق سرا را رونقي دوباره بدهيد لازم به ذکر است که عشق سرا در زمينه گفتگوهاي عاشقانه و درد و دل هاي عاشقانه و خاطرات و داستان و...کلا هر چيزي در زمينه عشق و عاشقي فعاليت مي کند و همچين سايت عشق سرا داراي بخش هاي مانند تالار هاي گفتگو (انجمن ها ) انواع فال و طالع بيني بخش خبر و.... ما براي مديريت انجمن ها به دنبال افراد فعال و علاقمند هستيم اگر شما حس مي کنيد در انجمن هاي عشق سرا مي توانيد مديريت کنيد و مي توانيد روزانه حداقل يک ساعت وقت بگذاريد مي توانيد با ما در تماس باشيد راه هاي تماس با ما در بالاي صفحات سايت و انجمن اعلام شده است با کليک روي لينک تماس با ما asheghisara.ir و همچنين يک خواهش هم از شما عزيز دارم که اگر عشق سرا عاشقي را مناسب ديديد در وبلاگ خود به عشق سرا عاشقي يک لينک يا يک پست براي معرفي عشق سرا عاشقي بدهيد در اخر براي شما ارزوي موفقيت مي کنم. asheghisara.ir با احترام مديريت سايت و انجمن عشق سرا