خشکی زاینده‌رود در بروز گرد و غبار در کشور نقش اصلی دارد !

وی ادامه داد: بر اساس ماده 44 قانون توزیع عادلانه آب در صورتیکه اجرای طرح‌های عمرانی وزارت نیرو سبب خشکی آب یا عدم پرداخت حق‌آبه‌های کشاورزان شود وزرات نیرو باید خسارت مرتبط با این مساله را به کشاورز بپردازد.
امینی با بیان اینکه در صورت تحقق حقوق کشاورزان دیگر هیچ ضرورتی برای ادامه موضوع در دادگستری وجود ندارد، اضافه کرد: با ورود دادستان اصفهان به جریان زاینده‌رود به عنوان مدعی‌العموم و برگزاری سه جلسه در این زمینه تصمیماتی در این مورد گرفته شد.
وی بیان داشت: این در حالی که در یکی از آنها مصوب شد که شرکت آب منطقه‌ای نمی‌تواند تا زمانی که حق‌آبه‌های کشاورزان تامین نشده بارگذاری جدیدی در رودخانه زاینده‌رود انجام دهد.
وی در مورد عدم اجرای صحیح قانون استقلال آب استان‌ها که از سوی دولت تصویب شد، گفت: این قانون به رغم انتقاداتی که به آن شده است به درستی از سوی وزارت نیرو اجرا نشد و روند عملیاتی شدن آن بر خلاف رویه بود.
مدیرعامل کانون خبرگان کشاورزی استان اصفهان نیز روند پیگیری پرونده خشکی زاینده‌رود و مطالبه حقوق کشاورزان و همچنین جلوگیری از فروش غیرمجاز آب در اصفهان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: کشاورزانی که در این پرونده به عنوان شاکی حضور یافته‌اند به دنبال بازپسگیری حقوق و زندگی خود هستند که به حیات زاینده‌رود بستگی دارد.

پی نوشت :

شهروندان اصفهانی و مدافعان محیط زیست در سراسر کشور که مایل به همراهی در این شکایت حقوقی هستند می توانند با ارسال نام ، نام خانوادگی ، نشانی و تلفن به ایمیل zayandehroud1390@gmail.com نام خود را به جمع دیگر شاکیان بیفزایند .

دکتر دادخواه : پرونده شاکیان خشک کنندگان زاینده‌رود فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی است

گزارش اولین جلسه دادگاه شاکیان خشک کنندگان زاینده رود، افزایش شاکیان به 2100 نفر

وکیل پرونده شاکیان خشک کنندگان زاینده رود: فروش آب علت اصلی خشکی زاینده‌رود است

افزایش تعداد شاکیان خشک کنندگان زاینده رود همچنان ادامه دارد ؛ 850 نفر تا امروز

شکایت جمعی از شهروندان اصفهانی از اداره کل آب منطقه ای اصفهان برای قطع آب زاینده رود

پرونده زاینده رود در این وبلاگ

/ 3 نظر / 42 بازدید
Iromusic

آيروموزيک نرم افزاری است که نقش یک سایت موزیک را به طور کامل و با سرعت بیشتری برای شما ایفا می کند. با استفاده از آیروموزیک لیست آهنگ های روز را در سریع ترین زمان ممکن مشاهده کرده، با چندین کیفیت متفاوت آنلاین گوش کنید و یا به صورت رایگان دانلود کنید.

مرضیه پورجواد

باز هم جای شکرش باقیه که حداقل این گرد و غبار بر سلامتی شهروندان عادی و مسئولان ذینفع و خانواده های عزیز و فرزندان دلبندشان تقریبا به یک میزان تاثیر دارد. شاید به خاطر حس زیبای خانواده دوستی هم که شده، کاری انجام بدهند. (البته اگر خانواده های محترم برای تعطیلات تابستانی سواحل زیبای مدیترانه را انتخاب نکرده باشند. ) امان از بی خردی انسان