درباره ی تجمع 5 شهریور ... بخش نخست

4t71vd1.jpg

والیبالیست ها یک شبه قهرمان جهان شدند ولی محیط زیست ...

مسئولان محترم کشور پس از قهرمانی والیبالیست ها در پیامها و سخنانشان چنان پز می دهند که انگار این اتفاق نتیجه فعالیتها و تلاشهای خودشان در دوران کوتاه مسئولیتشان است ولی هر وقت صحبت از مشکلات و کمبودها می شود آنرا یادگار مدیران گذشته می دانند. این مسئله بخوبی در صحبتهای دکتر نجفی مشهود بود و ایشان تمام اتفاقات بد این روزهای محیط زیست ایران را ناشی از عملکرد بد مدیران سابق سازمان طی 50 سال گذشته می دانست. 

وقتی معاون سازمان تعریف توسعه را نمی داند

آقای نجفی در صحبتهایش (فرافکنی هایش) بارها و بارها گفت :" توسعه همراه تخریب محیط زیست است. " و وقتی به ایشان می گفتیم که توسعه باید پایدار باشد و امروزه در جهان همه به دنبال «توسعه پایدار» هستند انگار متوجه نمی شدند! و یا شاید هم اعتقادی به این مسئله ندارند.

وقتی پرسیدیم که آیا توسعه یعنی 270 کودک ناقص الخلقه ؟! آقای نجفی گفتند: " این مسئله وجود ندارد" و این مسئله را تکذیب کردند. احتمالاً با تکذیب ایشان این مسئله حل خواهد شد!

 برای حل مشکلات محیط زیست ایران امام زمان باید بیاید

این جمله را آقای نجفی گفت.....

سکوت معصومانه ی ابتکار مرموز است !

از خانم ابتکار انتظار می رود که در برابر اتفاقات و فجایع زیست محیطی مسئولانه و فعالانه برخورد کنند . به هر حال ایشان 8 سال رئیس سازمان بوده اند و در حالیکه مدیران کنونی سازمان تمام بلاهای امروز را نتیجه مجوزهای صادر شده توسط ایشان می دانند ، باید اذهان عمومی را نسبت به این مسائل روشن کنند.

همچنین ایشان یکی از اعضای شورای شهر تهران هستند و شاید بسیاری از تهرانی ها بخاطر شعارهای زیست محیطی به خانم ابتکار رای داده اند و از همه مهمتر اینکه  ایشان بخوبی می توانند از روزنامه های اصلاح طلب برای کمک به محیط زیست استفاده کنند ولی متاسفانه ایشان از هیچکدام از این تریبون ها آنچنان که باید برای محیط زیست استفاده نمی کنند ...

وقتی که خاطرات دوران مدیریت ایشان و اتفاقات و تصمیمات نادرست آن روزها را دوره می کنیم این سکوت معصومانه ، مرموزانه می نماید.

خانم دکتر بی زحمت هر وقت از چایی خوردن با آقای x، شرکت در جلسه y فارغ شدید وقتی هم برای پاسخگویی به این شبهات ( و یا شاید هم واقعیات) بگذارید .

/ 4 نظر / 28 بازدید
زينب

یاد تو لبریزم اما تو نمی دانی چندیست که پاییزم اما تو نمی دانی یک لحظه تو را دیدم تنها به همین جرمم با عشق گلاویزم اما تو نمی دانی

م خ

به عقيده من اشکال کار اينجاست که هيچ يک از اينان چه خانم جوادی چه خان ابتکار و ... نگاه زیست محیطی ندارند یعنی به این سمت تنها به چشم یک منصب و مقام نگاه میکنند و بس ! و نه نگاهی دلسوزانه. از این روی هم نهاد های اجرایی این سازماناقتدار کافی در اجرایی نمودن تصمیمات کارشناسی ندارند... مثلا وقتی همسر خانم جوادی به عنوان یکی از کارشناسان این سازمان به اتهام ( یا جرم ؟!) فساد مالی دستگیر میشود دیگر بگیر و برو و ببین ک در این سازمان چه ها که نمیگذرد....

ماندانا اين رد

از اين دوتا مطلب آخر خيلی خوشم اومد. مرسی.

آرش يکدانه

سپهر خان لطفا به وبلاگ من يه سری بزن اگه مايل بودی بيانيه اعتراضی رو امضا کن