لینک های صبح جمعه ای

story.benazir.jpg.jpg

یاد بی نظیر بوتو ، بانوی آزادی خواه مشرق زمین گرامی باد

 

طنز هفته (از ابراهیم نبوی) : با توجه به اینکه « انرژی هسته ای حق مسلم ماست ولی فعلا گازمان قطع ‏شده است» و با عنایت به اینکه قرار بود یک سال پس از ریاست جمهوری نفت سر سفره مردم ‏بیاید، اما دو سال پس از آن بنزین از سفره مردم حذف و سه سال بعد یعنی امسال نیز گاز قطع ‏شده است، از کلیه ملت بدون گاز ایران درخواست می شود، برای گرم کردن تنور انتخابات فعلا ‏از هیزم استفاده کنند.

+ هیشکی منو دوست نداره / روایتی از خودکشی در ایران: مرگ عامدانه یا اقدام نمایشی؟

+ گرمايش زمين: اخطار طبيعت به بشر/ تغييرات آب و هوایی آینده حیات روی کره زمین را تهدید می کند

+ وبلاگ دو نفر از طلاب حوزه علمیه

+ بهارستان هشتم / پایگاه خبر ائتلاف اصلاح طلبان

+  مارادونای افسانه ای و آسیبهای آمریکا ستیزی جهان سومی!

+ بانك مركزي: درآمد نفتي دولت نهم، چهار برابر هاشمي، سه برابر خاتمي !

+ براي اولين بار: نفت، بشكه‌اي 100 دلار

+ مسئول طرح امنیت اجتماعی کیست ؟ / پرونده بالاترین

/ 17 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ُسپهر سلیمی

جواب به سقوط اکسپرسیونیسم: اولاً مگه من چه جوری دم از حفاظت از محیط زیست زدم؟! از کجای این وبلاگ همچین برداشتی کردی ؟! قصد جوابگویی به آدمهای ناشناس و بی هویت رو در این وبلاگ ندارم ، اما از اونجائیکه احساس می کنم نسبت به بعضی از مسائل جاهل هستی میگم تا بدونی : برای ایجاد واحدهای صنعتی دامپروری هیچوقت جنگلها را از بین نمی برند بلکه بیشتر این واحد ها در مناطقی که زمین نا مناسب برای کشاورزی دارند ایجاد میشه ، واحد های غیر صنعتی یا بومی هم که اصولاً بصورت آزاد و استفاده از مرتع است ولی بر عکس عمدتاً جنگلها از بین می روند تا در آنها زمینهای کشاورزی ایجاد بشه ، مثل همون بلایی که در جنگلهای شمال افتاد و بیشه زارها و جنگلها تبدیل به شالیزار شدن تا نسل ببر مازندران منقرض بشه.

ُسپهر سلیمی

ادامه جواب به سقوط اکسپرسیونیسم: نمی دونم چطور متوجه اهمیت اقتصاد در حفاظت از محیط زیست نمیشی ؟! محیط زیست و اقتصاد یک کشور رابطه تنگاتنگی با هم دارند . وقتی کسی شکم زن و بچه اش گرسنه اس ، هر طوری بش بگی که این درختها و قطع نکن نمی فهمه ، هر چقدر بهش بگی این پرنده رو شکار نکن و نفروش نمی فهمه ، یعنی نمیتونه بفهمه و واقعاً هم انتظاری نمیره . یا مثال کلی تر اینکه دولتهای جهان سوم برای چی این همه کارخونه و صنعت دست چندم از خارج میارن؟! خوب برای اینکه بتونن در کوتاه مدت به پولی برسن و شکم مردمشون رو سیر کنن و به قول خودشون تولید ثروت کنند (البته نگاه مقطعی و عدم توجه به توسعه پایدار در دراز مدت مشکلاتی برای اونها ایجاد می کنه ...) . هر چه کشوری ثروتمند تر بشه ، توجه و حفاظت از محیط زیست بیشتر میشه .

ُسپهر سلیمی

ادامه جواب به سقوط اکسپرسیونیسم: اینکه گفتی فرهنگتون ! و دیگر حرفهایی که راجع به فرهنگ ایران و قانونش زدی باید بگم که هر کجا فرهنگ و قانون خودشو داره و برای اینکه بخواهیم کاری انجام دهیم باید با این فرهنگ و قانون کار کنیم و کنار بیایم . شما هم لطفاً هر وقت تونستی با این فرهنگ کنار بیای ، اونوقت بیا و بگو لنگش کن . حالا که انقدر عاشق حرکتهای رادیکال هستی و میگی که دوستداران واقعي زمين، هيچ وقت اون رو نمي خورند! پس بهتره برای جلوگیری از ظلم و ستم به گیاهان و جلوگیری از تولید دی اکسید کربن( از طریق تنفست) که باعث تشدید جهان گرمایی میشه یه فکری بکنی !!!

سقوط اکسپرسیونیسم

هاهاهاهاهاها... این برداشت رو از سر در وبلاگت کردم؛ دوستداران حیوانات و محیط زیست... یه چیزی تو مایه های "نازی های انسان دوست"! خوشحالم که ناشناس و بی هویت هستم، اما قاتل نیستم! جنایتکار هم نیستم (آنکه بداند و نهی کند جنایتکار است) لطفا به اینا دقت کن: - the cruelty and suffering endured by our farm animals, forced to endure this type of “farming” in order to feed us. - It is a known fact that as little as 200 years ago much of North America had at least 21 inches of topsoil. Today that same land has approximately 6 inches. Did you know that 70-80% of the corn, oats and soybeans grown in North America are fed to domestic animals? Did you know that raising livestock contributes to approximately 85% of topsoil loss.

سقوط اکسپرسیونیسم

- Every time we lose topsoil we can’t put it back - it’s gone forever and we are forced to resort to more and more chemicals, fertilizers etc. in order to try to replace the irreplaceable humus that farmers once incorporated into the soil in order to bring us healthy food. In turn, those chemicals, fertilizers etc. add more pollutants to our environment and so we go on ad infinitum. - Our trees clean our air and provide us with oxygen - why then have we cut down approximately 260 million acres in the U.S. alone - trees destroyed in order to cater to our meat-centered diets. Just think for a second - the human race can survive without meat but we definitely cannot survive without oxygen.

سقوط اکسپرسیونیسم

- Also this destruction of forests, which is taking place world-wide, is also destroying the habitat of many different species of animals, birds, reptiles, fish and plants. So many of these different life-forms are now endangered or facing extinction due to this indiscriminate destruction of their habitat. - Did you know that it takes approximately 2,500 gallons of water to produce one pound of meat? The EPA has reported that runoff of chemicals, silt and animal waste from US farmland has polluted more than 173,000 miles of waterways.

سقوط اکسپرسیونیسم

اینا چیزایی بود که فکر کردم شاید از خوندنشون خوشت بیاد. در مورد اینکه آدم گرسنه دست به هر کاری می زنه... باهات موافقم. ولی این به این معنی نیست که تو با کشتار کروکدیل ها، اون هم برای طبقه ی ثروتمند جامعه موافقت کنی. این به این معنی نیست که دیگه هیچ راه دیگه ای نمونده و اینه که هست. نه! این یعنی یه مبارزه ی دیگه! این یعنی اینکه درد یعنی درد... و درد خودش بده و باید تموم بشه... مهم نیست که انسان یا حیوان... مهم نیست که سفید یا سیاه... مهم نیست که ایرانی یا افغانی... مهم نیست کانادایی یا سومالیایی... مهم دردیه که باید تموم بشه!

سقوط اکسپرسیونیسم

اینجوری هم نیست که کشورها و دولت ها ثروتمند برای زمین و حیوانات کاری بکنند. این چیزیه که از من و تو شروع می شه و نه از اونا. همونطور که سازمان محیط زیست ایران کاری برای پایان دادن به ادامه ی کار سیرک ایتالیایی نمی ده، سارمان های دولتی فنلاند، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، ایالات متحده، کانادا، یونان و ... هم کاری نمی کنند تا به اینا پایان بدن. این مبارزه ی من و توئه و نه مبارزه ی اونا! در مورد فرهنگ... واقعا متاسفم که نکته ی مورد نظر من رو نگرفتی. من سعی کردم بهت بگم (و مطمئنم که تو هم می دونی) که این قانون چقدر پر از تبعیض و نژادپرستیه. اینجوری نیست که ما هیچ حق انتخابی نداشته باشیم. ما یا انتخاب می کنیم که با این قانون و فرهنگ باشیم، یا نباشیم! تو می خوای با یه قانون تبیضع زده و نژادپرست زندگی کنی؟ It's non of my business ولی همیشه آدم های "بی هویت" و ناشناس بوده اند که جنگیده اند. که زیر این همه پستی و رذالت نرفته اند.

سقوط اکسپرسیونیسم

من از خودم حرف نمی زنم. من دارم از اونایی حرف می زنم که به خاطر برابری همه ی موجودات، که به خاطر متوقف کردن کشتار موجودات ضعیف تر، که به خاطر پایان دادن به شکنجه ی موجودات بیصدا به ده ها سال زندان، به جدایی از خانواده و رفقا و زندگی در خفا محکوم شده اند. این چیزیه که پشت نقابه! و اینکه من عاشق حرکت های رادیکال هستم... من عاشق حرکت های رادیکال هستم. تو منو هرچی که دلت می خواد می تونی صدا کنی؛ احساساتی... ارازل... ولگرد... خرابکار... من یه فعال حقوق حیوانات رادیکال هستم... من یه فمینیست رادیکال هستم... من یه آنارکیست رادیکال هستم... من یه جهان وطن رادیکال هستم... من یه صلح طلب رادیکال هستم... من یه برابری طلب رادیکال هستم! و این یادت باشه... وگنیزم یه حرکت رادیکاله... من انتخاب می کنم که دستام به خون هیچ موجودی آلوده نشه. من دوست ندارم خرخره ی یکی به خاطر من بریده شه! من دوست ندارم کسی بیاد و خانواده ی منو جلوی چشام سلاخی کنه (کاری که انسان با حیوان می کنه) من هیچ فرقی بین ببر مازندران و گاو و گوسفند و مرغ و خوک و ایرانی و کانادایی و سفید و سیاه و مسلمون و مسیحی و زرتشتی و پانک و عرب و انگلیسی و.

آرش

اونجا كه رفتيم شل و پلمون كردن...