با فرافکنی نمی‌توان مانع پیگیری‌ قضایی پرونده حقابه زاینده رود شد

شانتاژها مانع پیگیری‌های حقوقی آب اصفهان نمی شود
اسفندیار امینی، مدیر عامل کانون خبرگان کشاورزی استان اصفهان نیز به ثابت قدم بودن مردم برای شکایت از عاملان خشکی زاینده رود اشاره کرده و اظهار داشت: کسی با شانتاژ نمی‌تواند مانع پیگیری‌های قضایی آب اصفهان شود.
وی با بیان اینکه مطالبات کشاورزان را همچنان در دادگاه عاملان خشک کنندگان زاینده رود دنبال می کنیم تصریح کرد: احیای مجدد حقابه کشاورزان و تالاب گاوخونی، برگرداندن آب زاینده‌رود و ابطال قراردادهای فروش آب که به صورت غیر قانونی توسط وزارت نیرو انجام گرفته از موارد مطرح شده در این پرونده است.
امینی به روند پرونده خشک کنندگاه زنده رود اشاره کرده و اظهار داشت: این پرونده مرداد ماه امسال در دادگستری کل استان اصفهان گشایش یافت، ولی تنها یک جلسه قضایی آن برپا شده و با وجودی که در نخستین جلسه دادگاه قرار شد تا ده روز بعد تکلیف آب اصفهان مشخص شود، اما هنوز با گذشت چهار ماه از تشکیل پرونده به نتیجه ای نرسیده ایم.
وی این پرونده مفتوح در دادگاه را پرونده ای کاملاً قضایی و صنفی دانست و افزود: بخش کشاورزی وابسته به هیچگونه حزب، گروه و فرقه داخلی و خارجی نیست.

پی نوشت:
پرونده خشکی زاینده رود در این وبلاگ

/ 2 نظر / 72 بازدید
مرضیه

اینجور حکم گرفتن ها مال میادین جنگ هزاران سال پیش بوده که مثلا دو قوم و قبیله سر آب به جون هم می افتادن!!!!! این یه مسئله علمیه و تیدیل شدن گاوخونی به کویر و نشست زمین و از دست رفتن سفره های زیر زمینی که کارشناسان مرتب در موردش هشدار می دهند، به ضرر همه مردم جهان تموم میشه. این مسائل همه راه حل های علمی و منطقی داره. به کمیته بی طرف نیازی نیست. فقط به یه کمیته علمی نیاز است. چون فقط علم می تواند با توجه به ظرفیت های یک زیست بوم بهترین و به صرفه ترین تصمیم را که به نفع همه مردم جهان باشه، بگیره.