آب اصفهان تا اطلاع ثانوی قطع شد !

2r6mxj6.jpg

دیشب ساعت 11 یکی از دوستان SMS زد که قرار است آب اصفهان به مدت 48 ساعت قطع شود ! باور نکردم و پیش خودم گفتم یا شوخی است و یا اینکه دوست عزیزم این پیامک را روز 13 فروردین فرستاده و به لطف خدمات پیشرفته مخابراتی کشورمان الان رسیده !

تا اینکه یکی دو ساعت پیش همسایه مان زنگ زد و پشت آیفون گفت که قرار است آب تا 48 ساعت قطع شود و تا می توانید آب ذخیره کنید . من که دیگه باورم شده بود هرچی ظرف تو خونه بود رو از آب پر کردم و پریدم بیرون تا چند تا بطری آب معدنی بخرم و وقتیکه صف مردم برای خریدن آب معدنی رو دیدم باورم شد که قطع شدن آب جدی است .

بعد از اینکه خیالم از ذخیره آب راحت شد (عکس بالا) به سراغ کامپیوتر اومدم تا واقعیت ماجرا را از طریق اینترنت جستجو کنم ؛ خبرگزاریفارس نوشته که بعد از ظهر دیروز یک دستگاه ماشین راهسازی با لوله نفت خام در محدوده شهرکرد برخورد کرده و مقدار زیادی نفت خام وارد زاینده رود شده است . خبرگزاری ایسنا هم این خبر را نوشته و گفته که اقداماتی در جهت کاهش آلودگی زاینده رود انجام شده است وسایت خبری البرز نیز در مصاحبه با رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه اصفهان  دلیل قطعی آب را مخلوط شدن نفت با آب تصفیه خانه بابا شیخعلی اصفهان اعلام کرده و نوشته:  فعالیت این تصفیه خانه متوقف شده است و آب شرب شهرهای اصفهان ،فلاورجان ، خمینی شهر ،  برخوار و میمه و نجف آباد ونائین به احتمال زیادقطع می شود.

سایت شرکت آب و فاضلاب اصفهان هم در راستای خدمات دولت الکترونیک ! تا این لحظه مطلبی را در مورد دلایل قطع آب و مدت زمان رفع مشکل ارائه نداده است.

به هر حال وقتی قرار است مدیریت جهانی داشته باشیم  قطع شدن آب و گاز و برق و تلفن مشکلی ندارد و مهم این است که دنیا را مدیریت کنیم!

مسئله بسیار ناراحت کننده این است که اگر آب در اثر صادرات به کشورهای دوست و همسایه ! مثل کویت ، عربستان ، بورکینافاسو ، کوبا و ونزوئلا  قطع می شد زیاد جای نگرانی نبود اما متاسفانه این بار زاینده رود آلوده به نفت خام شده است و اثرات زیست محیطی بسیاری را بر جا خواهد گذاشت. الان فقط باید برای رفع آلودگی زاینده رود دعا کرد...

/ 6 نظر / 19 بازدید
جمال

[ناراحت][ناراحت][گل]

حسین

سلام. منم ساکن اصفهان هستم. البته فکر میکنم باید سپاسگذار دولت خدمتگزار! باشیم که با این نو آوریهایی که پیمانکاران راه و ترابری انجام دادند، نفت به سر سفره مردم اصفهان اومد [زبان]

ژاله

قطع آب بدتر از همه است.. باز گاز و برق رو میشه یه کاری کرد ولی بی آبی وحشتناکه.. امیدوارم مدت طولانی گرفتارش نشی.

فربد

درود و سپاس خبر بسیار وحشتناکی بود. اینجا که شنیدم اصلا باور نمی کردم... آخه نفت کجا و زاینده رود کجا... به هر حال دوباره سو مدیریت تو کشور نقش خودشا به خوبی انجام داد... واقعا بایددر برابر خدا و طبیعت شرمنده باشیم که این منابع را به راحتی از بین می بریم هرچند دور از دسترسه ولی به امید پاکسازی کامل زاینده رود همیشه شادا همیشه موفق باشید

سیاوش

من ساکن اصفهانم بابا چرا یکی نمی گه واقعیت اینه که اینا خواستن زباله های تاسیسات هسته ای رو یه جایی خالی کنن ریختن تو اب.هر چند پایگاه ژایین تر مسیر زاینده رود ولی الوده می کنه..تورو خدا اینو همه جا اعلام کنید.در ضمن ما همومون می دونستین به خاطر پایگاه انر}ی اتمی در مرض تشعشعات انر}ی هستیم که سرطان راس.اصفهان دومین استان سرطان زا کشور .