حمید ظهرابی, اتفاقی خوب برای ویرانه محیط زیست طبیعی


انتخاب مهندس حمید ظهرابی به سمت معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اتفاقی امیدوار کننده است. او مدیر متخصصی است که در سازمان, از محیط بانی به مدیر کلی رسیده و به ریز و درشت مشکلات سیستم آگاهی دارد.


علاوه بر این و از همه مهمتر, فردی شجاع و صریح است که مصالح محیط زیست را بر هر اصل دیگری ترجیح می دهد.


نکته دیگر آنکه انتخاب او نشان می دهد عیسی کلانتری در این انتخاب, تخصص و تجربه را به رفیق بازی و باندبازی ترجیح داده است! اتفاق خوشایندی که امید می رود باعث تحولات اساسی در بدنه اجرایی سازمان شود.


بر اساس شناختی که از ایشان در حوزه حیات وحش و حیوانات دارم, می دانم استان اصفهان در سالهای گذشته بر اساس آمارها و شواهد, حائز بهترین مناطق حفاظت شده بوده که علیرغم خشکسالی شاهد افزایش جمعیت حیات وحش و دو برابر شدن تعداد محیط بانان بوده ایم.


شاید برخی از محیط زیستی ها, حمید ظهرابی را نشناسند اما یقینا همه آنها از ماجرای دستگیری برادر محمد علی اینانلو همراه با شکار در یکی از مناطق حفاظت شده سمنان خبردار دارند. اتفاقی که در زمان مدیریت ظهرابی در آن استان رخ داد و فشارها و توصیه ها مانع از بیان حقایق نشد.


در زمینه حمایت از حیوانات از معدود مدیرانی است که عمیقا به این مساله باور دارد. در کنار مسائل مربوط به حیات وحش که پیش تر گفتم, پافشاری ایشان در عدم صدور مجوز سیرک حیوانات در اصفهان -علیرغم فشارهای تهران- از جمله اقداماتی بود که به پایان سیرک حیوانات در ایران کمک کرد. همچنین اگر سماجت و حمایت ایشان از کوشندگان حقوق حیوانات نبود, طرح دلفیناریوم اصفهان با وجود حامیان قدرتمند در شورا و شهرداری هیچگاه متوقف نمی شد.


مهندس حمید ظهرابی با چنین سابقه و تخصصی در حالی پا به معاونت محیط طبیعی می گذارد که به ویرانه تبدیل شده است. ویرانه ای که روابط سیاسی و باندبازی ها حال این حوزه از محیط زیست را مثل دیگر حوزه ها ناخوش کرده است.


صمیمانه برای او آرزوی موفقیت دارم. او در حوزه ای فعالیت خواهد کرد که بسیاری از زیستمندان بی زبان این سرزمین را شامل خواهد شد. از یوزپلنگ و پلنگ تا سمندر و هوبره از عملکرد او منتفع یا متضرر خواهند شد.

به عنوان یک حامی حیوانات از او انتظار دارم در کنار رسیدگی به مسائل حیات وحش و مشکلات مناطق چهارگانه, کوشش جدی در جهت حمایت از محیط بانان داشته باشد, با قاچاق حیات وحش و شبکه های مرتبط با آن مثل باغ وحش ها برخورد جدی کند و دستور بازبینی در پیش نویس قانون حمایت ازحیوانات را صادر کند.


و در نهایت آنکه, امیدوارم در سیستم سیاسی اداری استحاله نشود و همچنان نفع محیط زیست را بر هر مساله ای ارجح بداند.

/ 1 نظر / 135 بازدید
کارشناس

سلام دوست عزیز. یک کسب و کار بدون سرمایه گذاری رو بهتون پیشنهاد می کنم. برای این کار کافیست وارد وبسایت www.darnia.ir شوید و لینک اختصاصی خود را دریافت کرده و از طریق شبکه های اجتماعی (تلگرام، فیس بوک و غیره) آن را به اشتراک بگذارید و یا اگر دارای وبلاگ و یا سایتی پر بازدید هستید از لینک اختصاصی خود در تبلیغات بنری استفاده کنید. به عنوان مثال شما لینک اختصاصی خود را در یک گروه تلگرامی به اشتراک میگذارید، شخصی روی لینک شما کلیک نموده و در سایت دارنیا عضو میشود. این شخص در سایت دارنیا به عنوان زیر مجموعه شما شناخته می شود. از این پس به ازای هر خریدی که این شخص در طی سه سال از زمان عضویت در سایت دارنیا انجام دهد، 8% قیمت کالا بعنوان هزینه بازاریابی در پنل درآمد شما ثبت می گردد. در نظر داشته باشید دارنیا برای مشتریان اختصاصی شما نیز، بصورت خودکار یک کد تخفیف 5% در نظر می گیرد. توضیحات تکمیلی رو از طریق http://landing.darnia.ir میتونی دریافت کنی. سوال یا پیشنهادی هم داشتی به id تلگرام @darnia_contact پیغام بده لطفا. با سپاس فراوان از شما[گل]