مرگ ده ها میلیون ماهی زاینده رود/ رها سازی های نمایشی جریان آب را تمام کنید

وی با بیان اینکه شاید حتی از آن میزان ماهی که برای نجات به بالادست برده می‌شوند یک درصد هم زنده نخواهند ماند، افزود: تشکل‌های مردم نهاد و مردم در این حرکت نمادین شرکت کردند تا حساسیت خود را نسبت به محیط زیست و ماهیان در حال مرگ نشان دهند.

پای ده ها میلیون حق حیات در میان است

این فعال محیط زیست تأکید کرد:با احتساب بچه ماهی ها، ده ها میلیون ماهی در زاینده رود در حال تلف شدن هستند و کاری هم نمی‌شود کرد چرا که برای نجات این تعداد ماهی یک فراخوان بسیار وسیع و تجهیزات بسیار زیادی نیازمند است و حتی نیروهای نظامی از جمله ارتش، سپاه و بسیج هم باید کمک کنند.

سلیمی با بیان اینکه مسأله ده ها میلیون جان در میان است، گفت: با خشک شدن زاینده رود ده ها میلیون حق حیات در حال از بین رفتن است و سؤال اینجاست که چه دلیلی دارد که مدام آب را به صورت نمایشی باز و بسته کنیم تا این میزان تلفات بدهیم.

وی تصریح کرد: این مسأله باز و بسته کردن نمایشی آب ، تلفات بسیار زیادی بر روی دست رودخانه زاینده رود می‌گذارد، پس بهتر است به جای اینکه مدام آب را باز و بسته کنیم، چند سال آب را بسته نگه داریم و به طور کامل برای آن طرح ریزی کنیم و بعد آن را به صورتی باز کنیم که هیچ‌گاه بسته نشود زیرا مردم هم از باز و بسته شدن‌های نمایشی جریان آب خسته شده است.

این فعال محیط زیست خاطرنشان کرد: بی‌شک کسی وجود ندارد که تخلفات بالادست از جمله برداشت‌های بی‌رویه و زیادی خواهی های مداوم را نداند، این‌ها دلیل اصلی خشکی زاینده رود است پس باید برای آن فکری بشود تا تلفاتی این چنینی رقم نخورد.

/ 0 نظر / 97 بازدید