لزوم اختصاص یارانه دولتی به افراد نیازمند برای نگهداری از سگ،گربه و حیوان خانگی

از http://www.tipresentoilcane.com/2011/09/13/pet-therapy-che-cose/

اگر حیوانات خانگی در جوامع غربی برای رفع نیازهای عاطفی و روانی مورد استفاده قرار می گیرند، نگاهی به خبرهای سایتهای وطنی نشان می دهد که در شرایط فعلی نیاز جامعه ما به این حیوانات در برخی موارد بیش از نیاز کشورهای غربی است و لازم است از جنبه درمانی به این مساله نیز نگاه شود. همانطوری که سگها در کشف موارد مخدر، بمب و یا کمک به یافتن مصدومان در حوادث طبیعی کاربرد دارند در منازل نیز می توانند یاری رسان آسیب دیدگان روانی و اجتماعی باشند.
ضمن اینکه اصولاً بر خلاف ادعاهای موجود نگهداری از حیواناتی نظیر سگ و گربه، شیوه ای غربی نیست و ایرانیان پیش از هر قومی سگها را اهلی کرده بودند.
همانطوریکه دولت برای موادغذایی و دارو اختصاص می دهد و اتفاقن بر اساس هدفمند سازی یارانه ها قرار است این یارانه ها بیش از پیش در اختیار نیازمندان جامعه قرار گیرد آیا تصور نمی کنید بر اساس شرایط اجتماعی و همه ی مشکلات اقتصادی و روانی بر شمرده شده لازم است دولت از دیدگاه درمانی و دارویی به حیواناتی نظیر سگ و گربه نگاه کند و برای نگهداری از آنها به گروههای نیازمند یارانه اختصاص دهد؟! ای کاش تصمیم گیران امور در خصوص این پیشنهاد ذره ای تامل و تفکر کنند، حتمن هر چه باشد از طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران معقولانه تر و عملی تر است.

به برخی از خبرهای سایتهای وطنی در خصوص بیکاری، مشکلات روانی، فقر و اعتیاد توجه کنید:

- سازمان بهزیستی: کاهش سن اعتیاد در کشور نگران کننده است
- افسردگی، سلامت جمعیت 2 میلیون نفری جوانان بیکار را تهدید می‌کند
- سی و پنج میلیون ایرانی، زیر خط فقر
- نرخ بیکاری در ایران
- اکونومیست: افزایش نرخ بیکاری تا 15 در صد در ایران
- کاهش سن افسردگی از 28 سال به 17 سال در ایران

حال این مطالب را در خصوص اثرات حیوانات خانگی بویژه سگ و گربه در کاهش مشکلات روانی بخوانید:

- تاثیر رفتار پرندگان بر کاهش افسردگی در انسان
- تأثیر حیوانات خانگی بر روح و جسم انسان
- با 27 روش، حیوانات خانگی می توانند به سلامت شما بهبود ببخشند
- درمان به کمک حیوانات همدم (Pet Therapy)
- روان درمانی با حیوانات دست آموز آپارتمانی
- پیش گفتاری بر درمان اختلالات اعصاب و روان با سود جستن از حیوانات دست آموز (این مقاله از آقای دکتر بهنام اوحدی است که متاسفانه در لینک اشاره ای به آن نشده )

+ + عکسهای این مطلب از اینجا و اینجا برداشته شده است.

/ 7 نظر / 194 بازدید
دیزاین 98

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ مرکز طــراحـی گرافـــیـک دیزاین98 طراحی انواع بنرهای تبلیغاتی، هـدر، لوگو، کارت ویزیت، کاور آهنگ، پوستر و ... شعار ما نهایت کیفیت در طراحی و کسب رضایت مشتری است :::::::: طراحی حرفه ای :::::::: قیمت مناسب ::::::::: تحویل سریع :::::::: با ما جذابــــتر دیده شوید www.Design98.Ir

ژاله

خیلی عالی بود اما متاسفانه در مملکت ما گربه و سگ را منبع بیماری های جسمی و روحی میدانند. اینجا همه چیز برعکس است. عمرا" چنین کاری بکنند!!!

ژاله

احتمالا" اگر بفهمند در خانه سگ و گربه داریم یارانه را قطع میکنند چون عقیده دارند وقتی این همه انسان گرسنه هست شماها چرا فکر حیوانات هستید؟! حالا یکی باید بگه به چه دلیل در کشوری باین ثروتمندی انسانها گرسنه هستند؟!

ميراث پارس

درود بر شما نسخه الكترونيكي پيش شماره و شماره نخست ماهنامه ميراث پارس روي بلاگ نشريه بارگذاري شد. ميراث پارس پنجره اي است به پيشينه ارزشمند تاريخ و فرهنگ ايران زمين كه به صاحب امتيازي و سردبيري فرشيد خداداديان و در تيراژ پانزده هزار نسخه منتشر و در سراسر ايران توزيع مي شود. حضور و قلم شما در اين نشريه باعث افتخار است. روابط عمومي ميراث پارس

حیوان دوست

شوخی می کنین دیگه

مرضیه

واقعیت اینه که اتفاقات خیلی مهمتر و نگران کننده تری توی کشور ما در حال وقوعه که هم دولت و هم طرفداران محیط زیست باید به اونها بپردازند. حیوانات خانگی واقعا اولویتی ندارن. البته من به هیچ وجه موافق ممنوعیت نگهداری سگ یا گربه نیستم. ولی معتقدم این موضوع اولویت نداره. نه دولت باید وقتش را صرف قانون گذاری در این مورد کنه و نه دوستداران محیط زیست باید حساسیت نشون بدهند.

مهدی

کاش منظورتون از سگ و گربه مستمندان کشور بود.......که تعدادشون از گربه ها بیشتره