طرفداران محیط زیست از فیسبوک می خواهند « سبز » شود

طرفداران محیط زیست خواسته های خود از شرکت فیسبوک را بطور مشخص این طور عنوان کرده اند :
- افزایش استفاده از انرژی های پاک و قطع استفاده از سوخت فسیلی
- برنامه ای برای قطع استفاده دائمی فیسبوک از سوخت فسیلی از سال 2021 ارائه دهد
- آموزش کاربران برای استفاده از انرژی پاک
-  حمایت از انرژی پاک در سطوح محلی ، ملی و جهانی
در واقع این کمپین برای متعهد ساختن فیسبوک به استفاده صد در صدی از سوخت های تجدید پذیر و رهایی از مصائب فاجعه بار استفاده از سوخت های فسیلی و تاثیر آن بر پدیده تغییرات آب و هوایی ایجاد شده است .
فیسبوک در حال حاضر بزرگترین شبکه اجتماعی اینترنتی است که بیش از 500 میلیون کاربر دارد و تمام طرحهای توسعه ای این شرکت بر استفاده از انرژی های فسیلی بنا گذاشته شده است و از اینرو دوستداران محیط زیست از فیسبوک می خواهند که متعهد به استفاده از انرژی های پاک شود و همچنین با استفاده از نام تجاری خود فرهنگ استفاده از انرژی های پاک را در بین کاربران خود ترویج کند.
بررسی های انجام شده توسط بخش فناوری اطلاعات کمپین تغییرات اقلیمی « صلح سبز » نشان می دهد تقاضا برای استفاده از انرژی در بخش های فناوری اطلاعات در حال افزایش است و این مقدار در سال 2020 به 1963 میلیارد کیلو وات ساعت خواهد رسید که بیش از سه برابر میزان فعلی و بیشتر از میزان مصرف کنونی انرژی الکتریکی در کشورهای فرانسه ، آلمان ، کانادا و برزیل است .

Will facebook pledge to go green by earth day?

/ 1 نظر / 15 بازدید
platypus

خب صرف نظر از جنبه تبلیغی بودن این حرکت ،حداقل حسن آن این است که ما برای یک روز (۲۲ آوریل ) دنیا را به همان رنگی می بینیم ؛که آرزوی ماست .مگر نه آن است که از قدیم گفته اند :" آرزو بر جوانان عیب نیست " !!!!!!