شامپانزه‌ها داراي قدرت از خودگذشتگي هستند

114.jpg.

محققان در آلمان دريافته‌اند كه شامپانزه‌ها داراي قدرت از خودگذشتگي هستند

به گزارش سرويس «محيط زيست» ايسنا، از خود گذشتگي به معني كمك كردن به ديگران بدون هيچ انتظار دريافت پاداش، تا پيش از اين گمان مي‌شد كه يك رفتار منحصر به فرد در انسان باشد، اما در مطالعات اخير مشخص شده است كه شامپانزه‌ها به طور مكرر به كساني كه ظاهرا تلاش مي كنند به تكه چوبي كه در داخل قفس اين حيوان قرار دارد، دسترسي پيدا كنند، كمك مي‌كند.

شامپانزه‌ها حتي به كساني هم كه به آنها غذا نمي‌دهند، به طور خود انگيخته كمك مي‌كنند كه به تكه چوب داخل قفس اين حيوانات دسترسي پيدا كنند.

اين آزمايش در بين 35 شامپانزه در اوگاندا صورت گرفته است.

متخصصان مي گويند از خود گذشتگي يك عامل كليدي براي رشد جوامع متمدن و پيشرفته است و اگر چه اين توان از خود گذشتگي در بسياري از گونه‌هاي جانداران مشاهده شده است، اما اين مورد اخير يك نمونه خاص است چرا كه نشان مي دهد يك گونه از جانداران مي تواند اين رابطه را با گونه اي متفاوت برقرار كند.

======

بشتابید بشتابید! یک حقیقت فراموش شده ال گور را می توانید به کمک گرگ خاکستری و خواهرش تهیه کنید.

/ 7 نظر / 9 بازدید
مهشيد

می بینی من همیشه اولین نفرم میام نظر می دم در مورد سهمیه بنزین که نوشته بودی والا چی بگم چون من فرقی به حالم نکرده ولی دوتا داداشم که تهران زندگی می کنن خیلی براشون فرق کرده. یکیشون که ماشین نداره و مسیرش از نیایش هستش داره حال می کنه از خلوتی. اون یکی که ماشین داره و مسیرش هم مترو رو نیس داره کف می کنه از بی بنزینی. ما شیرازیها هم حسابمون جداس. دنیا رو آب ببره شیرازو خواب می بره ( آماده دریافت انتقادات شما شیرازیهای عزیز هستم). و اما پست دومت در مورد شمپانزه ها. خیلی خیلی جالب بود. کلا حیوونها متاسفانه یا خوشبختانه خیلی به انسا

مهشيد

راستی یادم رفت بگم. کارت هوشمند سوخت قلابی به قیمت ۵۰۰۰ تومان تضمینی در زاهدان و بهبهان فروش می ره

کوير.س

به نظر من اینکه یک حیوان چنین احساسات پاکی داشته باشد بسیار طبیعی است ولی این انسان است که درک نمی کند و بعد از اثبات آن شگفت زده میشود... راستی سهمیه بندی خیلی خوب هست از نظر محیط زیستی و بدون شک یکی بهترین دست آورده های دولت نهم است... سهمیه بندی بنزین=هوا و محیط زیست پاک

سحر

سلام .خسته نباشيد. خوشحال ميشم از وبلاگ من هم ديدن کنيد.

سحر

اگر اجازه بديد وبلاگ شما رو لينک کنم.

يکی ديگه..

ای کاش مسولان سازمان محيط زيست ما هم کمی از خود گذشتگی داشتنو طبيعت بدبخت را به اين وضع در نيم اوردند. بابا باز هم به شامپانزه ها!!!!!!!!