قوانین سازمان محیط نیست تدوین شد

hhh.jpg

به گزارش خبرگزاری ایصنا ، قوانین جدید سازمان محیط نیست تدوین شد. این قوانین عبارتند از :

قانون اول :

از آنجائیکه جنگل می تواند باعث شود  عده ای با قائم شدن در پشت درختان اعمال خلاف شئونات انجام دهند ، قطع درخت و از بین بردن جنگل مجاز است.

قانون دوم:

از آنجائیکه آب سالم و پاک می تواند عده ای را وسوسه کند که بر خلاف شئونات در آن شنا کنند ، آلوده کردن آب مجاز می باشد.

قانون سوم:

از آنجائیکه یوزپلنگ سریعترین حیوان جهان بوده و در صورت انجام عملی خلاف شئونات ، با هیچ وسیله ای نمی توان آنرا گرفت بنابراین شکار و از بین بردن آن جهت پیشگیری از انجام عمل خلاف شئونات بلامانع است.

قانون چهارم:

هوای پاک و صاف دو ضرر دارد ؛ نخست آنکه باعث می شود مردم جهت قدم زدن به بیرون از خانه بیایند و دوم آنکه کسانی که در بیرون از خانه هستند بهتر می توانند همدیگر را ببینند و از آنجائیکه احتمال می رود هر دوی این موارد باعث عدم رعایت شئونات شود ، بنابراین آلوده کردن هوا اکیداً توصیه می گردد.

قانون پنجم:

بدلیل گزارشهای رسیده مبنی بر عدم رعایت شئونات توسط میمونها ، نگهداری از میمون در کلیه باغ وحشها ممنوع است.

قانون ششم:

نگهداری از مرغ عشق ممنوع بوده .

تبصره:برای کشتن مرغ عشق به شکارچیان محترم وام خرید تفنگ ساچمه ای اهدا می شود.

قانون هفتم:

برگزاری هرگونه مجلس حیوان آزاری ، حیوان کشی و سیرک به شرط رعایت شئونات مجاز می باشد.

تبصره: چند تا شرط دیگه هم داره . البته با متقاضیان محترم کنار میایم!

قانون هشتم:

شکار پرندگان مهاجر، مخصوصاً آندسته پرندگانی که از مناطقی می آیند که شئونات در آنجا رعایت نمی شود ( روسیه ،اوکراین و امثالهم ) آزاد است.

تبصره: درنای سیبری در اولویت قرار دارد.

قانون نهم:

سرنوشت جانوران دریایی که امکان حضورشان در مناطقی که شئونات در آنجا رعایت نمی شود وجود دارد ، برای این سازمان حائز اهمیت نمی باشد.

توضیح : دلفین ، لاک پشت و فوک از جمله این حیوانات می باشد.

قانون دهم:

احداث کلیه صنایع در کلیه مناطق و بی توجه به ارزیابی نیست محیطی به شرط رعایت شئونات توسط کارمندان و کارگران آن بلامانع است.

قانون یازدهم:

به منظور گسترش و ترویج شئونات لازم است در کلیه مناطق حفاظت شده جاده و ترجیحاً اتوبان احداث شود.

قانون دوازدهم:

انجام کلیه اعمال غیر نیست محیطی و مخالف با وظایف سازمانی این اداره به شرط رعایت شئونات بلامانع است.

توضیح: متاسفانه خودمان هم تعریف درستی از واژه شئونات نداریم و فعلاً برای رفع مسئولیت از این واژه استفاده می شود . در آینه اگر اصطلاح جدیدی کشف کردیم که با بیان آن توانستیم خطاهایمان را ماستمالی کنیم ، به اطلاع خواهیم رساند.

با حفظ شئونات – روابط عمومی سازمان حفاظت محیط نیست

+++++

 

تجمع اعتراض آمیز حامیان حیوانات

IMG%5D

/ 16 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نگين

مرسی آقای سليمی از متن تاثير گذارتون

الياس پهلوان

سلام ممنون ازحضورتان. تمام قوانینی که وضع کرده اندعالی ومورد قبول است ،ورچپه .

lone wolf

.........,واقعا لذت بردم جمعه میبینمت؟؟

انديشه ورز برنا

کی می خواد عمل کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سلام گرم ما را از عسلویه دیار دریا،کوه ،آتش و مظلومیت پذیرا باشید.با موضوع « تراژدی کار در عسلویه -شاید اطلاع رسانی مفید واقع شود....» منتظر نقد و اندیشه و همکاری شما هستیم.. جوانان عسلویه انجمن اندیشه ورزان برنا.

آرش

يه مورد از قلم افتاده: بدليل اينكه در كالبد شكافي دلفينهاي خليج فارس، جاسوس بودنشان محرز شده، براي از بين بردن هر دلفين ۱۳۸۵ خودروي مزدا تيپ ۳ به قيد قرعه اهدا ميشه

بی نام ( يعنی اسمم محفوظ)

سپهر سلام نه من تو رو می شناسم نه تو منو! خيلی خيلی از دستت دردمند شدم! می دونی چرا؟ چون کمرنگي تشکلهای زيست محيطی رو توی اين مدت ديدی! ديدی که سازمان هر کاری دلش خواست کرد و گفت ايراد از گذشته است! ديدی که مديران سازمان شده بود مثل بازی صندلی ها ديدی که همه ی تشکلها خواب خواب بودن همه اينها رو ديدی و صاف رفتی به دعوا کردن با کسی که الان هيچ کاره است (ابتکار رو می گم) دعوا کردی نه نقد عملکرد! که کاش نقد می کردی يک دفعه همه رو بسيج کردی که بريزن سر او که چرا اون موقع اون کار رو کردی! دفاع از هوبره می کردين؟ دفاع از مردن يک يوزپلنگ؟ (ماريتا رو ميگم) بلد بوديد جنجال کنين! مراسم ختم محيط زيست گرفتيد که خانم ابتکار بياد برای محيط زيست ايران خرما بخوره!!! همه اين کارها رو کرديد که بگيد منتقد هستيد؟ ببين ما توی مسير انتقاد کردن يک کم بايد به بلوغ برسيم هنوز بلد نيستيم که کی بايد از چه کسی انتقاد کنيم و چگونه انتقاد کنيم؟ سپهر مطمئن باش که در زمانش اگر همه اين انتقادها رو ( که من هم قبول دارم) به ابتکار بگيد همه رو می تونه جواب بده.

ُسپهر سلیمی

جواب برای " بی نام" سلام - زیاد مطمئن نباش که من نمی شناسمت! - فکر نمی کنم انتقاد از ابتکار غلط بوده . رفتار خانم ابتکار و توضیح ندادن در برابر اتهام هایی که جوادی و دوستانش میزنن هنوز هم جای انتقاد داره . از طرفی فکر می کنم انتقادهای اون زمان در جبهه گیری ایشون در برابر حوادثی مثل سیرک پردیسان بی تاثیر نبوده. - انتقاد از ابتکار بخاطره اینه که توقعی که ایشون میره خیلی بیشتر از عملکرد گذشته و فعلیشه. در حالت کلی ابتکار با جوادی اصلاً قابل مقایسه نیست و خیلی خیلی بهتره . انتقاد از ابتکار از جنس انتقادهایی است که از خاتمی شد و میشه . از خاتمی انتقاد می کنن که مثلاً چرا بجای 80 به 100 نرفتی؟! ولی از احمدی نژاد انتقاد می کنن که بجای رفتن به 10 رو همین 15 بمون!!!

طراحی با طبيعت

سلام آقای سليمي ، چه پست کوبنده ای نوشتید . در مورد پست قبلی هم واقعا حق باشماست ..من خودم به همین دلیل آلوده شدن ان جی اوها به مسائل مالی وپروژه گرفتن و از این قبیل خروج پیدا کردم و یکی از دلایلی که شرکت نمی کنن هم پروژه های مشترکشون با محیط زیسته

آبشار

بسيار جالب بود. آقا دست مريزاد.

آبشار

سلام ممنون از مطالب زيباتون مخصوصا قوانين محيط نيستتون