وئیسی‌ها حق حیوانات اهلی در داشتن وکیل را به رفراندوم می‌گذارند !!

 

خبر واقعی است ! دست به گیرنده هایتان نزنید ! :

ایرنا : به نوشته روزنامه العرب چاپ لندن مردم سوئیس ماه آینده در رفراندومی شرکت خواهند کرد که براساس آن تعیین می‌کنند آیا حیوانات اهلی از جمله سگها حق قانونی برای داشتن وکیل در دادگاه‌ها را خواهند داشت یا خیر.

العرب روز سه شنبه افزود: این قانون درصورت تایید اقدامات سابق حکومت این کشور در اصلاح قانون اساسی را برای تضمین حمایت از حیات گیاهان و همچنین ضمانت حقوق همه مخلوقات کره زمین تکمیل خواهد کرد.

بر اساس این خبر، در صورت رای مثبت مردم سوئیس به این پیشنهاد در رفراندوم که ماه مارس آینده برگزار خواهد شد، همه ایالت‌های این کشور کوچک اروپایی موظف خواهند شد برای دفاع از حقوق حیوانات اهلی و گله ها، برای آنها وکیل تعیین کنند.

با وجود مخالفت مزرعه داران و دولت با این پیشنهاد، پس از موفقیت گروههای حمایت از حقوق حیوانات در جمع آوری امضای کافی برای طرح این موضوع در رفراندوم، مخالفان طرح باید منتظر نتیجه رفراندوم عمومی بوده و نتیجه آن را بپذیرند.

 

 

 

 

/ 7 نظر / 54 بازدید
من و گربه ها

ممنون!!!!! شما لطف دارین... با اجازه تون لینکتون می کنم که همیشه سر بزنم. خدا کنه ما هم به این مرحله برسیم! چرا که نه؟ با فرهنگ سازی با تلاش امثال من و شما... اگر خدا بخواد... که حتما هم میخواد[گل]

ژاله ف

این مطلب را در اخبار کشورهای اروپائی هم پخش کردند. خوشا به حالشان.. ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم !!!!!!

محمد حاجیان

شیطونه میگه از انسانییت تو ایران استعفا بدم و برم سوییس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![بازنده]

ریحانه

سلام وبلاگ جالبی دارید خوشحال میشم به منم سر بزنید

پاسدارطبيعت ايران

متاسفانه ما در خيلي از موارد ديگر با حتي كشورهايي كه تا دو سال پيش وضعيتشان از ما هم بدتر بود سال نوري فاصله پيشرفته شدن داريم. من هميشه همه جا و به همه كس كه ادعاي درد ميهن دارند مي گويم كه تنها سد پيشرفت اين سرزمين ، نا آگاهي و خودخواهي مردم ايران است. ولي خوشحالام كه حيوانات در گوشه اي از جهان اينگونه داراي حق و حقوقي مي شوند. درود بر كشور سوئيس و ملتش.

پدرام

جالبه ما تو آدمامون رو بدن وکیل میبرن دادگاه میبرن و میدوزن و.... کی میرسیم به اونا ؟ من با این مسئله موافقم دیروز یه سگ رو دیدم که فکر میکنم ساحبش تا حالا نشسته بودش و واقعا از سگای بی سر پناه هم وضعیتش بد تر بود!! کاش یکی بود از این بیچاره ها دفاع میکرد!

آب، خرد و روشنی

سوییس از نظر من تافته ی جدا بافته ایست انگار تمام سیاستمداران و آدم‌های کره ی زمین در توافق نانوشته ای گذاشته‌اند بماند برای بشریت! در همه ی جنگ ها بی طرف بوده!‌ حالا هم دارد بی طرفی را در جنگ انسان-حیوان رعایت می کند!