کفش تو سر چه کسی می خورد؟ مسئله اینست !

 

داستان خبرنگار عراقی که هفته گذشته به طرف جرج بوش لنگه کفشی پرتاب کرد طی روزهای گذشته به داغترین خبر برخی رسانه های داخلی تبدیل شده و از هر طرفی خبری در این مورد منتشر می شود . برگزاری مسابقه پرتاب کفش به  سوی تصاویر جرج بوش در صدا و سیما و مدارس و دانشگاهها از جمله خبرهای جالبی است که شنیده می شود .

جالب است ! متاسفانه برخی رسانه ها و گروههای داخلی انقدر که به خبر این لنگه کفش توجه نشان دادند به خبر شهادت 16 نفر از سربازان وطن که 3 هفته پیش مظلومانه توسط گروهک تروریستی ریگی و در اسارت به شهادت رسیدند توجه نکردند .

البته امیدوارم این خبرنگار عراقی پس از آزاد شدن از زندان آبروداری کند و حرفهایی نزند که باعث پشیمانی برگزار کنندگان مسابقات کفش اندازی و کسانی که بر روی او تبلیغ کرده اند ، شود .

دیروز بطور اتفاقی با یکی از دوستانم که کفش فروش است در مورد بازار کفش صحبت می کردیم و از بازار خراب این صنف می گفت (+) . این مسئله بهانه ای شد که سری به موتورهای جستجوی اینترنتی بزنم تا متوجه شوم که چینی ها با کفش هایشان اشک امریکایی ها و اروپایی ها را درآورده اند . (+) (+)

 

از 8/14 میلیارد جفت کفش تولید شده در سال 2006 ، 5/13 میلیارد جفت آنرا چینی ها تولید کرده اند و ارزش صادرات آن 36/18 میلیارد دلار است .( +)

چینی ها صنعت کفش دنیا را در دست گرفته اند و درآمدهای میلیاردی از این راه کسب می کنند . در ابتدای هزاره سوم چینی ها به تنهایی بیش از 70% کفش دنیا را بسوی امریکا و اروپا پرتاب کردند ! کفش خبرنگار عراقی به سر جرج بوش نخورد اما کفشهای چینی بر سر و کله اقتصاد امریکا ، اروپا ، آسیا و افریقا نشسته .

 

اگر سری به فروشگاههای بالا شهر بزنیم می بینیم برخی کفش های امریکایی و اروپایی نیز بی آنکه به سر آدم بخورد باعث سر درد شدید می شود ! برای خریدن آنها باید حقوق چند ماه یک کارمند ایرانی را پس انداز کرد . (+)

/ 3 نظر / 11 بازدید
ژاله

فقط فکرش را بکن اگر کفش را در مملکت ما کسی سر رئیس جمهرمان زده بود الان کجا بود؟ مطمئنا"‌ آن دنیا [نیشخند]

باباییان

http://www.masbi.com/?rgm=arash1366&p_id=29 لیست کامل شرکت های اروپایی را یاد بگیرید

کاوش ساعی

ایران 4 راه جهان است درود بر شما: یک سال است که در صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری که نقش بسیار بزرگی در عرصه اقتصاد و تجارت، یک سازمان یا شرکت و در ابعاد بزرگتر یک کشور دارد، خدمت می کنیم. امسال بر آن هستیم که از دوستانی در این زمینه یاری بخواهیم در پر بار نمودن و پر بیننده نمودن وب سایت خود. از شما پیشاپیش سپاسگزاریم اگر پیوند تارنمای( وب سایت) ما را در بخش پیوندها یا لینکستان پر ارزش خود قرار دهید. با سپاس مدیر نخستین پایگاه تخصصی – خبری صنعت حمل و نقل بین المللی ایران و جهان کاوش ساعی نام تارنما : iran4rah- ایران چهار راه نشانی تارنما: www.iran4rah.com www.iran4rah.ir