درخواست یک هموطن برای نجات کوهستان بُل

دوست عزیزی به نام "نادر" در قسمت نظرات مطلب قبلی ، مطلبی درباره "کوهستان بُل "در شمال شرقی شهرستان لامرد در استان فارس نوشته اند و گفته اند ظاهراً قرار است فردی در این منطقه دامداری احداث نماید و ... . متن کامل را در ادامه خواهید خواند ، امیدوارم بشود کاری انجامد داد. همچنین از این دوست عزیز می خواهم که حتماً شماره تلفن خود را برای من ایمیل کنند تا آنرا در اختیار دیده بان محیط زیست ایران و NGO  های زیست محیطی استان فارس قرار دهم؛

سلام . کوهستان بُل در شمال شرقی شهرستان لامرد در استان فارس در کنار کوه گاوبست به ارتفاع تقریبی 1800 متر در منطقه ای به طول حدود 35 و عرض 15 کیلومتر قرار گرفته است .به دلیل صعب العبور بودن کمتر کسی می تواند وارد این منطقه بکر طبیعی که تنوع حیات گیاهی و جانوری آن کم نظیر است گردد .حیواناتی نظیر گرگ ، کفتار، شغال، روباه ، بز کوهی ، میش ، قوچ ، جوجه تیغی ، خرگوش ، گراز و پرندگانی چون کبک ، تیهو، شاهین ، لاشخور و ... به وفور در این منطقه یافت می شود . از نظر تنوع گیاهی درختان بن ( بنک ) که عمر بعضی از آنها به بالای 200 سال می رسد ، بادام کوهی و وحشی ، انجیر ، کنار ، آویشن ، انقوزه و انواع گلهای وحشی که در فصل رویش واقعا این منطقه را رنگارنگ می کنند دیده می شود .متاسفانه در حال حاضر فردی طماع و فرصت طلب با تطمیع مقامات محلی اقدام به آوردن ماشین آلات راهسازی و احداث جاده ماشین رو از ظلع شمالی منطقه نموده است .

شنیده ها حاکی از آن است که فرد مذکور به دنبال پرورش بز، گوسفند و شتر در این منطقه است . ناگفته پیداست که اگر پای حتا یک نفر شتر به این منطقه برسد باید فاتحه این منطقه خوانده شود . با این حال تلاش اهالی و دلسوزان محیط زیست در منصرف کردن این فرد تا به حال به جایی نرسیده است . ایشان با تطمیع و پرداخت رشوه به کارشناسان منابع طبیعی و محیط زیست تا به حال توانسته است کار خود را قانونی جلوه دهد . از شما درخواست می کنم برای نجات این منطقه از یک فاجعه زیست محیطی پیام ما را به همه NGO ها و تشکل های دوستدار محیط زیست به خصوص جناب آقای اینانلو برسانید . باشد که بتوانیم این منطقه بکر و دست نخورده را لااقل برای چند سال آینده حفظ کنیم . من آماده هر نوع همکاری و دادن اطلاعات بیشتر در باره این منطقه هستم .

/ 1 نظر / 10 بازدید
ژاله

مبارک باشه وب لاگ جديد...