نامه به شهردار اصفهان

 

آقای سقائیان نژاد ، شهردار اصفهان

در روزهای گذشته یک بار دیگر شاهد قطع درختان در خیابان چهارباغ بالا بوده ایم ، البته برای کسانی که روزگاری شاهد قلع و قمع درختان بیشه ناژوان و قطع بیش از 200 درخت در همین خیابان چهارباغ بالا بوده اند ، قطع این درختان زیاد تعجب آور نیست و تنها بهانه ای شد برای نوشتن این نامه .

مترو اصفهان قلب میراث اصفهان را نشانه گرفته است ، اخبار ضد و نقیض و غیر شفاف در مورد وضعیت مترو اصفهان در خیابان چهارباغ عباسی موجبات تاثر بیش از پیش شهروندان اصفهانی را فراهم آورده است . جالب است وقتی برای مترو اصفهان حکم قضایی صادر شده است و شورای عالی ترافیک دستور بر عبور مترو از فاصله بین خیابانهای شمس آبادی و چهارباغ داده ، چگونه و بر چه اساسی عده ای می گویند مترو از زیر خیابان چهارباغ عباسی رد می شود ! براستی مگر قانون وجود ندارد و قانون نباید محترم  باشد.

تاسیسات گمانه زنی تا 40 متری سی و سه پل آمده . آیا قرار است سی و سه پل در مجاورت مترو اصفهان نابود شود ؟ مگر سی و سه پل و چهارباغ با شکوه و آثار فراوان تاریخی آن بخشی از میراث جهانی نیست و مگر نه آنکه این میراث به همه نسل ها تعلق دارد ؟ ببینید در این سالها چه بر سر  اصفهان آمده . ساختمانهای بلند مرتبه هر روز در کنار زاینده رود می روید و مناظر طبیعی آن ارزانی مجتمع سازان می شود ، زاینده رود به آلوده رود تبدیل شده و آلاینده های صنعتی بیش از هر زمان دیگری اکوسیستم آنرا مورد تهدید قرار می دهد . حتماً اظهارات کارشناسان را در مورد آینده زاینده رود شنیده اید . آیا برای زنده ماندن زاینده رود فکری کرده اید ؟ آیا می دانید اصفهان بی زاینده رود چگونه خواهد بود ؟

دوران ریاست و مدیریت کوتاه است و حتی اگر در این دوران پاسخگوی افکار عمومی نباشیم روزی دادگاه تاریخ برای ما حکمی غیر قابل تغییر صادر خواهد کرد. این نامه را از اینرو نوشتم که امر به معروف و نهی از منکری باشد و به عنوان یک شهروند انجام وظیفه کرده باشم ، امیدوارم روزی جامعه مدنی و شهروندان ما به قدری پرتوان باشند که شاهد رفتاری برخلاف مصالح عمومی نباشیم .

و پایان کلام آنکه این نیز بگذرد ...

سپهر سلیمی

شهروند

 

/ 3 نظر / 9 بازدید
خوفکده

ارسال اس ام اس بدون نشان دادن شماره اگه ميخواي کسي رو اينطوري سرکار بذاري بدو بيا که خيلي باحاله ... لطفا لینک ما رو هم اضافه کنید

آی آر آموزش

وقتي مردي شما را بخواهد... عنوان مطلب امروز سايت ما ... لطفا لینک ما رو اضافه کنید

هومن

سلام از ابراز لطفتان ممنون.همیشه از مطالب زیبایتان استفاده می کنم.