آلودگی محیط زیست قربانی می گیرد ، ایمان بیاوریم به آغاز فصل جنگ

 

آلودگی محیط زیست خیلی زودتر از آنچه که تصور می شد و یا شاید برای بعضی ها اصلن تصور نمی شد اثرات خود را نشان می دهد . آنچه که این روزها از میان اخباراحتمالن سانسور شده یا رقیق شده رسانه های وطنی می خوانیم حکایت از آغاز جنگ سخت طبیعت بر علیه طبیعت ستیزان است . طاقت محیط زیست ایران تمام شده و هر روز افراد بیشتری قربانی تخریب و آلودگی محیط زیست می شوند .

نگاهی به اخباری که این چند روزه درباره قربانیان جنگ بشر و طبیعت در شهرهای تهران و اصفهان منتشر شده بیندازید :

-          بیماران آلودگی هوا 10 درصد تخت های بیمارستانی را اشغال کردند

-          مرده زایی و سقط جنین در انتظار مادران اصفهانی

-          آلودگی هوا5سال ازعمر تهرانی ها کاسته است 

-          پالایشگاه اصفهان روزانه یک بمب فسفری در هوای شهر منفجر می کند!

جنگ همین است . منطقه جنگی همین جاست . تهران ، اصفهان و چند شهر بزرگ دیگر خط مقدم است . وقتی که 5 سال از عمر تهرانی ها کم می شود و روزانه 1000 تن سولفور  وارد آب و هوای اصفهان می شود یعنی جنگ ، جنگ ، جنگ.

ایمان بیاوریم به آغاز فصل جنگ

/ 5 نظر / 6 بازدید
سلول

نخست باید ایمان خود را نسبت به احتمال بهبود اوضاع از دست بدهیم و سپس ایمان بیاوریم به آغاز چنین فصلی . امید!وارم که همچنان بارقه های امید را بتوان دید .

حافظان پریشان

تیغه های آهنین ماشین های راه سازی این بار نگین فیروزه ای سرزمین فارس را هدف قرار داده اند. زیباترین دریاچه آب شیرین ایران «پریشان» در شهرستان کازرون بدون اخذ هرگونه مجوزی مورد هجوم ماشین های راهسازی قرار گرفته. شما نیز با امضا بیانیه «حمایت از تالاب بین المللی پریشان» به جمع مدافعان زیست محیطی و علاقمندان محافظ این گنجینه ی جهانی که به عنوان «ذخیره گاه زیستکره» نیز محسوب می شود، بپیوندید. آدرس جهت امضا: http://parishanlake.blogfa.com/page/petition.aspx لینک خبر در خبرگزاری مهر: http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?pr=s&query=??????%20&NewsID=823498 لطفا به هر شکل ممکن این پیام را به اطلاع سایر دوستداران محیط زیست ایران نیز برسانید..

حافظان پریشان

سلام و درود ضمن تشکر از شما به دلیل پیوستن به جمعیت مدافعان اکوسیستم تالاب پریشان خواهشمندیم به هر صورت ممکن, موضوع را به اطلاع سایر دوستان و علاقمندان به محیط زیست نیز برسانید تا با لینک به امضا یا به روز کردن پست یا از هر طریق دیگری تمامی مدافعان محیط زیست را از این جریان مطلع نمایند. این روزها وضعیت تالاب پریشان واقعا بغرنج است. سپاس و درود..

علی قائدی

سلام سپهر..خوبی؟امیدوارم که این فصل پیش نیاد.تجربه قبلیمون که هنوز پاک نشده.

رضا فولادی فرد

با سلام از اینکه به وبلاگ اینجانب سر زده و نظر داده اید ممنونم