دوست بی نامی در پاسخ به مطلب " آقای احمدی نژاد کپنهاک خوش گذشت ؟! " مطلبی را در وبلاگ دانشکده سبز مرقوم فرموده اند. ایشان برای تیتر مطلبشان نوشته اند : توهینی بزرگ به خانواده محیط زیست ایران !

اصولاً اعتقادی به جواب دادن به افرادی که بی نام ، نظر می گذارند ندارم ولی از آنجائیکه این دوست ناشناس ! این نظر را در وبلاگشان نوشته اند و مطلبشان علاوه بر اینکه تیتر خفنی دارد پر است از مطالب خلاف واقع ، شاید توضیح مختصری لازم باشد. امیدوارم به این پاسخ در ذیل همان مطلب لینک دهند .

دوست گرامی این وبلاگ تنها برای حرف زدن نیست ، اکثر وبلاگ نویسان و یا  خبرنگاران زیست محیطی از اعضای سازمانهای غیر دولتی زیست محیطی بوده و هستند . در این سالها همیشه به دنبال عمل بوده و هستم.

آنچه که در آن مطلب آمده را بارها پیش از این در شکل های مختلف از نامه ، بیانیه ، تجمع ، حضوراً و ... به گوش حضرات رسانده ایم و اصولاً حرف جدیدی نبوده . کافیست نگاهی به آرشیو یکی از وبلاگها یا سایتهای زیست محیطی بیندازید تا متوجه شوید.

در مورد خشک شدن زاینده رود هم علاوه بر سند مکتوب با کمی جستجو در همین وبلاگ و اینترنت می توانید هزاران مطلب پیدا کنید که در آنها مشخص می کند یکی از دلایل بی آبی و خشکی زاینده رود بی تدبیری مدیران و مسئولان محترم است . آش خشکی زاینده رود آنقدر شور است که نمایندگان استان و مدیران شهری اصفهان علیرغم همه ی ملاحظات سیاسی  بارها و بارها به این مساله تاکید کرده اند. (اینجا اینجا و اینجا )

دوست گرامی از اینکه کسی یقه مرا برای نوشته هایم بگیرد نمی ترسم و به آنچه می نویسم اعتقاد دارم ، اگر می ترسیدم حتماً مثل شما با نام مستعار می نوشتم و اتفاقاً من هم مثل بسیاری از ایرانیان این روزها دعا می کنم که روزی در این دنیا حساب و کتابی در کار باشد و هر کس خلافی کرده مجازاتش را ببیند ! آن فعالیتهای زیست محیطی هم که به آن اشاره کرده اید را سالهای سال است که انجام داده و خواهم داد و همانطور که در آن مطلب هم اشاره کرده ام اگر بی مهری های دولت مهرورز نبود آن فعالیتها امروز گسترده تر انجام می شد ؛ اگر خانه تشکلها را تعطیل نمی کردند ، اگر مجوز انجمن ها زیست محیطی را باطل نمی کردند ، اگر اموال خانه تشکلها را غصب نمی کردند و ...

در آخر باز هم باید اعتراف کنم که مطلبتان برایم مهم نیست چون پر واضح است که آنچه که نوشته اید بخاطر عدم آگاهی و عدم شناخت است ، ولی تیتر آن سنگین است و می تواند موجب ایجاد سوتفاهم برای افرادی شود که اطلاعتشان مختصر است .

پی نوشت :

وبلاگم برای نمایش در اینترنت اکسپلور مشکل پیدا کرده ولی با موزیلا و اپرا مشکلی ندارد. هر چه کردم تا کنون مشکلش حل نشده برای همین از این به بعد می توانید مطالب این وبلاگ را همزمان در وبلاگ دیگرم در بلاگفا بخوانید .

 

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
ژاله

http://www.hakimemehr.ir/news/show_detail.asp?id=1154