نه قرمز ، نه آبی ، فقط کبوتر سفید !


نه قرمز ، نه آبی ،  فقط کبوتر سفید !

 

وسط بازی استقلال و پیروزی است ، بازی در اوج هیجان است ! ناگهان دوربین وسط زمین را نشان می دهد که یک کبوتر زبان بسته با بالهای رنگ کرده در زمین فوتبال گیر افتاده و برای رهایی از این هیاهو تلاش می کند درست مثل فیلمهای تاریخی که در آمفی تئاتر عده ای به جان هم می افتادند.

 

رنگ کردن کبوتر مدتی است که در استادیوم های ایران باب شده و این پرندگان که نماد صلح و دوستی هستند قربانی هیجانات زود گذر عده ای می شوند. تکرار اینگونه برخوردها در مسابقات بزرگ فوتبال که مخاطبان چند میلیونی دارد می تواند باعث اشاعه فرهنگ حیوان آزاری و بی احترامی به حقوق حیوانات باشد.

 

پس ؛ نه آبی ، نه قرمز ، فقط کبوتر سفید

 

/ 4 نظر / 10 بازدید
م خ

اميد وارم در سالی که پيش رو داريم ديگر شاهد چنين اتفاقات آزار دهنده ای نباشيم. در آرزوی يک سال سفيد ( و نه خاکستری ) برای محيط زيست ايران.

کیانوش

باعرض سلام من وبلاگ شما رو داخل وبلاگ خدم گذاشتم اگر تو هم دوست داشتی این کار رو بکن.راستی وبلاگ زیبایی داری

اينجی

اگر مردم ما فرهنگ حيوان آزاری نداشتند الان قوانینی برای مجازات افرادی که حيوانات را آزار می دهند وجود داشت و مردم خودشان با ديدن چنين صحنه هايی اقدام به شکايت به پليس می کردند و.... ولی متاسفانه ما هنوز خيلی عقب هستيم! انجمن ها و مردم نهاد های محيط زيستی هم با توجه به این که نمی خواهند کوچکترین بهایی بپردازند و خطر کنند؛ فعاليت چنداني انجام نمی دهند و زير اسم انجمن يا اٍن.جی.او ی خود چند تا فعاليت شيک و بی ارزش و بی خطر انجام می دهند که به هيچ جا بر نخورد. راستی در اين موارد انجمن حمايت از حيوانات وظيفه دارد کاری کند. پيگيری کند تا بالاخره قوانينی برای حمايت از حيوانات تصويب شود. حتما در ايران هم عده ای - امثال من و شما- هستند که از ديدن آزار حيوانات آزار می بينند و می خواهند حيوانات هم حقوقی داشته باشند. برگزاری تجمع و آکسيون هايی با حضور طرفداران حيوانات می تواند به ایجاد فرهنگ رعايت حقوق حيوانات - و در طولانی مدت به تصويب چنين قوانينی- کمک کند. انجمن ها بايد برای اينکار فراخوان بدهند.

لاله

تاج را با امامه عوض کرده اند و مزورانه ادای ساده زیست ها را در می آورند و بر روی زمین می نشینند خود را دشمن شاهی قلمداد می کنند و داخل هر اسمی که کلمه شاه موجود باشد آن را با کلمه امام جایگزین می کنند به راحتی اجازه داده اند که آثار تاریخی کهن ما را که نشان از هویت ماست وفرهنگ و تمدن چند هزار ساله ما به یغما برند چون اینها نشانه ای از شاهنشاهی است بدون دلیل برای ملت دشمن تراشی می کنند تا سرپوشی باشد بر گناهان خودشان باشد آرامگاه کورش را به زیر آب سیوند می برند چون او نماد حقوق بشر و آزادی در دنیا است چیزی که اینها با آن بیگانه اند پس نباید با شد تا نکند روزی جوانی آن را از نزدیک ببیند و به عنوان هویت خویش بخواهد حکومت اینها را با حکومت کورش مقایسه کند در این موقعیت ساختن فیلم 300 از طرف کسانی که اصلا" از ما نیستند چندان بعید نیست و حتی ممکن است به دل بعضی خوش بیاید.