جوادی وکیل مدافع صنایع است یا رئیس سازمان محیط زیست ؟!

54aqzrd.jpg

برنامه امشب گفتگوی 45 دقیقه شبکه خبر اختصاص داشت به موضوع تالابها و آقای دکتر مخدوم و خانم جوادی رئیس سازمان محیط زیست مهمان آن بودند.

البته ظاهراً دوستان رسانه ملی برای اینکه خانم جوادی در این برنامه زنده حاضر شود ، نیرنگ کرده بودند و به ایشان گفته بودند که برای ارائه گزارش عملکرد به تلویزیون بیاید و به همین خاطر جوادی در ابتدای صحبت از این مسئله گلایه کرد و گفت که نمی دانسته باید در رابطه با تالابها با آقای دکتر مخدوم مناظره کند.

در ابتدای بحث آقای دکتر مخدوم گفت : مسبب بخشی از مشکلات تالابها سازمان محیط زیست است و بخشی دیگر از مشکلات تالابها توسط وزارتخانه ها ، ارگانها و صنایع دیگر ایجاد شده و به خشک شدن بختگان در اثر احداث سد سیوند اشاره کرد و گفت که وزارت نیرو عامل خشک شدن بختگان است. در این لحظه خانم جوادی از آقای مخدوم تاریخ آغاز بکار احداث سد سیوند را سوال کرد و سپس در پاسخ به سوال خود گفت که احداث این سد به سالهای قبل بر می گردد و ربطی به وزیر فعلی ندارد!

جوادی در ادامه گفت که خشک شدن بختگان بدلیل خشکسالی بوده است و وزارت نیرو در این زمینه بی تقصیر است . این در حالیست که دلاور نجفی معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست ، زمان وقوع فاجعه بختگان و مرگ فلامینگوها در مصاحبه با ایسنا صراحتاً گفته بود که بستن آب توسط وزارت نیرو سبب خشکی بختگان شده است ( توضیح: البته ایشان در اجتماع دوستداران محیط زیست در مقابل سازمان محیط زیست زیر حرفشون زدن و گفتن که خشکسالی باعث خشک شدن بختگان شده!) همچنین برخلاف ادعاهای جوادی و نجفی ، گزارشگر برنامه در گزارش خود به این موضع اشاره کرد که امسال 30 میلی متر افزایش بارش داشته ایم !

گزارشگر برنامه در گزارش خود ازعواملی نام برد که باعث ایجاد مشکل برای تالابهای صوفیکم ، میانکاله ، ارومیه ، انزلی و شادگان شده است و وضعیت آنها را بحرانی اعلام کرد . خانم جوادی در صحبتهای خود تقریباً هیچکدام از مطالب بیان شده را نپذیرفتند و گفتند دولت نهم علیرغم آنکه شعار نمی دهد !! و تبلیغات نمی کند !! ولی بسیار حامی محیط زیست است !! و از برکات سفرهای استانی آنست که هماهنگی زیادی بین وزارتخانه ها ایجاد شده و کارهای کارشناسی زیادی صورت می گیرد!!

جوادی در مورد پتروشیمی گلستان گفت :" بالاخره استان نیاز داره به یک توسعه " و ما تلاش کردیم که بهترین مکان را برای ایجاد پتروشیمی در نظر بگیریم.

دکتر مخدوم نیز در انتهای این گفتگو گفت : متاسفانه به غیر از معاون امور انسانی سازمان محیط زیست بقیه معاونان توانایی لازم برای انجام وظایف محوله را ندارند و سازمان باید از افراد توانا و عاشق محیط زیست بهره بگیرد.

حقیقت ناخوشایندی که در این مناظره نمایان بود آن بود که : رئیس سازمان محیط زیست کشور بجای آنکه از فرصت ایجاد شده توسط صدا و سیما برای تحت فشار قرار دادن صنایع و ارگانهایی که همیشه و همه حال محیط زیست را تحت فشار قرار داده اند استفاده کند ، در مقام مدافع صنایعی از جمله سد سازی و پتروشیمی ظاهر شد و مشکلات تالابها را گردن خشکسالی انداخت . همچنین ایشان اصرار عجیبی در حمایت از همکاران خود در دولت نهم داشتند ! ظاهراً فقط مهم اینست که دولتمردان از هر اشتباهی تبرئه شوند و آنچه که بر سر محیط زیست این سرزمین می آید اهمیتی ندارد !!!

/ 10 نظر / 30 بازدید
حميد

حيف شد ... اين مناظره را از دست دادم. ممنون که لااقل گزارشش را منتشر کردی. واقعاْ بايد به حال خانم جوادی افسوس خورد.

طراحی با طبيعت

متاسفانه دکتر مخدوم با اين گفته شان که سمت جوادی سياسی است به اين خانم بی تخصص در زمينه محيط زيست آتو داد. هيچ کجای دنيا مسئول يک سازمان بر نمی گرده بگه که من نبايد اينجا باشم معاونم بايد باشه ... او بعنوان رئيس سازمان بايد پاسخگو باشه نه معاونش ... بله خب وقتی آدم چيزی ندونه از جواب پس دادن هم می ترسه وبه جاش مزه می ريزه .

مرد خاکی

ممنون از انعکاس اين مناظره ... خانم جوادی باز هم گل کاشتند

ابرک

واقعا برای اين خانوم و ديگر همکارانشون متاسفم. چطور می خوان در برابر اين همه کوتاهی و پشت هم اندازيشون جوابگو باشند. منتظر حضورتون هستم.

ژاله

تو اين مملکت ۹۰٪ عادت دارند مثل نقل و نبات دروغ بگن.. حالا چه آدمهای معمولی چه اونهائی که صبح از خواب بيدار شده اند و کاره ای تو اين مملکت شده اند که خوابش را هم نميديدند

حميد موذنی

سلام مخلص با مطلبی در مورد مرگ دلفینها در سواحل خلیج فارس با عنوان" انسانم آرزوست" به روزم از نظر شما بهره میبرم

طراحی با طبيعت

آقای سليمی عزيز شيرينی در کار نيست اون يه تصويه حساب شخصي بود که از نام شيرينی توش سوء استفاده شده بود .

م خ

بله... بی لياقتی و سست عنصر بودن خانم جوادی برای چندمين بار ثابت شد...

حميدی

شهوت عميق جوادی برای مقابل دوربين بودن برای همه کارکنان سازمان روشن است.