کارگروهی برای رعایت استانداردهای اخلاق پژوهش در حیوانات

امروز به میزبانی معاونت پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جلسه ای در مورد « رعایت استانداردهای اخلاق پژوهش در مدل حیوانی » برگزار شد. در این جلسه نمایندگانی از دانشکده های مختلف دانشگاه علوم پزشکی ، گروه معارف ، گروه روانشناسی و پژوهشکده رویان حضور داشتند و من هم به نمایندگی از انجمن حمایت از حیوانات اصفهان اصفهان رفته بودم.

قرار است این گروه در برنامه کار خود دو هدف را دنبال کند؛ اول : مشخص کردن یکسری مقررات و استانداردها در خصوص رعایت هر چه بیشتر حقوق حیوانات آزمایشگاهی و دوم آنکه: گروهی برای نظارت بر آزمایشهایی که روی حیوانات در دانشگاه انجام می شود مشخص شود تا کمترین آسیب به حیوانات وارد شود. همچنین در پایان نتایج این برنامه در اختیار دیگر دانشگاههای کشور قرار خواهد گرفت تا آنها نیز ضمن آشنایی با این موضوع ، ملزم به رعایت حقوق حیوانات شوند.

این کلیات آن چیزی بود که قرار است انشا ا... انجام شود ، امیدوارم که این طرح متوقف نشود و در نهایت ثمرات خوبی برای حمایت از حقوق حیوانات مظلوم آزمایشگاهی داشته باشد.

از دوستان عزیز برای همراهی در این طرح طلب کمک دارم . به امید نتایج خوب ...

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CNational%20Geographic'%20den%20Vah%FEi%20Kedilerin%20D%FCnyas%FD%5C08.jpg

عکسهای زیبایی از گربه سانان را در نشنال جئوگرافیک ببینید و لذت ببرید

/ 12 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
توسط ما استخدام شويد

سلام عجله كنيد كسب درآمد واقعي و صد در صد قانوني اينبار از راه قانوني سايت 100% فارسي و قانوني مطمئن باش که نه کلاه بر داری ونه سرکاری و یا .... برای اطلاعت بیشتر به سایت زیر بروید فقط از طريق معرفتان عضو شويد وبعد خودتان معرف بقيه شويد http://www.estekhdam.coo.ir براي عضويت بر روي وب سايت كليد كنيد

تاریخ و جغرافیا

با سلام مطلبی با عنوان " علم از سیاست جداست" و در نقد مقاله اخیر آقای محمد درویش در روزنامه جام جم نوشته ام. امیدوارم که آنرا بخوانید و بنده را از نظر خود در این زمینه محروم نفرمایید. با احترام

ژاله

صبح به خير آقا سپهر عزيز.. کمی امیدوارم کردی کاش ثمر بخش باشه و پشت گوش انداخته نشه . ولی تکليف حيوانهائی که ميگيرند و ميکشند تا کالبد شکافی کنند چی ميشه؟!!! با مطلبی در مورد پالتو پوست بروزم..

سقوط اکسپرسيونيسم

اين خيلی بی معنيه... اينکه کمترين صدمات به حيوانات برسه؟ چرا نبايد اين کار به طور دائم قطع بشه؟ چرا بايد برای تداوم سوء استفاده و استثمار قانون تصويب بشه؟ من نمی تونم بفهمم. اين خيلی ساده است... اين اشتباهه اگه به چيزای کوچيک قانع باشيم... هيچ تفاوتی بين انسان و حيوان نيست. پس همونجور که آزمايش روی انسان ممنوعه، آزمايش روی حيوانات هم بايد متوقف و ممنوع باشه! آيا پايانی برای حماقت انسان هست؟؟

زرين

سلام سپهر گرامی متشکرم از پیامتان و این که در مورد قسمت باغ وحش کوه صفه در روزنامه اصفهان نوشتید اگر ممکن است مطلب را به ایمیل من بفرسنید در ضمن من از طریق سایت درویش به سایت شما دسترسی پیدا کردم سایت خوبی دارید شاد باشید

ژاله

سپهر عزيز اتفاقا در ايران هم دارند در اين موارد پيشرفت ميکنند از دوست بسيار عزيزم گرگ تنها شنيدم مزرعه پرورش روباه برای همين کار يکنفر براه انداخته.. درضمن ميدونی يکی از مهم ترين صادرات کشور ما الان پوست بره است و ميدونی چگونه بدست مياد؟!! اينجا همه چيز را پنهان ميکنند. درضمن به قول تو در اروپا و آمريکا و خلاصه کشورهای پيشرفته خيلی ها دارند بر ضد اين مسئله اقدام ميکنند و حتی مغاره های فروش پالتو پوست را آتش ميزنند و شيشه هاش را ميشکانند ولی اينجا کسی از اين جرئت ها نداره.. مسئله باغ وحش خصوصی رو که شنيدی.. حرفش زده شد ولی هيج کس قدمی بر نداشت.

نگين

سلام آقای سليمی حال شما؟ چه پست اميدوار کننده ای

نگين

سلام آقای سليمی حال شما؟ به به چه پست اميدوار کننده ای

نازنين و رفقا

سلام . امیدوارم که کسی این طرح رو متوقف نکنه . به امبد روزی که دیگه هیچ ازاری به این بیچاره ها نرسد .