اعتراض اصفهانی ها به تخریب منابع و مناظر طبیعی شهر


جمعی از مردم محلی ، دوستداران محیط زیست و اعضای سازمانهای غیر دولتی زیست محیطی شهر اصفهان به بهانه قطع درختان خیابان آذر اصفهان و دراعتراض به تخریب بافتهای تاریخی و مناظر طبیعی شهر، تجمع اعتراض آمیزی را در خیابان آذر اصفهان برگزار کردند.

شرکت کنندگان در بیانیه ای اعلام کردند:

ما شهروندان اصفهانی باورمان اینست شهر ما تنها خانه ی ما نیست ، شهر ما بخشی از فرهنگ و هویت ماست ، شهر ما با همه ی زیبایی هایش امانتی است که باید سالم تر، زیباتر و آباد تر از دیروز به دست فرزندانمان بسپاریم . از اینرو برای حفظ میراث پدرانمان ، برای زنده ماندن شهرمان و برای فردای فرزندانمان خواهان توجه مسئولان محترم شهر به موارد ذیل هستیم:

- اجرای طرح های غلط عمرانی و تخریب سودجویانه بافت تاریخی و فرهنگی شهر اصفهان متوقف شود.

- قطع بی خردانه درختان کهنسال به بهانه توسعه شهری متوقف شود.

- تجاوز به حریم طبیعی و مناظر تاریخی شهر اصفهان که موجب تضییع حقوق شهروندان اصفهانی می شود متوقف شود.

- بلند مرتبه سازی در حاشیه زاینده رود که موجب از بین رفتن نمای طبیعی این رودخانه می شود متوقف شود و در این راستا لازم است پروژه ساختمانی که در حاشیه پل مارنان در دست ساخت است متوقف گردد.

- خواستار توسعه پایدار و مدیریت جامع و مدبرانه شهری هستیم.

+ خبر کامل این تجمع را در ایسنا بخوانید.

/ 4 نظر / 23 بازدید
آرش

اميدارم روزي مردم اثرات اين تخريبها رو بيشتر درك كنن و شاهد حضور پررنگتري ازشون باشيم.

خرابه شام

جناب سلیمی من هم هم مطمئنا سعی ام بر این است که چشمهایم را بشویم و جور دیگر ی ببینم! وگرنه این همه وقت شما را نمی گرفتم. گفتید که شما و دوستانتان نگاهی فرا جناحی داشته و با دولت مشکلی ندارید. چگونه باور کنم آن دوستتان که در روزنامه اعتماد ملی فعال است منافع حزبی را در مواضعش لحاظ نکند؟ در مورد فعالیتهاتان هم باز هم به نظر من کافی نیست! آیا توانستید جلوی سیرک پردیسان را بگیرید؟ بعد هم از خانم ابتکار دفاع می کنید! سوال من این است چرا عرف شده رییس سازمان محیط زیست را زن انتخاب می کنند؟مطمئنا الزام و اجباری نیست! متاسفاته در سطح جامعه اینطور جا افتاده چون این سازمان اهمیتی برای دولتمردان ندارد مدیرش را هم زن می گذارند......ما باید این مشکل را حل کنیم. باید به دنبال جدی تر شدن جایگاه این سازمان باشیم . نه اینکه این خانم یا آن خانم مدیرش باشد.

جمال

سلام خوبين؟ من چند روزيه ميخوام آپ کنم که این مطلبا لینک کنم اما بلاگفا مشکل داره نمی دونم چه مرگشه.... راستی عکسا را يادتون رفت

آزاده

سلام راستش من خيلی خوشحال شدم وقتی که اين مطلب رو خوندم و ديدم که تخريب بناهای تاريخی و قطع درختان مورد اعتراض واقع شده.من اهل اصفهان هستم هر چند که الان مدتي کمتر به اصفهان میام ولی همیشه یاد و خاطره تمام کوچه پس کوچه هاش و چهارباغش و زاینده رودش رو توی ذهنم مرور می کنم . امیدوارم که با چنین حرکاتی جلوی تخریبها گرفته بشه و واقعا دستتون درد نکنه.