لاک‌پشت ‪ ۱۷۶ساله متعلق به داروین در باغ‌وحش استرالیا مرد

لاک‌پشت ‪ ۱۷۶‬ساله متعلق به داروین در باغ‌وحش استرالیا مرد

لاک‌پشت ۱۷۶ساله متعلق به داروین در باغ‌وحش استرالیا مرد

یک لاک ‌پشت ۱۷۶ساله که برخی عقیده دارند متعلق به " چارلز داروین" نظریه‌پرداز بود ، در باغ‌وحشی در استرالیا مرد .

به گزارش روز شنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس از سیدنی ، این لاک ‌پشت ماده عظیم‌الجثه که "هریت" نام داشت ، سالیان سال به این خاطر معروف بود که گفته می‌شد یکی از سه لاک‌پشتی بوده است که داروین در سال ۱۸۳۵از سفر دریایی تاریخی‌اش به جزایر "گالاپاگوس" همراه خود آورده بود .

طبق گفته مردم، "هریت" را زمانی که فقط پنج سال داشت و بزرگی او به اندازه یک بشقاب غذاخوری بود، از "گالاپاگوس " به انگلیس بردند.

این لاک‌پشت چندسال در انگلیس بود تا اینکه در اواسط دهه ۱۸۰۰به "بریزبن" در ایالت "کویینزلند" استرالیا انتقال یافت.

"جان هنگر" دامپزشک استرالیایی روز جمعه در گفتگو با تلویزیون این کشور گفت: "هریت، شب گذشته پس از یک ناراحتی قلبی مرد."

گمان می‌رفت هریت، پیرترین لاک‌پشت زنده و یکی از پیرترین موجودات زنده جهان باشد اما این لاک پست باوجود سن زیادش، پیرترین لاک‌پشت شناخته شده جهان نبود.

عنوان پیرترین لاک‌پشت جهان در کتاب رکوردهای جهانی "گینس" به "تویی مالیلا" یک لاک‌پشت ماداگاسکاری تعلق دارد که در دهه ۱۷۷۰توسط کاپیتان "جیمز کوک" کاشف انگلیسی به خانواده سلطنتی "تونگا" داده شده بود که این لاک‌پشت ۱۸۸ساله در سال ۱۹۶۵مرد. 

/ 6 نظر / 15 بازدید
ژاله

صبح به خير آقا سپهر.. اطلاعات جالبی بود راجع به اين لاک پشته.. البته من قبلا شنيده بودم.. راجع به نظر سنجی باورم نميشه که تو ايران اين همه مردم آکواريوم داشته باشند.. يعنی بيشتر از سگ و گربه ؟!!!

صالح

سلام بيشتر مطالب وبلاگ زيبا وبا ازرشمندتونو مطالعه کردم من هم در مورد زيست شناسی چيزايی می نويسم خوشحال می شم اگه تبادل لينک داشته باشيم

ژاله

سلام.. به روزم.. پس تو کجائی..

ژاله

انگار که شهر سنگ و چوب است اينجا لبريز غم دم غروب است اينجا هر روز عروسی سکوت و مرگ است عمريست پر از بزن بکوب است اينجا سلام بروزم.. تو که غيبت زده..