حس خوب آزادی

میمون های آزاد در شهر

در هندوستان همزیستی خوبی بین انسانها و حیوانات وجود دارد . مردمان هندوستان ، حیوانات را به چشم شهروندانی نگاه می کنند که همچون آنها حق زندگی دارند. گاهی خیابانی به دلیل عبور گاوی بند می آید و رانندگان بدون اینکه ناراحت و عصبی بشوند منتظر می مانند تا راه باز شود ، در شهر ما از گاوها تا سگ و گربه ، سنجاب و میمون و انواع پرندگان در کنار انسانها زندگی می کنند.
اما در کنار همه ی این مسائل ، چیزی که برای من لذت بخش است ، حس آزادی حیوانات است . برای من که همواره گاوها را در گاوداری و برای بهره بردای اقتصادی دیده بودم ، دیدن گاوهایی که آزادانه در خیابان ها حرکت می کنند بسیار جالب است. برای من که همواره میمون ها و طوطی ها را در قفس ها و باغ وحش ها دیده ام حرکت آزادانه میمون ها در خیابانهای شهر لذت بخش است ، شنیدن صدای جیغ بنفش طوطی هایی که آزادانه در آسمان شهر پرواز می کنند از صدای هر بلبل در قفس وطنی خوشایند تر است . هیچوقت فکر نمی کردم لمس حس آزادی حتی اگر برای حیوانات باشد تا این اندازه شیرین و دلنشین باشد . چه شیرین است حس آزادی .

/ 5 نظر / 25 بازدید
پورجواد

موافقم دوست من. زنده باد احساس پر شور و نفس گیر آزادی. برای همه موجودات. انسان ها و حیوانات. همه انسان ها و همه حیوانات...

default

من مشکلی داره براوزرم یا باز قالب وبلاگت به هم ریخته؟ قالب نو مبارک

miri

نباید فراموش کرد که احترام به حیوانات جزو اعتقادات مذهبی هندو ها میباشد . ثانیا حدود ۶۰ ، ۷۰ سال پیش آنها رهبری بنام گاندی داشتند که نشانه پیشرفت هر جامعه ای را در نوع برخورد آدمهای آن جامعه با حیوانات میداند .تمام این موارد با هم در مجموع هندی را می سازند که در آن حیوانات آزادتر زندگی میکنند .

سید خندان

ما شاید توی دستورات مذهبی و آیین باستانیمو در مورد حقوق حیوانات توصیه داشته باشیم، توی این مذهب جاری و رایج ولی دستور داریم سگ نجسه، گوشت کدوم حیوون خوبه و کدوم کراهت داره، به علاوه آیین بسیار زیبای قربانی کردنم داریم حتی. یه همچون آدمایی شدیم ما