بهترین خبر زیست محیطی ایران

بهترین خبر زیست محیطی ایران

 

مصوبات هیئت دولت در مورد حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار

 

جلسه هیئت دولت به مناسبت روز طبیعت در پارک پردیسان تهران برگزار شد . در ابتدای این جلسه رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ضمن بر شمردن مشکلات محیط زیست کشور گفت که متاسفانه این سازمان کار خاصی را برای محیط زیست ایران انجام نداده و محیط زیست ایران  از سوء مدیریت ، بسیار آزار دیده است.

 

در این جلسه مصوب شد که کلیه طرحهای ملی باید پس از انجام مطالعات گسترده در خصوص عدم آسیب رسانی به محیط زیست در جلسه هیئت دولت مطرح و تصویب شود.

 

همچنین مصوب گردید که کلیه صنایع و کارخانه های کشور که به محیط زیست آسیب وارد می کنند تا نیمه سالجاری فرصت دارند که اقدامات لازم را برای جلوگیری از آلودگی  محیط زیست انجام دهند و در پایان این فرصت تعطیل خواهند شد.

 

استفاده از نیروهای متخصص و دلسوز در بخش محیط زیست ، تجهیز امکانات محیط بانی در مناطق حفاظت شده ، عدم صدور مجوز شکار به مدت 15 سال در سراسر کشور ، گازسوز شدن تمام خودروهای کشور تا پایان سال 1388 از دیگر مصوبات این جلسه بود.

 

همچنین در این جلسه طرح احداث جاده در البرز مرکزی که در سفر استانی هیئت دولت به استان مازندران مصوب شده بود ، بدلیل آسیب رسانی به محیط زیست باطل شد.

 

جلسه با شعار " حفاظت از محیط زیست ، وظیفه مسلم ماست " پایان یافت.

/ 8 نظر / 19 بازدید
مرد خاکی

خبر لغو طرح احداث جاده ی لار خيلی خيلی خوشحال کننده بود.... بقيه حرفهايی که زده شده زياد جدی نميگيرم ولی اين لار خيلی خيلی خوشحالم کرد...دستت درد نکنه... سيزده بدرتان مبارک....

ن.ن.

آخ .ای کاش این یک دروغ ۱۳ نبود... آه... آه...

مژگان جمشیدی

يعنی ميشه دروغ ۱۳ هم حقيقت داشته باشه ؟

محمد درويش - مهار بيابان زايی

ابتکار جالبی بود! کسی چه می دونه يه دفعه ديدی يه روزی اين نشست کابينه در همونجا برگزار شد و همون مصوبات را هم صادر کرد

شكارچي

هيئت دولت از اين گ.......زياد ميخوره

کاکتوس

سلام سپهر نازنين ... ممنونم به وبلاگم سر زدی ... هر چند نوشتن من ديگه مثل سابق نيست اما خب باز هم می نويسم و باز هم به روز می کنم ... ممنونم به خاطر سر زدن و حمايت کردنت ... در ضمن متن جالبی بود ...

کوير.س

نمی دونم عده ای گفتند دروغ سيزده ولی من در پست شما که چيزی در رابطه نديدم ممنون می شم اگه بگين دروغ بوده يا حقيقت... و ما آيا شاد باشيم يا در حد همون آرزو بمونه تمام چيزهايی که نوشتيد...