وقتی دود از کله آدم بلند میشه !!!

الآن بیشتر از 4 ماهه که امور اجتماعی استانداری اصفهان بطور غیر قانونی پول موجود در حساب بانکی شورای هماهنگی سازمانهای غیر دولتی اصفهان (خانه تشکلها) را بلوکه کرده و این شورا بخاطر بی پولی نتونسته مکانی رو اجاره کنه و به همین دلیل حدود 30-20 تا NGO آواره شدن و به دلیل نداشتن مکان جلساتشون تعطیل شده و برنامه هاشون به حالت نیمه تعطیل در اومده.

قبل از اون ، حدود 2 سال پیش و همزمان با تعویض مدیران سازمان ملی جوانان اصفهان ، مدیر جدید سازمان مانع استفاده سازمانهای غیر دولتی از مکان شورا شد و تقریباً 130 NGO جوان در اون موقع آواره شدن و البته قبل تر از اون یعنی حدود 4 سال پیش و همزمان با آغاز فعالیت شورای شهر دوم اصفهان بسیاری از سازمانهای غیر دولتی که در فرهنگسراها تشکیل جلسه می دادند و فعالیت می کردند به دلایل واهی اخراج شدن ...

الان اون تشکلهای جوان و پوست کلفتی که موندن مجبورن در پارکها یا منازل شخصی جلسه بگذارند حتی یکی از تشکلهای اصفهان پس از کلی دوندگی تونسته با مدیریت یکی از ایستگاههای آتش نشانی صحبت کنه تا جلساتشون را در محل ایستگاه آتش نشانی برقرار کنند... !!!

درد و دل زیاده ، ولی این رو هم بگم که : پولی رو که دولت آقای خاتمی در زمان نفت 7 دلاری در اختیار خانه تشکلهای اصفهان گذاشت ، دولت آقای احمدی نژاد در زمان نفت 97 دلاری پس گرفت!

بهونه نوشتن دوباره این حرفها این بود که چند دقیقه پیش و حین وبگردی ، خبر جالبی توجهم رو جلب کرد:

انجمن شهید ادواردو آنیلی اصفهان تشکیل شد

البته برای اصفهانیها این نمیتونه خبر جالبی باشه چون کمتراز دوسال پیش رئیس دانشگاه اصفهان گفته بود که میخواد در دانشگاه «NGO سینه زنی» ایجاد کنه !

میدونم هر کسی آزاده در چارچوب قانون هر سازمان غیر دولتی رو ایجاد کنه و یا عضو اون بشه ، اما سوال اینجاست که چرا به این شدت میان گروههای مختلف تبعیض قائل میشن و چرا مسئولان کشور به دنبال تک صدایی و یکدست کردن سازمانهای غیر دولتی هستن؟ در کشور صدها هزار گروه و هیئت مذهبی داریم و علاوه برکمکهای دولتی ، مردم سالانه میلیاردها تومان به این گروهها کمک می کنن ولی متاسفانه سازمانهایی که با موضوع محیط زیست ، آسیبهای اجتماعی ، ایران شناسی ، زنان و ... فعالیت می کنند بسیار بسیار کم هستند و دستشان خالیست .

/ 3 نظر / 7 بازدید

جواب خيلی سادست ،وقتی مغز مردمو با مسائل خرافی ( خرافه پرستی پر می کنن ) نتیجه اش همین می شه . مگه مردم فرصت فکر کردنم دارن ! بعد هم ما ها که شهر نشین هستیم کمی چشم وگوشمان باز شده ، در یک دهات مردم چشمشان به دهن آخوند ده است که او چه می گوید و آن می شود حجت! این وضع ایران بوده ،‌هست و امیدوارم نخواهد بود

سيد عليرضا شمس نيا

سلام وبلاگتان جالب بود موفق باشید من نیز با مطلب توزیع کبریت هایی با تبلیغ الخلیج العربی در ایران در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیامتان هستم .

جمال

سلام.امیدوارم حالتون خوب باشه به امید آینده روشن برای ایران زمین موفق و پیروز و سربلند باشید