بیان‌نامه سازمان‌های مردم‌نهاد به مناسبت روز ملی خلیج فارس

دیگر خاموشی در مقابل گستاخی‌های برخاسته از کشوری کوچک در جنوب خلیج فارس کافی است. کاسه صبرمان لبریز شده است. ما را دیگر یارای فروخوردن خشم در برابر زیاده‌خواهی اعراب حاشیه خلیج‌فارس نیست. خموش نشستن و نظاره کردن ممکن نیست، کاری خواهیم کرد، غیرت و شجاعت ایرانی را بار دیگر نشان خواهیم داد.

اگر روزی اولویت اول ما مقابله با آنانی بود که به حریم مرزهای کشور تجاوز کرده اند و چشم طمع به این دیار اهورایی دوخته اند، حال دشمن درجه یک ما کسانی‌اند که نگاه پلیدشان به ناموس وطن ماست.

خواست ما از مسئولین کشور، کاهش روابط دیپلماتیک با امارات متحده عربی و اخراج سفیر امارات از ایران، و کاهش روابط تجاری ایران با این کشور متخاصم می باشد.

چنانچه به هر دلیل دستگاه دیپلماسی کشور قصد برخورد جدی با دولت امارات متحده را ندارد ما تشکل‌های غیردولتی به کمک بازرگانان و بخش خصوصی ایران تا رسیدن به نتیجه ای درخور اقدامات لازم را در برابر این کشور انجام خواهیم داد.

از وزارت امور خارجه خواستار پیگیری مسئولانه  واقعیت تاریخی و مستند این خطه از جهان "خلیج همیشه فارس" از طریق دیپلماسی خارجی و نهادهای بین‌المللی برخورد قاطعانه و صریح و حذف لجاجت‌های کشور امارات متحده عربی هستیم.

در این راستا ملت ایران در کنار دولت خود علیه هر دشمن خارجی لجوج در برابر واقعیت‌های معتبر تاریخی متحد و یک صداست.

1- انجمن دوستداران میراث فرهنگی افراز (تهران)

2- انجمن دوستداران و حافظان خشت خام (یزد)

3- انجمن جوانان سپید پارس (بابل)

4- کانون گسترش فرهنگ ایران بزرگ (اصفهان)

5- انجمن ایلام شناسی

6- کانون بارگاه مهر (اصفهان)

7- جمعیت دوستداران میراث فرهنگی یادگار (یزد)

8- انجمن دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری (امرتاد اصفهان)

9- انجمن سریزد

10- انجمن مهر پادین (مهریز)

11- انجمن مهرورزان جوان

12- انجمن گردشگری حافظان طبیعت

13- انجمن چهار سوق کویر (اردکان)

14- کانون ایران‌شناسی و گردشگری دانشگاه‌های تبریز

15- انجمن حامیان میراث هزار (کرمان)

16- انجمن اسفندگان

 

/ 2 نظر / 17 بازدید
مسعود رمضانی

یه سر به من تو دانشگاه بزن کارت دارم

مرضیه ناظری

فکر می کنم نباید از اون کشورک نوخاسته امارات ایراد بگیریم- کوتاهی از خود ماست که به جای معرفی گنجها و موهبت هایی که توی ایران داریم همشونو داریم نابود می کنیم- به جای سخن گفتن از باورهای عمیق چند هزار ساله مون درباره نیکویی و راستی در برابر همه عالم جبهه گرفته ایم- به جای فراهم کردن رفاه مردم چنگ انداخته ایم به انرژی هسته ای و خلاصه خیلی کارها کردیم که نباید... تو این شرایط باید انتظار این چیزها رو هم داشته باشیم یا این که باید رویه مو نو تغییر بدیم. امیدورام یه روز تموم دنیا این سرزمینو بشناسن و یه روز ی بیاد که نام ایران رو که توی اینترنت سرچ می کنی دروازه بهشت خدایان برات باز بشه...iran رو تا حالا سرچ کردین توی اینترنت؟! افتضاخه... دلم واسه نوشته هاتون تنگ شده بود- متاسفانه اکثر موقع نمی تونم ببینمشون.