مهاجرت سگ ها به خارج از کشور نشانه چیست؟!

این اصل زیستی همواره کم و بیش پایدار و ثابت بوده است. نگاهی به روند مهاجرت انسان ها در میان کشورها گواه این موضوع است که پس از تغییرات شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، «نخبگان» هر جامعه در صف نخست کوچ کنندگان از هر کشوری بوده اند.
این روزها در کشور عزیزمان ایران پس از کسب رتبه نخست در فرار مغزها، خبرهای دیگری نیز از مهاجرت شنیده می شود. این خبرها را بخوانید:

- مهاجرت آهوان ایرانی به عراق
- پرندگان مهاجر دیگر به ایران نخواهند آمد
- مهاجرت سگ ها از ایران به آمریکا
و جدیدترین خبر : ماجرای پناهندگی دو سگ از ایران به کانادا

هر چند که شاید این اخبار در برابر پدیده فرار مغزها و مهاجرت نخبگان بی اهمیت جلوه کند ولی می تواند هشداری باشد برای آنکه بدانیم روند مهاجرت از نخبگان و انسانها فراتر رفته و به حیوانات رسیده است. حیواناتی که به مراتب از انسانها قابلیت سازگاری بیشتری دارند و یا حداقل آنکه شرایط سیاسی و اقتصادی موجود در جامعه تاثیری بر روند مهاجرت آنها ندارد.
آیا مهاجرت سگ های ایرانی به غرب یک اتفاق ساده است؟! آیا رفتار ما تاثیری در مهاجرت سگ ها داشته است؟! آیا قرار است همچون فرار مغزها در فرار حیوانات نیز صاحب رتبه نخست جهانی شویم؟!

/ 2 نظر / 20 بازدید
SAHAR

مجموعه کامل و بی نظیر آموزش زبان انگلیسی از سطح مقدماتی تا پیشرفته محتوا:10DVD با استفاده از این محصول شما علاوه بر پرداخت هزینه کمتر نسبت به کلاسها و همچین جلوگیری از اتلاف وقت میتوانید در مدت زمان خیلی کوتاهتر به تسلط نسبتا بالایی بر زبان انگلیسی دست پیداکنید. این محصول بی نظیر گام به گام شما را در رسیدن به هدفتان یاری میرساند وشما را شگفت زده میکند.

كيانا

سپهر گرامي من خودم كه با تعداد زيادي انواع حيوانات حتي حيوانات حيات وحش برخورد دارم از وضعيت نابهنجار و اسف بار زندگي آنها در ايران باخبرم . نه تنها من بلكه تعداد زيادي از دوستداران حيوانات هر روز شاهد آزار و شكنجه و كشتار حيوانات هستيم. براي همين از هر فرصتي براي خارج كردن آنها از اين جهنم استفاده مي كنيم.چرا كه آن سوي مرزها صدها سال است كه انسانها توانسته اند زندگي خود را با زندگي حيوانات تطبيق بدهند و درواقع با هم بصورت مسالمت آميز زندگي كنند. من هميشه گفته ام و خواهم گفت دليل حيوان آزاري و حيوان گريزي مردم ايران عدم اطلاع رساني از سوي مراجع دولتي و رسانه هاي ملي است.وقتي دايم در روزنامه ها و راديو و تلويزيون از حيوانات به بدي ياد مي كنند اين مردم كه عقلشون به چشمشون هست ديگه بايد چطوري بفهمند كه حيوانات گنجينه هاي اين سياره هستند.از شما به خاطر اطلاع رساني هاي مفيد تان درباره وضعيت حيوانات بسيار سپاسگزارم