مرغ عشق یا طوطی استرالیایی ؟!؟...

مرغ عشق یا طوطی استرالیایی ؟!؟...

 

 یک اشتباهی که متاسفانه  بین دارندگان پرندگان زینتی متداول است این است که خیلی ها طوطی استرالیایی را مرغ عشق می نامند ، شاید به جرات می توان گفت که بیش از 90% افراد به پرنده ای مرغ عشق می گویند که در دنیا به نام طوطی استرالیایی مشهور است و مرغ عشق واقعی ((Lovebird در ایران معمولا با اسامی طوطی هلندی یا کوتوله نامیده می شود.برای رفع این ابهام در ذیل توضیحات کوتاهی  همراه با عکس هر کدام در مورد این پرندگان زیبا آمده است.

طوطی استرالیایی           (Budgerigar ) 

طوطی استرالیایی را می توان محبوبترین پرنده زینتی در سرتاسر جهان نامید. این پرنده در رنگهای متنوعی موجود است.انواع تاجدار آن نیز در حال حاضر یافت می شوند. نخستین بار ، در سال 1841 میلادی ، زیست شناسی به نام جان گولداین پرنده را از استرالیا خارج کرد و به انگلستان برد.طی 50 سال ، واحد های عظیم تجاری به وجود آمدند که هزاران قطعه از این طوطی کوچک را برای دوستداران پرندگان زینتی تکثیر می کردند. در اوایل دهه1870 میلادی،نخستین جهش در رنگ طوطی استرالیایی پدید آمد ؛ اگر چه پیشتر از وجود چنین پدیده ای در میان دسته های وحشی این پرنده نیز گزارشهایی دریافت شده بود.

طول عمر طوطی استرالیایی بسیار متغیر است . عمر متوسط این پرنده 7 تا 8 سال است ؛ هرچند شماری از آنها به سن 10 تا 19 سالگی هم رسیده اند.طوطی استرالیایی، بخصوص برای بچه ها، پرنده زینتی مناسبی است ؛ چرا که این حیوان حالت تهاجمی ندارد و اگر کودک بی احتیاطی انگشت خود را داخل قفس این پرنده کند، امکان ندارد آنرا گاز بگیرد.

این پرنده بسیار ارزان است و نگهداری آن بسیار ساده می باشد. خیلی زود اهلی می شود و در رنگهای جذاب و متنوعی یافت می شود.

طوطی استرالیایی

مرغ عشق                   (( Lovebird

 بطور کلی کوچکتر از طوطی های استرالیایی هستند و دارای واریته های گوناگون جهش یافته می باشد. پرنده ای شاداب و فعال است ،خیلی زود اهلی می شود و با محیط جدید خو می گیرد، پرندگان نر عموما کم فعالیت تر هستند، عمر متوسط این حیوان 15 سال است. این پرنده بر خلاف اسمش مانند طوطی استرالیایی و کاکلی نیست که ورود پرنده دیگر را به قفس به آسانی بپذیرد. در ایران معمولا این پرنده طوطی استرالیایی یا کوتوله نامیده می شود.

مرغ عشق

/ 7 نظر / 49 بازدید
lk

در مورد سفيد شدن پای مرغ عشق ها توضيح بدهيد

reza

در مورد سفيد شدن پای مرغ عشق ها توضيح دهيد منتظر شما هستم با تشکر فراوان

naeem naqvi

ه صشددش ذثزخئث عقس بقهثدی

علیرضا خسروانی

با سلام خسته نباشید از لینک سایت این جانب تشکر میکنم با اجازه شما وبلاگتان را در لینک سایت قناری قرار دادم ارادتمند خسروانی

کاغذ کاربن

سپهر عزیز سلام بیماری ندارد این حیوان؟ یعنی که برای اهل خانه مضر نیست؟ و چطور باید مراقبت کرد از آنها؟ اهل فرار که نیستند؟!

امیر

سلام عزيزم وبلاگ خيلي قشنگ و جالبي داري خوش حال ميشم بياي تو وبلاگم و نظر بدي بيا با هم تبادل لينک داشته باشيم با عنوان :قناري & مرغ عشق