ما را چه می شود ؟ محیط زیست نویس ها چه می کنند؟


مهندس درویش گرامی ، مرد همیشه بیدار وبلاگستان سبز برای چندمین بار در هفته های گذشته از افت کمی و کیفی در وبلاگستان سبز زیست محیطی و نویسندگان وبلاگها و سایتهای زیست محیطی گلایه کرده و پرسیده : چرا محیط زیست نویس ها دارند ریزش می کنند ؟!

و البته این ریزش نه تنها برای وبلاگستان سبز ، که شامل حال فعالان زیست محیطی و NGO های زیست محیطی و شبکه های سبز هم می شود. اما چرا؟!

بی شک شرایط خاص اجتماعی و سیاسی کشور می تواند یکی از دلایل اصلی این مساله باشد. اما این مساله نیاز به کنکاش و همفکری دارد. شخصاً معتقدم که علاقه به محیط زیست در بین کسانی که این روزها کم کار شده اند نه تنها کمتر نشده که بیشتر هم شده ، اما علت این کم کاری یا ریزش چیست ؟

عدم امیدواری به تغییر و نا امیدی؟ درگیر شدن در فعالیتهای اجتماعی و یا سیاسی دیگر؟

اصلاً این روزها نوشتن و فعال بودن در زمینه محیط زیست فایده ای دارد؟ اولویت دارد؟ به چه مسائلی در این حوزه باید پرداخت؟ چطوری میشه تجدید قوا کرد؟ آنها که کم کار شده اند دلیلش چیست ؟

 بهتر است این سوال کلی را بپرسم : در این روزها سبزهای زیست محیطی چه استراتژی ای را برای پیشبرد اهداف زیست محیطی باید در پیش بگیرند؟

می توان روی این مطلب و سوال ها بیشتر کار کرد. سوالات جدید و یا نظرات جدید مطرح کرد و از وبلاگ نویسان سبز زیست محیطی خواست که در این بحث شرکت کنند ( یه جورایی یه موج برای وبلاگهای زیست محیطی ). در این روزهایی که متاسفانه گرین بلاگ به بازداشت موقتی رفته باید چراغ وبلاگستان سبز رو روشن نگه داشت.

از این دوستان عزیزم دعوت می کنم که در این بحث شرکت کنند و دوستانی که در اینجا نامشان نیامده را هم به این بحث دعوت کنند: محمد درویشمحسن تیزهوشمژگان جمشیدیشاهین سپنتا- معصومه ابتکار الهه موسوی - هومان خاکپور - نرگس صفار- مزدک دُربیکی - فاطمه متین فر- فرزاد ویسانلو-خانم ژاله - وحید نوروزی- سیدمحمد مجابی -مهدی اشراقی- سام خسروی‌فرد - محسن ادیب - مریم نظری- فرزند ایران- باران سبز شفیعی- عمویی- رویای سبز من -مهرگان ابراهیمی-کیومرث سفیدی-فرهاد خاکساریان -خانم مهشید- شهر سالم- فرشید فاریابی- مونا قاسمیان- حمید رضا میرزادهحسام الدین نراقیمحمد بهشتیمهندس فرهادمجتبی کنعانی- جمال علینقیان ... لطفاً بقیه را شما دعوت کنید

پی نوشت:

وبلاگم برای نمایش در اینترنت اکسپلور مشکل پیدا کرده ولی با موزیلا و اپرا مشکلی ندارد. هر چه کردم تا کنون مشکلش حل نشده برای همین از این به بعد می توانید مطالب این وبلاگ را همزمان در وبلاگ دیگرم در بلاگفابخوانید

 

/ 5 نظر / 11 بازدید
سام خسروی‌فرد

جواب این سوال را در پستی می نویسم! البته نظر شخصی است و نیاز به واکاوی بیشتر دارد

توسعه پایدار

سپهر خان سعی می کنم در اولین فرصت نوشتاری را درباره این موضوع روی وبلاگ بذارم.

پاسدارطبيعت ايران

آقای سپهر گرامی درود متاسفانه از اسامي كه ذكر كرديد حتي به خودشان زحمت نمي دهند كه بيايند و نظر خود را درج كنند. متاسفانه در اين چند وقت شاهد غروز كاذب بسياري از افراد وبلاگ نويس محيط زيستي بوده ايم كه خود را آنقدر برتر و بالاتر از هم فكرانشان مي پندارند كه همين غرور كاذب مانع از فعاليت در هدف مورد نظرشان مي شود. وقتي در گرين بلاگ كه از نامش پيداست ، وبلاگ نويس سبز محيط زيست ، وبلاك نويسان محيط زسيتي بجاي فعاليت هرچه بيشتر و نقد و انتقاد و اعتراض نسبت به وضعيت بحراني محيط زيست كشورمان يا دم از فوتبال و ليگ برتر اين كشور و آن كشور مي زنند يا موضوع هاي بيربط در مورد مسائل محيط زيستي دروبلاگشان مي گذارند. متاسفانه مردم عزيز و ضد محيط زيست كشورمان نيز با جديت تمام ناخواسته و از روي عدم آگاهي در نابودي محيط زيست سرزمينشان تلاش مي كنند و نه دولت و نه نهادهاي بين المللي هيچ كدام دلشان به حال من و شما نمي سوزد آنها تنها به فكر منافع خود هستند اين وسط يك يوزپلنگ ايراني هم زير چرخ هاي بي توجهي مسئولين محيط زيست له شود و بميرد هيچ براي كسي اهميتي ندارد چه بسا براي وبلاگ نويساني كه اسم خود را محيط زيستي گذاشته اند نيز ا

پاسدارطبيعت ايران

در ضمن يك درد و دل ديگر نيز بازگو مي كنم و اينكه اي كاش روزي برسد كه بيشتر اين وبلاگ نويسان سبز محيط زيستي اينقدر نسبت به يكديگر حسادت نورزند و بجاي اينكه سايه يكديگر را با تير بزنند دست دوستي و همكاري بيشتر به سوي هم را دراز كنند. خيلي برام عجيبه چرا بايد وقتي يك سري از افراد در اين شرايط سخت و بلبشوي مملكت كه هيچي اش سرجاش نيست، به مسائلي محيط زيستي فكر مي كنند و دلشان براي نابودي محيط زيست كشورشان مي سزد با هم اينقدر دشمن و دور هستند. خوب دشمن هم همين را مي خواهد وقتي اعراض از طرف يك يا دو يا سه نفر بلند شود كسي به آنها اهميتي نمي دهد. متاسفانه آماري را از نويسندگان چندين وبلاگ محيط زيستي كه خود را سرآمد وبلاگ نويسان محيط زيستي مي دانند از منابع معتبر و موثقي بدست آورده ام كه واقعاً متاسفم كه چه افرادي سنگ دلسوزي محيط زيست ايران را به سينه مي زنند.