آشنایی با تعدادی از گونه های ماهیهای آکواریومی

آشنایی با تعدادی از گونه های ماهیهای آکواریومی

گوپی

 

گوپی      Guppy

اشکال بسیار رنگین  از این ماهی مشهورزنده زا تکثیر شده اند. الگوی باله در جنس نر با رنگهای غالب قرمز ، آبی ، زرد و نارنجی بسیار متنوع است. ماده وحشی از نر بزرگتر بوده و رنگش مات است.

گونه ای خوش بنیه و صلح جو و خیلی آسان برای نگهداری و تکثیر است. می تواند در یک مخزن اجتماعی با ترجیح آب نیمه سنگین ، قلیایی و شور نگهداری شود. غذاهای معمول خشک و زنده وهمچنین جلبک ها را می پذیرد.

مولی سیاه

 

مولی سیاه      Black Molly

یک کپور دنداندار زنده زا است.بیرون آمدن لاروها از تخمهای بارور شده و رشدشان در درون بدن ماده صورت می گیرد.چندین نوع از این ماهی مشهور تماماً سیاه شامل یک فرم دم بربطی تکثیر شده است.

گونه ای آسان برای نگهداری و تکثیر است. شبیه همه مولی ها بطور پیوسته تغذیه کرده و به یک مخزن آفتابی برای فراهم آوردن رشد جلبک و گیاه و همچنین به تغذیه مکرر از غذاهای زنده و خشک نیاز دارد.آب کمی شور را ترجیح می دهد.

 

 دم شمشیری

سوراتیل (دم شمشیری)      Swordtail

 چندین نوع با رنگ آمیزی روشن از این گونه های زنده زا ، شامل نارنجی و دم بربطی تکثیر شده اند. لوب پایینی باله دمی در جنس نر به شکل شمشیر کشیده شده است. نوع وحشی برنگ نقره ای مایل به سبز است.

یک ماهی فعال و برای نگهداری و تکثیر آسان است. اما پرخور بوده و تنها برای یک مخزن اجتماعی همراه با گونه های دیگر مناسب است. به فضای زیادی برای شنا کردن و رشد و نمو متراکم گیاهی بعنوان مخفیگاه و آب نیمه سنگین و کمی قلیایی نیاز دارد. از غذاهای معمول خشک و زنده تغذیه می کند.

 

فرشته ماهی

فرشته ماهی      Angel Fish

یکی از مشهورترین ماهیان آکواریومی است. دارای بدن نقره ای دیسک مانند و نوارهای سیاه و باله های پشتی و مخرجی بال مانند است. چندین واریته از لحاظ رنگ و باله تکثیر شده اند.

برای نگهداری آسان ، اما نیازمند یک مخزن بلند پر گیاه با تعدادی صخره است. به آهستگی در سطوح میانی آب شنا می کند و بهترین ماندگاری را در یک گروه کوچک دارد. گونه ای آرام و مناسب برای یک مخزن بزرگ اجتماعی است. غذاهای معمول زنده و خشک را می پذیرد. تخمها روی سنگهای صاف یا سطوح گیاهان پهن برگ ریخته می شوند.

فایتر

فایتر       Siamese Fighting Fish

یکی از مشهورترین ماهیان آکواریومی ، با باله هایی است که به طور خوشرنگ و زنده ای رنگین و موجدارند. اشکال قرمز روشن ، ارغوانی ، سبز و آبی از آن تکثیر یافته اند.جنس ماده کمرنگ تر است و باله های کوچکتری دارد.

اگر چه نرها با شرارت می جنگند و باله ای همدیگر را می کنند تا پاره پاره شود ، اما اصالتاً ماهیانی آرام ، خوش بنیه برای نگهداری اند. یک نر تنها می تواند با یک ماده یا بیشتر در یک مخزن اجتماعی خوب گیاهکاری شده با آب سبک نگهداری شود. این ماهی ها از حباب هوا و براق لانه ای برای تخمهایشان می سازند.

 

/ 8 نظر / 11 بازدید
ye doost

سلام دوست عزيز ما براي كسب درآمد از اينترنت محيطي شفاف و ساده برايتان مهيا نموده ايم .....خسته نباشين ...مطالب جالب و جديدي رو در مورد تنها راه(( قانوني ))کسب درآمد از اينترنت در (ايران ) توسط يک سايت فرهنگي و3شرکت بزرگ ايراني باحمايت کليه بانکهاي سيستم طرح شتاب..... که موفق به راه اندازي سيستم بازاريابي شبکه اي جالبي شده اند....و شماميتوانيد از هر نظر به آن اطمينان داشته باشيد ...را نوشته ام...... فرصتهاي مناسب در زندگي به ندرت پيش ميايند.....شانسي که شايد ديگر سراغ شما نيايد!!!!!! با بهترين آرزوها...

بابک

با سلام من اطلاعاتی در باره ی گوپی می خواستم از قبیل گوپی پشت نئونی انواع نژاد گوپیها و گرانترینشان غذا های مناسب محیط مناسب مشخصات و نوع آب مناسب و چگونگی جلوگیری از شیوع بیماری در آنها و....... با تشکر

سجاد

سلام عرض شد مطالبتون خيلی زيبا بود .موفق باشين

سياوش

salam kheili webloe ghashangi darid age etelaati darbare negahdari marmoolak khazandegan darid baraie man befrestid mamnoon

نیما

مطالب بسیار به روز و علمی در وبلاگتون گذاشتین.امیدوارم در کارتون موفق باشین.

ali

salam man va yeki az doostanam dar rastaye hemyat az mare iran tasmim be tasise sazmani dar in zamine ba hamkari mohite zist darim hozeye faliyat ma felan ostane yazd mibashad doostani ke maye be hamikari hastand tamas begirand ba sepas

babak

سلام.....وبلاگتون خيلی جالبه اما اگه می شه اين کد جلوه های ويژه وبلاگتون رو هم در اختيارمون قرار بدين.........................

نازیتا

سلام ما توی یک تنگ استوانه ای یک ماهی فایتر نر که کف آب صدف ریخته شده داریم و یک مرجان مصنوعی پلاستیکی که شاخک هم داره و روی آب معلق میمونه داریم و میخوایم ماهی های دیگه ای که توی تنگ هم میشه زندگی کنند و با فایتر کاری نداشته باشن و فایتر هم نزننشون بخریم میشه چند تا ماهی معرفی کنین