15 اکتبرهمه ی وبلاگهای دنیا درباره محیط زیست می نویسند

action_468x60.jpg.

گروهی از وبلاگ نویسان خارجی تصمیم گرفته اند روز 15 اکتبر درباره ی محیط زیست و شرایط تهدید کننده آن بنویسند. آنها این روز راروز عمل وبلاگ‌ها یا Blog Action Day نامیده‌اندوسایتی را هم به همین منظور ایجادکرده‌اند.

روز حرکت وبلاگ‌ها

در روز بیست و سوم مهرماه (پانزدهم اکتبر)، وبلاگ‌نویس‌ها از سراسر وب دست به دست هم می‌دهند تا مساله‌ا‌ی مهم را مورد توجه همگان قرار بدهند. موضوع امسال این حرکت، محیط‌ زیست است. هر وبلاگ‌نویس به سبک خود و مرتبط با موضوعی که خودش انتخاب می‌کند، مطلبی در این مورد می‌نویسد. هدف ما این است که همه را برای رسیدن به آینده‌ای بهتر،‌ وادار به صحبت کنیم.

ما به دنبال وبلاگ‌نویس‌ها از هر ملیت و پیش‌زمینه‌ای هستیم تا با نوشتن درباره‌ی موضوعات مختلف، به ما بپیوندند. کارهایی که شما باید انجام بدهید، به شرح زیر است:

در روز بیست و سوم مهرماه -پانزدهم اکتبر- در مورد یکی از مسائل مرتبط با محیط زیست، مطلبی در وبلاگ خود منتشر کنید.

برای نمونه، وبلاگی با موضوع "پول"، می‌تواند در مورد روش‌های ذخیره‌ی پول در خانه، به وسیله‌ی استفاده از وسایلی که سازگار با محیط زیست هستند، مطلب بنویسد. همین‌طور وبلاگی که گرایش سیاسی دارد، می‌تواند ارزش راه‌حل‌های مشکلات محیط زیست را در دنیای سیاست بررسی کند.

نیازی نیست که مطلب شما از جبهه‌ی خاصی پیروی کند؛ کافیست که مطلب به هر شکلی که متناسب با شما و خواننده‌های وبلاگتان است، به مساله‌ی اصلی ما مرتبط باشد. هدف ما این است که از یک دیدگاه خاص پشتیبانی نکنیم تا بتوانیم مساله‌ی اصلیمان را به میز مذاکره ببریم. پس به هر شکلی که مناسب وبلاگ شما و خواننده‌هایتان است در مورد محیط زیست بنویسید و مطلبتان را در روز پنجم آبان‌ماه -پانزدهم اکتبر- منتشر کنید.

کارهای دیگری که می‌توانید انجام دهید:

شما همچنین می‌توانید با انتخاب و اضافه کردن یکی از نشانه‌ها و بنرهای ما به پایگاه اینترنتی خود، از طریق آدرس زیر، به طرح ما بپیوندید:http://blogactionday.org/promoteو یا این‌که درآمد یک روز از وبلاگتان را به یکی از نهادهای فعال در زمینه‌ی محیط زیست اهدا کنید.

وبلاگ خود را ثبت کنید:

ما می‌خواهیم که آمار وبلاگ‌های شرکت‌کننده در این طرح را داشته باشیم، در نتیجه ثبت‌کردن وبلاگتان در آدرس زیر، کمک زیادی به ما خواهد کرد:http://blogactionday.org/commit

در حال حاضر، فرم ثبت‌نام فقط به زبان انگلیسی موجود است، ولی ورودی‌های فرم به صورت زیر است:

1- نام وبلاگ شما.

2- آدرس وبلاگ شما.

3- تعداد افرادی که وبلاگ شما را از طریق خروجی فید دنبال می‌کنند. (این مورد در جایی منتشر نمی‌شود و فقط برای تخمین مقدار تاثیرگذاری طرح از طریق وبلاگ شما استفاده می‌شود. کافیست که یک مقدار متوسط را از سرویس‌های مثل "فیدبرنر" وارد کنید. اگر این مورد را نمی‌دانید، شماره‌ی صفر را وارد کنید.)

4- آدرس ای‌-میل شما. (شما از طرف ما فقط دو ای‌-میل دریافت خواهید کرد. ای-میل اول را دو روز قبل از روز حرکت وبلاگ‌ها دریافت می‌کنید و ای-میل دوم را در شهریورماه (آگوست) سال آینده، برای اطلاع از برنامه‌ی سال آینده.)

5- ورودی آخر برای این است که مطمئن شویم شما یک شخص حقیقی هستید و ربات اسپم نیستید. در این مورد کافیست عدد داده شده در انتهای جمله را وارد جای خالی کنید.

با تشکر از همکاری شما در طرح حرکت وبلاگ‌های امسال، امیدواریم که در سال‌های آینده بتوانیم همه‌ی زبان‌ها را در وب‌سایت خود داشته باشیم.

تولد یک وبلاگ زیست محیطی دیگر

وبلاگ طبیعت و حیات وحش به تازگی به جمع وبلاگهای زیست محیطی پیوسته. تولدت مبارک

 

/ 7 نظر / 9 بازدید
م خ

http://blogactionday.org/commit

ماندانا اين رد

بسيار خبر خوب و مهمی بود. مرسی. اقدام هم شد!

آرش و فربد

سلام وبلاگ زیبایی داری اگه می شه یک سر به وبلاگه من بزن فقط نظر یادت نره منون میشم بای

شنگول خان

بابا تو که اوايل از حيوانهای بدبخت دفاع ميکردی حالا شدی محيط زيستی... خوب معلومه کی تو دنيا اول ميشه.. ياماندانای والنتينو پوش يا جمشيدی وزير محيط زيست ايران

یکی دیگه..

سلام سپهر جان خوبی آقا؟ شما کی قالب وبلاگت رو تغییر دادی؟ من این هفته ان قالب رو برداشته بودم!!!

آرش

ممنونم آقای سلیمی. بالاخره دیدن دوستان که با زحمت از اصفهان برای شرکت در تجمع زیست محیطی روز 2 شنبه اومده بودن و استفاده از راهنمائیهاشون باید یه ثمری داشته باشه...

محمد

سلام اقای سليمی من سايت شما رو ديدم سريع به وبلاگ من بزنيد ژسنديديد تبادل لينک ميکنيم