خلیج پارسی یا المپیک اسلامی


در پی گروه کشی  فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی  در مورد نام خلیج پارس ، بنیاد جهانی پاسارگاد با صدور بیانیه ای خواستار واکنش مسئولان دولتی و شهروندان ایرانی نسبت به این مساله شده است . در این بیانیه آمده :

مردم گرامی ایران در سراسر جهان

همانطور که می دانید، مدتی است اعلام شده که بزودی «بازی‌های کشورهای اسلامی» ـ که نوعی «المپیک اسلامی» محسوب می شود ـ در تهران انجام گرفته و ایران میزبان ورزشکاران کشورهای اسلامی خواهد بود.

بنا بر گزارش های رسیده از ایران، روز گذشته، و در این ارتباط، آقای بشیر طرابلس، رییس، و آقای محمد صلاح قذردر، دببرکل فدراسیون همبستگی «کشورهای اسلامی» (آی.اس.اس.اف) که به اتفاق همراهان خود، به منظور بررسی مقدمات اجرای این مسابقات به تهران رفته، در دیدار خود با معاون رئیس جمهور و  رییس سازمان تربیت بدنی کشور، پیامی را از جانب کشورهای عربی تسلیم این مقامات کرده که طی آن به  مقامات ورزشی ایران اطلاع داده است: «کشورهای عربی مشترکاً خواستار آن شده اند که در همه ی بروشورها، تصاویر و نقشه‏ها و پوسترها و همچنین مدال‏های این بازی‌ها نام خلیج پارس بصورت «خلیج» و  یا «خلیج عربی» ذکر شود.»

آقای بشیر طرابلس، در مقابل اعتراض مقامات ورزشی ایرانی با لحنی تهدیدآمیز به آنها گفته است که در صورت گرفتن تصمیم برای به ‌کارگیری نام خلیج‏ پارس، کشورهای عربی در بازی‌های تهران شرکت نخواهند کرد و به این ترتیب انجام این مسابقات بین الملل اسلامی منتفی خواهد بود.

بنظر می رسد که این «گرو کشی» علنی کشورهای عربی (که اکثریت کشورهای اسلامی را تشکیل می دهند) مقامات حکومت اسلامی را بکلی غافلگیر کرده و به همین دلیل، پس از جلسه ی روز گذشته و ابلاغ این پیام تحقیر آمیز، هیچ یک از مقامات حکومت اسلامی تا کنون کمترین اشاره ای به خواست فدراسیون کشورهای اسلامی نداشته و در این مورد سکوت کرده اند.

البته، و خوشبختانه، خبرهای رسیده از ایران حاکی است که خواست تحکم آمیز فدراسیون کشورهای مزبور ورزشکاران ما را به شدت رنجیده و آن ها مصمم شده اند در هیچ مسابقه ای با این شرط شرکت نکنند.

بهر حال، اکنون پرسش آن است که واکنش دولت ایران چه خواهد بود. آیا تن به این خفت بزرگ داده و نام خلیج پارس را قربانی حفظ روابط خود  با «کشورهای اسلامی» خواهد کرد و یا خواهد کوشید این خواست غیر قانونی و غیر منطقی را پاسخی درخور دهد؟

باید توجه داشت که دولت های عربی کاملا  از اشتیاق مقامات جمهوری اسلامی برای داشتن جایی در میان خود آگاهند و برای مقاصد خود در مورد تصاحب میراث های فرهنگی، تاریخی و طبیعی ایران به خصوص خلیج فارس، از در جدیدی وارد شده و دست به گروکشی و باج خواهی زده و حکومت ایران را بر سر دو راهی مهمی قرار داده اند و تصمیم ها و رفتارهای این حکومت در آینده نشان خواهد داد که مدیران کشور تا کجا آماده اند منافع و دارایی های مردم  ایران را قربانی خواست های خود کنند.

کمیته ی بین المللی نجات پاسارگاد، وظیفه ی خود می داند که در این لحظات حساس توجه مردم شریف ایران را به این مسئله ی سرنوشت ساز جلب کرده و خاطرنشان سازد که اینک بزنگاه مهمی در فرا راه کشورمان قرار دارد که در آن مالکیت، حیثیت و هویت تاریخی کشور و مردمان آن در خطر قرار گرفته است و لازم است نسبت به آن صدای اعتراض خود را بلند کرد.

دولت ایران اکنون باید نشان دهد که در این گروکشی تا کجا پیش می رود و ملت ایران نیز باید عزم خود را در حفظ میراث ها و دارایی های خود بیش از موارد دیگر آشکار سازد.

در همین رابطه :

پیشنهاد بی شرمانه اعراب ؛ خلیج مجعول یا خلیج بنویسید تا به ایران بیاییم!

 

/ 13 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ژاله

چرا سایت انجمن حمایت از حیوانات اصفهان باز نمیشه [ناراحت]

ژاله

لطفا"‌کامنت خصوصی خود را چک بفرمائید.

مجید چاکری

درود بر جناب سلیمی دوست و همفکر عزیزم با توجه به انتشار اخبار بسیار ناراحت کننده از دانشکده ی دندانپزکی اصفهان و همچنین حساسیت این موضوع سوالی از شما که یکی از اعضا انجمن حمایت از حیوانات اصفهان هستید دارم: آیا امکان ایجاد تحصن در این رابطه وجود دارد ؟؟؟

شهریار ضابطی

با درود مایلم از اطلاعات شما در این سایت استفاده کنم برای آگاهی رسانی بیشتر و حفظ محیط زیست کشورمان و از شما می خوام ما رو از اطلاعات جدیدتون آگاه سازید و برای انجام کار ها در حفظ محیط زیست و زیست بوم کشورمان به یکدیگر همکاری و همیاری کنیم سپاسگزارم دبیر گروه زیست بوم : شهریار ضابطی www.hakhamaneshian.ir

شهریار ضابطی

دوست عزیز تا اونجایی که من آگاهی دارم پوستر های این مسابقات چاپ شده بدون نام خلیج پارس . پایدار باشی

عرفان(حر منصوری)

درود بر دوست قدیمی .خسته نباشید سپهر عزیز .هر وقت به دلیل مشکلات مجبور میشم کم بنویسم تنها چیزی که منو وادار به نوشتن دوباره می کنه خجالت کشیدن از روی شما دوستانه که عاشقانه می کوشید تا به اهداف سبزتون برسید . همیشه سبز و زنده باشی سپهر عزیز.

الهه موسوی

میرحسین موسوی با انتشار بیانیه ای بر "برخورداری از محیط زیست سالم" به عنوان یکی از حقوق اولیه بشر تاکید کرد. http://isdle.ir/news/index.php?news=680 [گل][گل][گل]

قاسم محمدی

با سلام با لیست ngo های مردمی در استان های مختلف به روزم .یا علی

بهرام

باسلام:باتوجه به تمدن وفرهنگ وقلمرو ایرانیان ازدوران باستان تاکنون ودرسیره سیطره داشتن کل کشورهای حاشیه خلیج فارس.نام خلیج همیشه فارس باقی خواهد ماند.وبنا به فرمایش رهبرکبیرانقلاب اگراعراب لفظی خلیج فارس رامتعلق خود می داننداما ایران باسندومدرک درتمام دنیا فریادسرخواهدداد.ogd[ thvs