خیانتی دیگر به حریم طبیعی زاینده رود و آثار تاریخی ملی

 

 

این عکسها چند روز پیش از زاویه غربی "سی و سه پل" گرفته شده است و ساختمان در حال احداثی در پشت "سی و سه پل" قابل مشاهد است . این ساختمان متعلق به "بانک مسکن" است و کارشناسان می گویند با توجه به پایه های ایجاد شده برای این ساختمان ، احتمالن ارتفاع آن بیش از این نیز خواهد شد!

بلند مرتبه سازی در حریم زاینده رود و آثار تاریخی اصفهان بحث جدیدی نیست ، هر از چند گاهی ساختمان بد قواره ای خارج از قوانین موجود ساخته می شود . مهمترین آن ساختمان جهان نما بود که فشارهای نهادهای بین المللی تا حدودی تعدیل شد و قبل از این نیز شاهد اعتراضات گسترده مردم نسبت به ساخت ساختمانی با نام "رویال " در مجاورت پل تاریخی مارنان بودیم که هنوز نتیجه ای نداشته است.

اما ساختمان "بانک مسکن" آخرین و جدیدترین مورد از تجاوز به حریم طبیعی زاینده رود و آثار تاریخی ملی است که علاوه بر زاینده رود ،حریم پل های تاریخی "سی و سه پل" و " خواجو" را مورد تعرض قرار می دهد.

تا یکی دو سال پیش مسئولان شهرداری و شورای شهر اصفهان در توجیه این ساختمانها می گفتند که مجوز آنها سالهای قبل از مسئولیت آنها صادر شده است ولی از قرار معلوم مجوز این ساختمان توسط مدیران فعلی شورای شهر و شهرداری صادر شده است و بهانه ای دیگر نمانده است .

حریم زاینده رود زیبا و آثار طبیعی ملی و جهانی را ارزان می فروشند تا سرمایه داران و بساز بفروشان گردن کلفت کیسه خود را پر کنند و در این میان سهم اقشار کم توان جامعه که تنها دلخوشی و تفریحشان حضوری چند ساعته در بوستان های اطراف زاینده رود است ، تنها ساختمانهای بد قواره و ترافیک سنگین در حاشیه زاینده رود است.

 

ساختمان رویال در مجاورت پل تاریخی مارنان

+ عکسهای بیشتری از بلند مرتبه سازی در حریم زاینده رود را اینجا ببینید

+ اعتراض سازمان های مردم نهاد اصفهان به بلندمرتبه سازی در حریم زاینده رود

/ 2 نظر / 77 بازدید
ژاله

واقعا"‌ که گندش را در آورده اند.. حیف نیست منظره این آثار قشنگ تاریخی را اینجور از بین ببرند ؟؟؟؟؟!!!!!

شراره

سلام من در مورد بلند مرتبه سازی اطراف زاینده رود نیاز به مطلب دارم اگه ممکنه برام ایمیل کنید