عزم وبلاگ نویسان زیست محیطی برای سبز کردن وبلاگستان فارسی

aeup2u.jpg

استقبال بسیار خوب دوستان وبلاگ نویس زیست محیطی از پیشنهاد "سبز کردن وبلاگستان فارسی" در حالیکه کمتر از 72 ساعت از انتشار آن  می گذرد نشانه روشنی از عزم و اراده دوستان عزیز در جهت گسترش مطالب و آموزه های زیست محیطی در فضای وبلاگستان فارسی است .

از مجموع نظراتی که دوستان عزیز برای مطلب قبلی این وبلاگ و همچنین مطالب وبلاگهای "در انتظار باران" ، "آوای محیط زیست " و "موسسه اندیشه سبز زمین " نوشته اند اینگونه بر می آید که همه دوستان نه تنها موافقند بلکه بر لزوم سبز کردن فضای وبلاگستان کاملاً آگاه هستند .

بی شک حتی اگر همه ی وبلاگهای فارسی هر روز از محیط زیست بنویسند با توجه به ضریب نفوذ اینترنت در کشور و میزان اثر گذاری آن ، مشکلات زیست محیطی کشور ما پایان نخواهد داشت ! ولی با این حال لازم است که دوستداران محیط زیست نهایت تلاش خود را برای سبز کردن محیط وبلاگستان بکار گیرند تا حرکتی هر چند کوچک انجام شده باشد.

با توجه به اینکه تا روز جهانی محیط زیست (16 خرداد) زمان زیادی نمانده و برای اینکه این حرکت جنبه عملی به خود بگیرد با اجازه دوستان حاصل نظرات بیان شده به همراه راهکارهای پیشنهادی را در ادامه خواهم نوشت تا در این مسیر یک گام به جلو برداشته باشیم:

جامه سبز بر تن وبلاگستان فارسی

اهداف کلی:

- حساس کردن وبلاگ نویسان فارسی نسبت به مسائل زیست محیطی

- گسترش مطالب زیست محیطی در وبلاگستان فارسی

- افزایش مخاطبان ( ثابت و اتفاقی) وبلاگهای زیست محیطی

راهکارها :

1- دعوت از وبلاگ نویسان فارسی برای نوشتن مطلبی زیست محیطی در روز 16 خرداد (روز جهانی محیط زیست /5 june)

برای این منظور پیشنهاد می کنم صفحه ای در گرین بلاگ به این منظور اختصاص یابد و در این صفحه مطلب کوتاهی در مورد اینکه چرا باید به محیط زیست توجه کنیم و چرا باید از محیط زیست بنویسیم درج شود تا برای دعوت از وبلاگ نویسان به آن لینک دهیم . همچنین در این صفحه می تواند لوگو های این طرح قرار بگیرد.

2- افزایش سطح علمی مطالب وبلاگهای زیست محیطی

تبادل مطالب علمی ، اطلاعات و آمارهای جدید می تواند در این مورد مفید باشد .

3- دعوت از سایتهای پر بیننده برای افزودن بخش جداگانه ای با موضوع محیط زیست

4- در خواست از وبلاگهای پر بیننده برای نوشتن یا لینک دادن به مطالب زیست محیطی بطور مرتب

5- در خواست از وبلاگهای پر بیننده برای لینک کردن سایت گرین بلاگ و چندین وبلاگ زیست محیطی

6- در خواست از سایتهای ارائه دهنده خدمات وبلاگ برای قرار دادن تبلیغات و شعارهای زیست محیطی در مناسبتهای زیست محیطی

7- ایجاد وبلاگ یا صفحه ای برای نوشتن موارد نقض اصل پنجاهم قانون اساسی

+ در موارد 2 تا 6 هر کدام از دوستان بصورت جداگانه می توانند اقدام کنند، قطعاً در این میان روابط بین افراد می تواند تاثیر گذار باشد . همچنین بهتر است همدیگر را از اقدامات انجام شده آگاه کنیم.

+ در مورد 7 می توان وبلاگی را به این منظور آماده کرد و یا مجدداً صفحه ای را در گرین بلاگ ایجاد کرد.

توضیح: 

از آنجائیکه گرین بلاگ به نوعی خانه وبلاگهای زیست محیطی محسوب می شود پیشنهاد استفاده از صفحات آنرا برای موارد 1 و 7 داده ام و آنچه که نوشتم بر اساس لطف همیشگی و اعلام همکاری مهدی عزیز ( مدیر سایت) می باشد . البته قبل از نوشتن این مطلب در مورد جزئیات با ایشان تماسی نداشتم و اگر به دلایل فنی امکان اجرای آن نباشد می توان از روشهای جایگزین مثل ایجاد وبلاگ جدید یا اختصاص صفحه ای در یکی از وبلاگها بهره برد.

منتظر نظرات نهایی دوستان هستم تا بتوانیم با لطف خدا و همراهی همدیگر هر چه سریعتر موج سبز را در وبلاگستان فارسی ایجاد کنیم

 

****

فعالان مدنی اصفهان در نامه ای به احمدی نژاد خواستار بازگرداندن نام خیابان دکتر فاطمی اصفهان شدند . (اینجا) یا (اینجا)

/ 15 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سپهر سلیمی

برای محسن ادیب عزیز : درود خوشحالم از همراهیت . البته من اصفهانی نیستم و بچه اهوازم ولی خوب همه جای زمین سرای من است [نیشخند]

م خ

درود یه پیشنهاد جدید به ذهنم رسید فکر میکنم مطرح کردنش خالی از فایده نباشه . خوشحال میشم دوستان لطف کنن و نظرشون رو بگن . میتونیم بازی زیست محیطی هم راه بیاندازیم ... مثل بازی یلدا یا مشابه اون که اتفاقا در فضای مجازی با استقبال خوبی هم رو به رو بوده. البته موضوعی که برای ابن بازی در نظر گرفته میشه باید با محتوا باشه طوریکه به قول استاد درویش جذب مخاطب باعث تولید مطالب زرد نشود. سپاس

مید

سلم لف کی بردم خرب شده مطلبت رو در وبم لینک کردم یده خیلی خوبیه ولی کش زودتر شروع میشد چون ت شونزده خردد چیزی نمونده وبلگم پربزدیده مده هرگونه همکری هستم

احمد

سلام مدیر انجمن تازه تاسیس وبلاگ نویسان هستم خوشحال می شم مطلبی در این مورد در انجمن داشته باشیم فقط دقیق نمی دونم کدوم مطلب را از وب شما بردارم ممنون می شم راهنمایی کنید ---- در مورد فعالان مدنی ای کاش همین چند ماه پیش که چهار راه دکتر شریعتی اصفهان شد چهار راه پلیس هم حرفی می زدند!

احمد

مطلبی از شما رد قسمت اخبار و اطلاعیه ها قرار دادم [خداحافظ]

عاطفه شفیعی

سلام.من این مطلبتونو یکم دیر خوندم اما خوشحالم هنوز ادمهایی پیدا میشن که محیط زیست براشون مهمه.من خودم دانشجوی مهندسی محیط زیست هستم و یه وبلاگ دارم که مطالب مرتبط با محیط زیست توش مینویسم.خوشحال میشم سری به وبلاگ من بزنید.[خداحافظ]