2hwzngm.jpg

درد دلی با شما

سی ؛ مثل سی صد ، مثل سی وند ،  مثل سی انور

حتماً فیلم سینمایی سیصد را دیده و یا در مورد آن مطالبی خوانده اید ، با اینکه این فیلم را ندیده ام ولی در چند ماه گذشته درباره این فیلم مطالب زیادی را خوانده ام. شنبه گذشته شبکه چهارم سیما در برنامه ی پشت پرده ، ضمن پخش صحنه هایی از این فیلم به نقد تحریفات تاریخی بیان شده در این فیلم می پرداخت و توضیح می داد که برخلاف واقع در این فیلم چهره خشایار شاه بسیار زشت و غیر ایرانی نشان داده شده ، همچنین در این فیلم ایرانیان مردمانی وحشی ، بی فرهنگ و جهانگشا نشان داده می شوند و دیگر مطالبی که همه تا حدودی از آن مطلع هستیم.  

دیدن صحنه ها و دروغهای فیلم سیصد برای من که تا کنون این فیلم را ندیده بودم بسیار تاسف آور و ناراحت کننده بود ولی ..... .

ولی نمی دانم چرا احساس می کردم این فیلم را بارها و بارها دیده ام ؟! نمی دانم چرا احساس می کردم خشایار شاه فیلم سیصد برایم غریبه نیست ؟! نمی دانم چرا احساس می کردم آن لشکر وحشی و فرهنگ ستیز ایران در فیلم سیصد را می شناسم ؟! نمی دانم چرا احساس می کردم که ما واقعاً اینگونه ایم ؟!....

براستی چه چیزی باعث شده که فیلمسازان هالیوودی اینگونه گستاخانه تاریخ ، فرهنگ و تمدن ایران عزیزمان را تحرف نمایند ؟! چه عملی از ما سر زده که آنان را مجاب کرده که مردمان دنیا این فیلم را باور می کنند و حاضرند برای دیدن آن میلیونها دلار خرج کنند؟!  

بی شک اکثریت مردمان دنیا چیزی درباره فرهنگ و تمدن دیرپای ایران زمین نمی دانند و معیار قضاوت آنها اتفاقاتی است که امروزه در این سرزمین می افتد .

در فیلم  سیصد خشایار شاه به جنگ لشگر یونان می رود. به نظر شما اگر قرار باشد قسمتهای بعدی این فیلم ساخته شود آنوقت فکر می کنید مثلاً خشایار شاه فیلم سیصد در مورد سد سیوند چه خواهد کرد ؟ در مورد از بین رفتن مناطق حفاظت شده و پارکهای ملی چه خواهد کرد ؟ در مورد مرگ و میر شهروندان بی گناه بخاطر آلودگی آب ، خاک و هوا چه خواهد کرد؟

نمی دانم چرا احساس می کنم این فیلم را بارها و بارها دیده ام ؟؟!!

/ 4 نظر / 12 بازدید
زهره

بينوا گربه بدبخت مابيچاره گربه قشنگ و ملوس ما که داره ميميره وااااااااای

کوير.س

دوست عزيز با توجه به خبر درج شده در روزنامه ي همشهري مورخ29/1/1386 مبني بر واگذاري مناطق حفاظت شده توسط سازمان محيط زيست به بخش خصوصي بر آن شديم تا با برپايي عملي اعتراض آميز گوشهاي کر رييس اين سازمان را شنوا کنيم براي اطلاع بيشتر و همياري ما به آدرسهاي زير مراجعه کن... http://www.iranspca.com/forum/showthread.php?t=1208&p=4655 http://www.iranspca.com/forum/showthread.php?t=1202&p=4640

علی صادقی

سلام سپهر جان من عاشق حيواناتنم از اينکه در بارهی سيوند می نويسی جای بسی تحسين داره ای ول کارت بيسته به من سر بزن عزيزم

P.S

با درود به شما دوست خوب بهتر است گاهی اوقات نیمه پر لیوان را ببینیم ما صمیمانه منتظر انتقادات سازنده و پیشنهادات خوب شما شهروندان گرامی هستیم. چه بهتر بود که راه حلی هم برای ما میگذاشتید نه اینگونه ما را به رگبار انتقاد بگیرید. شایان ذکر است مواردی نیز تا آینده ای نه چندان دور در حال اجرا میباشد. باز هم منتظر پیشنهادات سازنده شما عزیزان در محل نمایشگاه هستیم پایدار باشی و سبز P.S.M