تشکر به خاطر انحلال شوراي عالی حفاظت محيط زيست

fire2.jpg

لطفاً سازمان حفاظت از محیط زیست را هم منحل کنید

حتماً شنیده اید که رئیس جمهور دستور انحلال شورایعالی حفاظت محیط زیست را داده اند. شورایی که سابقه ای 40 ساله دارد و طی سالهای گذشته منشا بسیاری از خدمات برای محیط زیست این سرزمین بوده است .

"اينكه امروز جمهوري اسلامي ايران اعلام مي كند 5/7 درصد ازخاك خود را تحت حفاظت دارد از دستاورد هاي شورايعالي حفاظت محيط زيست است. زيرا اين شورا تنها مرجعي است كه مي تواند براساس اختيارات قانوني مناطق حفاظت شده، پناهگاههاي حيات وحش، آثار طبيعي ملي و پارك هاي ملي را تعيين و به تصويب برساند.  

همچنين مصوباتي مانند حفاظت از 10% جنگل هاي طبيعي كشور، استانداردهاي مديريت پايدار جنگل، استانداردهاي آلودگي هوا و صدا، الگوهاي ارزيابي زيست محيطي و پروانه ها و جريمه هاي مربوط به شكار و صيد در انحصار اين شوراست. " (نقل از وبلاگ معصومه ابتکار)

بعضی از دوستان زیست محیطی  از جمله خانم جمشیدی ، دکتر معطری و معصومه ابتکار از تعطیلی این شورا ابراز نگرانی کرده بودند و خواستار عدم انحلال آن شده اند ، با احترام به نظر این دوستان ولی به نظر من دلیلی برای نگرانی وجود ندارد ! وقتی ثمره این شورا در طی 2 سال گذشته تنها برگزاری یک جلسه بی نتیجه است ! انحلال جای نگرانی ندارد.

ای کاش دولتمردان ما در یک اقدام انقلابی سازمان حفاظت از محیط زیست را نیز تعطیل می کردند. واقعیت اینست که فکر می کنم در حال حاضر این سازمان و مدیران آن نقش سپر را برای دیگر مدیران طبیعت ستیز بازی می کنند ، در واقع این مدیران محترم کیسه بوکس دوستدران محیط زیست شده اند و به محض اینکه اتفاقی می افتد زیست محیطی ها شروع به انتقاد از رئیس سازمان محیط زیست و مدیران آن می کنند و این باعث می شود افرادی که مسببان اصلی تخریب محیط زیست هستند دیده نشوند .

اگر فاطمه جوادی و معاونان و مدیرانش نبودند آنوقت تمام انتقادات متوجه رئیس جمهور و هیئت دولت می شد و شاید در اینصورت کمی سنجیده تر و محتاط تر در مورد  محیط زیست آسیب پذیر ایران تصمیم می گرفتند.

اگر سازمان حفاظت از محیط زیست نبود آنوقت خبرنگارانی که ماههاست آرزوی دیدن جوادی و سوال کردن از او را دارند می توانستند سوالات خود درباره آنچه که بر محیط زیست ایران وارد می آید را هر هفته از سخنگوی دولت بپرسند ....

باز هم تاکید می کنم که در حال حاضر سازمان حفاظت ازمحیط زیست سپر و محافظ  کسانی است که اعتقادی به حفظ محیط زیست ندارند و از بین رفتن این سپر به نفع محیط زیست یتیم ماست...

/ 9 نظر / 9 بازدید
سحر

سلام ...خيلی خوب نوشتيد دستتون درد نکنه ...مرسی که منو لينک کرديد من هم با اجازه همين کار رو ميکنم...سر بزنيد ...

طراحی با طبيعت

ممنون از لطفتون .وبلاگ شما هم بسيار پرمحتواست در اسرع وقت شما را لينک می کنم

کوير.س

نمی دونم چطور میشه کاری کرد ولی بدون شک بنده در دوره بعدی به این آقای متمدن رای نمی دهم...دیگران را نمی دانم... نمی توانم کاری بکنم و از خودم بدم می آید...

مهشيد

اگر به من اجازه لينک کردن وبلاگ مفيدتون رو بدين به سر من منت گذاشتين.

مهشيد

ها ها ها. حق با شماست. البته من زياد مقصر نيستم! تغيير قالب و آدرس وبلاگ + نبودن يه هفته اخير من در وب + اون عکسی که شما از خودتون گذاشتين که بيشتر به جاني دپ شبيه تا عکس قبلی شما در قالب قبلی و همچنين تغيير اسم به هرحال معذرت می خوام و خوشحالم که لینک شما رو داشتم. در اولین فرصت تغییرات رو اعمال میکنم.

ژاله

من هم ۱۰۰٪‌ با تعطيل کردن سازمان به اصطلاح محيط زيست موافقم.

راز

سلام من هم با شما موافقم. سازمانی که بسياری از دفاترش مدير ندارند سازمانی که رييسش در بحث سهميه‌بندی بنزين به جای صحبت در مورد اثر محيطط زيستی‌اش می‌گويد مشت محکم بر دهن استکبار بورُ سازمانی که همسر رييس سازمان در قتل محيط‌بانان دخالت دارد همان بهتر که نباشد ولی آنوقت تکليف ما چه می‌شود؟ ما چه بايد بکنيم. فکر نمی‌کنيد همين بودن نصفه و نيمه بهتر ازنبودن است.

الف ر

من کارشناس سازمان محيط زيست هستم و کاملا با نظر شما موافق هستم. هر چه زودتر بايد اين سازمان توجيه گر تخريب محيط زيست منحل شود .