امروز آلودگی های محیط زیست جان مردم را با تهدید جدی روبرو می کنند

مژگان جمشیدی

مژگان جمشیدی روز گذشته در پنجمین همایش تجلیل از خبرنگاران محیط زیست و منابع طبیعی در بخشی از سخنانش واقعیتی تلخ را بیان کرد ، حقیقتی که باید بارها و بارها خوانده شود و مورد توجه همه و بویژه مسئولان و مدیران عالی کشور قرار گیرد . خبر را بخوانید :
مژگان جمشیدی در بخشی از سخنان خود با اشاره به رشد فزاینده تخریب و آلودگی زیستگاهها و از بین رفتن محیط زیست شهری گفت: عوارض تخریب و آلودگی محیط زیست این روزها دیگر فراتر از  نابودی حیات وحش و زیستگاهها است و دامن ما انسانها را هم گرفته است. برای دیدن عوارض تخریب و آلودگی محیط زیست دیگر لازم نیست به بندر امام خمینی و ماهشهر برویم تا 280 کودک ناقص الخلقه ای که تنها در مدت 6 ماه به دلیل بالا بودن میزان جیوه در آب و آبزیان متولد شدند را ببنییم .لازم نیست بدن های تاول زده 2000 روستایی را در همسایگی پالایشگاه بندرعباس که بی  شباهت به قربانیان بمباران های شیمیایی جنگ تحمیلی نیستند و دندان های سیاه شده و دستان لک آورده ساکنان جنوب تهران در همسایگی پالایشگاه تهران را ببینیم . فقط کافی است سری به غسالخانه بهشت زهرای تهران بزنیم تا ببنیم زندگی شهرنشینی و استرش های ناشی از مسائل اقتصادی و آلودگی های صوتی و امواج الکترو مغناطیسی و آلودگی هوا و آب چطور جوانان 20 ساله و 30 ساله مان همچون یاسر و یاسرها را بدون هیچ دلیلی و تنها با بهانه ایست قلبی روانه تخت مرده شوی خانه ها می کند.

در همین مورد و در همین وبلاگ :
چرا به خبر مرگمان بی توجهیم؟!

/ 1 نظر / 11 بازدید
مرضیه پورجواد

اعتراف می کنم هیچ کدوم از این چیزها را من که طرفدار و علاقمند به محیط زیست هستم نمی دونستم. پس میشه نتیجه گرفت که علی رغم همه زحماتی که در راه اطلاع رسانی و افزایش آگاهی کشیده شده، هنوز آگاهی در سطح جامعه واقعی در حد صفره. باید تک تک این چیزها را برای مردم عادی توضیح داد (اونم در فضای مجازی بلکه در محیط واقعی، در خیابان، مدرسه، ادارات دولتی و ...) تا از حقوق خودشون آگاه بشن. تا وقتی کسی بهشون می گه که مثلا فلان مسئله حق مسلمشونه، بتونن جواب بدن که آیا هوای پاک، آب سالم و زندگی طولانی حق مسلم ما نیست؟؟؟؟؟؟