آشنایی با یک سازمان غیردولتی زیست محیطی 130 ساله در هندوستان!

پس از آنکه روز گذشته در نمایشگاه مجاور کنفرانس تنوع زیستی در شهر حیدرآباد متوجه شدم که شرکت پست هندوستان در 65 سال گذشته 2700 تمبر متفاوت با موضوع تنوع زیستی منتشر کرده است امروز باز هم سورپرایز شدم و با یک سازمان غیر دولتی زیست محیطی هندی (NGO) با  130سال سابقه آشنا شدم!
انجمن میراث طبیعی بومبای (بمبئی) در سال 1883 میلادی با هدف حمایت و حفاظت از میراث طبیعی هندوستان فعالیت خود را آغاز کرده است.
از نکات قابل توجه در مورد این انجمن، داشتن مجموعه منحصر بفرد طبیعی است. این مجموعه 120000 قطعه ای شامل: 18500 پستاندار، 29000 پرنده ، 5400 قطعه تخم پرندگان و 8500 دوزیست و خزنده می باشد.
همچنین از دیگر نکات قابل توجه این گروه کتابخانه ای قدیمی است که شامل: 22000 جلد کتاب، 5000 جلد مجله، 150 جلد پایان نامه و 1400 گزارش است. این مجموعه یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کتابخانه های تاریخ طبیعی در کشور هندوستان است.
این انجمن ارتباطات فراوانی با سازمانهای زیست محیطی در سراسر دنیا دارد و پروژه های مختلفی را در سرتاسر هندوستان به انجام رسانده است.

پی نوشت: پس از آشنایی با این گروه دلم بیش از هر زمان دیگری برای سازمانهای غیردولتی خودمان سوخت که علیرغم جوان بودن هر روز با یک مشکل جدید مواجه می شوند و هزاران مانع برای فعالیت آنها وجود دارد.


کتابخانه انجمن میراث طبیعی بومبای (عکس از سایت انجمن)

/ 2 نظر / 41 بازدید
اشکان

سلام.از وبلاگتون دیدن کردم.دوست دارم باهاتون تبادل لینک کنم.شما هم اگه مایل به این کار هستید به وب من مراجعه کنید و از قسمت تبادل لینک وبم اقدام به این کار کنید.ممنون.

امید عزت پور

با سلام خوشحال می شوم به من سر بزنی و وبلاگ من رو لینک کنی mohitban.blogfa.com محیط بان