برای نخستین بار؛ اعزام یگان امداد و نجات حیوانات به مناطق زلزله زده

طبق برنامه اولیه، امدادگران یگان امداد و نجات شب پنجشنبه مورخ ۲۶ امرداد از تهران به سمت منطقه اعزام شده و هم اکنون در منطقه حضور دارند.
بنا به اخبار واصله، رها شدن احشام و حیوانات در منطقه و عدم حضور هیچ گروه فعال مرتبط با حیوانات موجب شده شایعه حضور حیات وحش در تاریکی شب برای شکار این حیوانات موجب ترس هموطنان آسیب دیده شود. همچنین اجساد تعداد قابل توجهی از حیوانات زیر آوار مانده که با توجه به گرمای هوا در حال تجزیه است. تعفن حاصل خطر شیوع بیماری های خطرناک را ایجاد می کند. از طرفی هیچ گزارش مستندی از نجات یا امکان نجات حیوانات زنده رها شده و یا اسیر در آوار موجود نیست. گزارش های موثق از نزدیک شدن گرگ و شغال و شکار شدن رمه وجود دارد.
هماهنگی های به عمل آمده با ارگان های مسوول سبب خواهد شد باری هرچند اندک از دوش عزیزانمان در منطقه برداشته شود.
از ارگان های مسوول مستقیم در امور حیوانات تقاضا داریم ضمن تشکیل تیم امداد رسانی در سوانح طبیعی و اقدام جهت کمک رسانی به حیوانات در چنین شرایطی، از بروز هر گونه مشکل متقابل حیوانات و مردم سانحه دیده جلوگیری کنند.
با توجه به نیازمندی های این گروه، بعد فاصله و پیش بینی ۴ روز حضور این تیم در منطقه، جهت تامین هزینه اعزام، تجهیز و خرید لوازم امداد رسانی نیازمند کمک فوری مالی هستیم. شماره حساب دیده بان از اینجا قابل دسترسی است.
داوطلبان اعزام به منطقه می توانند جهت ثبت نام در تیم کمکی از طریق فرم همکاری داوطلبانه، یا راه های ارتباطی اعلام آمادگی کنند تا در صورت نیاز بعد از توجیه به منطقه اعزام شوند.

/ 1 نظر / 14 بازدید
بیداد(گیله زن)

واقعا این کار قابل تقدیره خوشحالم از این بابت [گل]