گربه ؛ حیوان خانگی سالمندان

گربه بهترین حیوان برای سالمندان

گربه ؛ حیوان خانگی سالمندان

تحقیقات پزشکی نشان داده است که حیوانات خانگی علاوه بر اینکه همدمی برا ی افراد سالمند می باشند باعث طول عمر آنها نیز می گردند. به عقیده بسیاری از صاحبنظران ، گربه حیوان ایده آلی است و مراقبت از آن آسان است.

گربه بر خلاف سگ به تمرینهای کنترل شده احتیاج ندارد . علاوه بر این ، گربه مظهر آسایش مخصوصاً برای سالمندانی است که تنها زندگی می کنند.

گربه ، به عنوان یک حیوان تکامل یافته و نیرومند ، می تواند بصورت وحشی زندگی کند و این سرنوشت موید آنست که گربه ها می توانند براحتی از خود محافظت کنند . با وجود این ، به منظور برقراری رابطه ای طولانی با گربه ها رعایت نکات زیر مفید به نظر می رسد.

  • گربه را اخته کنید و بطور منظم در برابر بیماریهای روده ای کشنده واکسینه نمایید.
  • موهای گربه را حداقل روزی یکبار تمیز کنید.  در مورد گربه های موبلند ، این عمل را دوبار در روز انجام دهید.
  • اگر گربه شما بیشتر وقتش را در خانه سپری می کند ، یک بستر خاکی برایش فراهم نمایید تا در آن ادرار یا مدفوع کند و روزانه آن را تمیز نمایید.
  • غذا دادن به گربه باید درزمان و مکان خاصی صورت گیرد و همیشه برای غذا دادن به گربه از ظرفهای تمیز استفاده کنید ، زیرا گربه حیوان مشکل پسندی است.
  • آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس گربه باشد ، شیر ضروری نیست.
  • جای خواب راحت و گرمی برای گربه مهیا کنید و ترجیحاً آنرا بوسیله روزنامه بپوشانید و روزانه آن را عوض کنید.
  • گربه را درصورت نیاز برای معاینه یا درمان بیماریهای انگلی نزد دامپزشک ببرید.
  • اگر گربه خودش غذایش را شکار می کند هر شش ماه یکبار آنرا نزد دامپزشک ببرید.
/ 8 نظر / 8 بازدید
نيلوفر

سلام . وبلاگ خوندنی و مفيدی دارين ... خصوصاً برای من که اخيراً دو تا همستر خريدم و دنبال يه سری اطلاعات در موردشون بودم . ممنونم . شاد باشيد .

مجتبی

بابا این گربس یا شیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sheid

بی خوده!...هر کس گربه داشته باشه اينا رو هم ميدونه!...يه چيز جديد بگو!

م. دشتي

سلام. وبلاگ جالبي است.خصوصا؛ عكسي كه در مورد گربه انداخته بوديد .لطفا اگر امكان دارد در مورد چگونگي استفاده از عكسها در وبلاگ مرا هم راهنمايي كنيد. با تشكر فراوان

sheyda

با سلام من دختری هستم ۲۵ساله معلول فاقدازدودست که دانشجوی سال اخر حقوق میباشم من همیشه ارزوی داشتن یک بچه پرشین سفید یاهمان گربه ایرانی راداشته ام ازشماتقاضادارم با راهنمایی مرابه ارزوی دیرینه ام برسانید. متشکرم sheydashokravi@yahoo.com

مهشید

سلام. سایت شما فوق العاده است. اگه همه سایتها به جای مطالب سکس و چندیات و جوکهای بی مزه، اینجورچیزها رو یاد بدن خیلی خوبه. من چندتا کتاب مرجع درمورد گربه ها دارم و درکل اطلاعاتم زیاده خوشحال می شم اگه کسی چیزی خواست بدونه میل بزنه. من عاشق گربه سانانم.

گلنار

میبخشید اما جای خواب راحت را با روزنامه پوشاندن یعنی چه ؟ این اولین باری است که اینرا میشنوم !!! گربه های از صدای خش خش روزنامه لذت نمیبرند مگر در موقع بازی. گذاشتن روزنامه در جای خوابش یعنی راندن او از آنجا و فراهم کردن عدم آسایشش

ان شرلی+= به گربه های بی پناه شهر رحم کنید

من از طرفداران حقوق حیواناتم.....متاسفانه کسی به گربه های بی پناه شهر رحم نمی کنه. هروقت گربه ولگرد بدبختی را که دنبال غذاست می بینم که کسی کمکش نمی کنه حالم بد میشه. کاش کمی به حیوانات معصوم و بی زبون محبت داشتیم.