یک روز زمستانی با دولت الکترونیک !

identifier.jpg

این خدمات الکترونیکی هم در کشور ما حکایت جالبی داره . رشد و توسعه خدمات الکترونیکی باعث میشه که علاوه بر اینکه کارها سریعتر انجام بشه ، جابجایی کمتری صورت بگیره و متعاقب اون انرژی کمتری مصرف بشه و نهایتاً به حفظ محیط زیست کمک بشه و خیلی مزایای دیگه که من اطلاع درستی از اون ندارم . آمار و ارقام درستی در این زمینه ندارم ولی اون چیزی که در ذهنمه اینه که در زمینه توسعه خدمات الکترونیکی ، اوضامون در سطح جهانی خوب نیست و از برنامه هایی هم که برای خودمون ترسیم کرده بودیم عقبیم.

بهونه نوشتن اینا این بود که امروز در شروع و پایان روز دو تا اتفاق جالب در این زمینه برام افتاد که بی ارتباط با این موضوع نبود ؛

اولیش این بود که صبح  برای تحویل مدارک گذرنامه به یکی از این دفاتر دولت الکترونیک رفته بودم که پس از کلی معطلی ، بهم گفتن که سیستم قطعه ! و معلوم نیست کی وصل بشه و برای گرفتن پرینت مشخصات یا باید بشینم تا سیستم وصل بشه یا اینکه باید برم تا اونا خودشون مشخصات رو چک کنن و البته دعا کنم که اشتباه نکنن !

اتفاق دوم هم این بود که طرفای غروب برای خریدن وسیله ای ، وقتی که می خواستم پول اونو از طریق دستگاه کارت خوان پرداخت کنم ، دستگاه چند باری error  داد و نوشت که عملیات انجام نشده و به ناچار رفتم بیرون از مغازه تا از عابر بانک پول بگیریم ولی عابر بانک گفت که موجودی کافی نیست و پرینت صورت حساب رو هم داد و برای همین برگشتم خونه و یک کارت اعتباری دیگه برداشتم و سر راه از عابر بانک پول گرفتم و دوباره برگشتم مغازه و جنس رو تحویل گرفتم و برگشتم خونه . وقتی رسیدم خونه از روی پرینت کارت اولی متوجه شدم  که از حساب کارت اول مبلغی رو که باید به فروشنده پرداخت می کردم ، کسر شده ! و به همین خاطر با فروشگاه تماس گرفتم و جریان رو توضیح دادم و فروشنده که ظاهراً از این موارد زیاد دیده بود گفت که احتمالاً این پول یا به حساب شما بر می گرده یا به حساب ما میاد و بعد از 72 ساعت معلوم میشه و شما صبح یکشنبه بیاین تا از حساب پرینت بگیریم و تسویه کنیم ... یعنی بعبارتی به لطف دولت الکترونیک و خدمات افتضاح الکترونیکی در کشور ، تو این ترافیک و سرما و قاتل فراری و اوضاع بی بنزینی مجبور شدم در مجموع 3 بار برم تا اون فروشگاه و برگردم ...!!

پی نوشت:

+ توهم دولت الکترونیک

/ 5 نظر / 6 بازدید
آرش

احتمالا بخاطر اينه كه ميخوان تو خونه نشينيو فيلمهاي ناجور نبيني ضمنا بيصبرانه منتظر گزارش تجمع اعتراض به بريدن درختهاي خيابون آذر اصفهان هستيم.

علیرضا خسروانی

سلام ازاینکه سایت اینجانب را در لینک خود قرار داده اید سپاسگزارم http://www.canaryalireza.ir

جمال

يعنی داريم پيشرفت می کنيم (يعنی)